Skocz do zawartości
krecha89

ADR po wymianie szczotek umarl kolektor , gasnie

Rekomendowane odpowiedzi

witam koledzy i koleżanki.

 

nie wiem od od czego zacząć więc

 

Wczoraj padły mi szczotki alternatora wiec długo nie myśląc zabrałem za rozkręcanie całego przodu (pas przedni tylko odchyliłem nie sciagalem go całego)...

Dzisiaj kupilem szczotki i założyłem wszystko do kupy i co sie okazalo

 

kontrolka ładowania zgasła ALE niestety pasek nie trzyma obrotów po prostu gaśnie (czy to ziminy czy ciepłu) dlaczego ??? co zauważyłem to przestał działać net pierdolnik na kolektorze ssącym (co odpowiada za większa dawkę powietrza) co za tym idzie stracił na mocy

 

co moglem zepsuć ze nie trzyma obrotow i kolektor nie daje wiecej powietrza

 

 

ps. ostatnio jak miałem ułamana oskę przy tym czymś przy kolektorze to obroty trzymał normalnie tylko nie miał mocy

 

 

wiem ze to wróżenie jak z fusów jesli nikt mi nie da odpowiedzi to jutro pojadę na kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co zauważyłem to przestał działać net pierdolnik na kolektorze ssącym (co odpowiada za większa dawkę powietrza) co za tym idzie stracił na mocy

To działa chyba na podciśnienie. Wszystkie wężyki podciśnieniowe są na swoim miejscu? Może przypadkiem któryś się wysunął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wezyki na miejscu kable tez??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przestał działać net pierdolnik

rozumiem ze tu chodzi o sade lambda ? jesli tak to ja wymien i biedzie oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie zdjęcie o co chodzi,bo ja również zainteresowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dajcie zdjęcie o co chodzi,bo ja również zainteresowany.

czego sady foto chcesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czego sady foto chcesz ?

A skąd ci się sonda urodziła, mowa tutaj o kolektorze ssącym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mielke często widuję twoje odpowiedzi w postach i wydaje mi się,ze twoje odpowiedzi nie bardzo mają sens(bez urazy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6f2893061ca968afm.jpg

male sprostowanie zeby nie bylo nazawem rzeczy po imieniu

jest to

"...zawór (sterowany pneumatycznie) przestawiania kolektora dolotowego,który za pomocą umieszczonych wewnątrz kolektora bębnów odchylających zmienia drogę przepływu powietrza do cylindrów w zależności od prędkości obrotowej silnika.

Długa droga przepływu powietrza przy małej prędkości obrotowej zapewnia dzięki efektowi rezonansu dobre napełnianie cylindrów i duży moment obrotowy.Przy dużej prędkości obrotowej droga przepływu jest skracana, aby można było wykorzystać całą moc silnika."

Edytowane przez krecha89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil-sprawdź jeszcze raz dokładnie połączenie wszystkich węży i wężyków(trochę ich tam jest),podciśnień,a przy okazji kostek elektrycznych...Daj znać później,bo myślę że w tym tkwi problem.Jak chcesz to tą puchę możesz rozbroić :D i zobaczyć czy w środku wszystko w porządku,ale wątpię żeby to było to.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro wezme ogarne te wezyki kupie nowe i zobacze. ale dlaczego spadaja obroty??i gasnie pasztet???????????????????:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adaptacja przepustnicy? Wydaje mi się, że warto zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego krecha 89 a jak wymieniales szczotki to akumulatorek pewnie odlaczyles?

bo jesli tak to sprobuj wyczyscic przepustnice i zrob adaptacje i powinno byc dobrze.

pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adaptacja przepustnicy? Wydaje mi się, że warto zrobić.

 

Skoro były wymieniane szczotki to trzeba było odłączyć alternator i został przerwany obwód.. więc efekt taki jak przy odłączeniu aku i też myślę że po adaptacji będzie wszystko grało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki jutro jak znajdé czas do dam go do przeczyszczenia tej przepustniocy

ale watpie zeby to bylo to bo kiedys stal passek prawie 3 miechy z odlaczonymi klemami i nic mu nie bylo

 

ps sorka za brak polskich znakow ale mam holenderskiego wina na tym kompic

 

 

A czy jak jest ta przepustnica nie zaadaptowana to obroty powinny tylko spadac ?? bo nigdzie na forum nie znalazlem zeby komus gasl samochod

Edytowane przez krecha89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak napisales "kiedys" wiec przepustnica nie byla jeszcze moze zasyfiona,a obroty nie tylko spadaja-faluja- ale takze i gasnie autko(mialem kiedys adr-a)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oddalem passata do wyczyszczenia przepustnicy i adaptacji zobaczymy jaki bedzie efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i odebralem paszteta po wymianie wezykow i czyszczeniu-adaptacji przepustnicy wszystko wrocilo do normy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy przy dodawaniu gazu ta dzwignia od zawór (sterowany pneumatycznie) przestawiania kolektora dolotowego powinna sie poruszacz na biegu jałowym?? Czy tylko pod obciążeniem silnika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie poprzednika. Czy kolektor przełancza (na krótki) powyżej jakiejś prędkości obrotowej na stałe? U mnie podczas dodania gazu przełącza się na 1-2 sekundy i wraca a na wysokich zero reakcji cały czas długi czy to prawidłowa praca?

 

Jeśli nie to dlaczego nie działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności