Skocz do zawartości
mimoc

Nie działają spryskiwacze szyb

Rekomendowane odpowiedzi

I po problemie paru medykow chciało mnie naciągnąć na prucie instalacji od manetki do pompki aż w końcu trafiłem na gościa który zacza od podłączenia do komputera i pokazało ze problem z przewodem zresetował wszystko i spryskiwacz ożył . Moja uwaga jest taka ze poakcji z komputerem trzeba wyciągnąć kluczyk i włożyć z powrotem. Dzięki za wasza pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie. Nabyłem passat B7 nie działają spryskiwacze szyb przedniej tylnej oraz xenonow. Ktoś powie od czego zacząć sprawdzanie ? Bezpiecznik dobry, pompka dobra na kompie wyskakuje błąd ze jaki obieg przerwany. Ktoś coś podpowie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, urbinio napisał:

Panowie pytanie. Nabyłem passat B7 nie działają spryskiwacze szyb przedniej tylnej oraz xenonow. Ktoś powie od czego zacząć sprawdzanie ? Bezpiecznik dobry, pompka dobra na kompie wyskakuje błąd ze jaki obieg przerwany. Ktoś coś podpowie ? 

jeżeli bezpiecznik jest ok... to przekażnik... slychać cykanie jak załączasz spryskiwanie?

skąd wiesz, że pompki są dobre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanik mi sprawdził i powiedział ze pompka dobra. 

Małe panowie narazie odposzczam temat dzisiaj rano spryskiwacze zaczęły działać nie wiem o co chodzi ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dziennych nie działają.... muszą być mijania uruchomione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działają na auto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na auto światła?

no jak zapalone są dzienne to na reflektory nie idzie... jak załączą się mijania to je obmyje

Edytowane przez rosol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi ogólnie o spryskiwacze nie tylko o reflektory 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem ze spryskiwaczami przedniej szyby tylko co z nich płyn wylatuje, jak je włączam to przekaźnik cyka, spryskiwacze przednich lamp bi xenonowych działają, tylna wycieraczka działa i płyn leci aż do spojlera czy w b6 są dwa silniczki w zbiorniku czy jeden i zauważyłem że w spryskiwaczach przedniej szyby są śrubki na torx czy one służą do jakiejś regulacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawelvw są dwa ...  jeden od szyb  a drugi od ksenonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej chodziło  mi o pompki tylko pewnie ta pompka od spryskiwacza tylnej szyby i sprysków przedniej szyby to jest jedna a od sprysków lamp to druga pompka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie jest tak jak opisujesz to możliwe, że gdzieś jest pęknięty wężyk. Włącz spryskiwanie szyb na postoju i sprawdź czy pod autem nie ma kałuży. Jeśli działa spryskiwanie tylnej szyby to pompka jest raczej OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.12.2019 o 07:45, mkpol napisał:

gdzieś jest pęknięty wężyk.

to był twój strzał w 10, tak prosta usterka a człowiek nie pomyśli ale żeby to zrobić to muszę na garaż wjechać ale nie teraz bo mnie przewiało

spryski szyby działają rozebrałem z prawej strony nadkole wywaliłem też halogen roboty w hu.... i strata czasu bo jak zajrzałem pod machę to znalazłem awarię pęknięty przewód koło gumy przy pierwszym sprysku na przeciwko pasażera no ale mamy praktykę w rozbieraniu i składaniu czyli na dobre to wyszło i mam jeszcze jedno pyt. jakiej pojemności jest zbiorniczek na płyn do sprysków w pasku b6 z xenonem

Edytowane przez pawelvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam pytanie, wszystkie objawy w moim aucie wskazują na przekaźnik 460 o którym napisane w tym wątku. Problem w tym, że po zdjęciu schowka pod kierownicą mam taki obraz jak na foto w załączniku. Który przekaźnik, może być w tym przypadku winien? Passat B7 1.6 TDI 2011 rok.

82637946_3188553404702469_3611239774133682176_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam również problem ze spryskiwaczem przedniej oraz tylnej szyby do tego nie działa tylna wycieraczka. Bezpieczniki wymienione przekaźniki wymienione manetka sprawdzona działa na 100% oraz pompka spryskiwaczy na ostro takze działa. Klakson oraz zapalniczka dzialaja wiec powoli brakuje mi już pomysłów :( Panowie spotkał się ktoś z takim przypadkiem? Pomóżcie bo brakuje mi już pomysłów i cierpliwości :( Autko to oczywiście passat b6 1.9tdi 2008r 

Edytowane przez pilnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2020 o 12:36, pilnik napisał:

Witam mam również problem ze spryskiwaczem przedniej oraz tylnej szyby do tego nie działa tylna wycieraczka. Bezpieczniki wymienione przekaźniki wymienione manetka sprawdzona działa na 100% oraz pompka spryskiwaczy na ostro takze działa. Klakson oraz zapalniczka dzialaja wiec powoli brakuje mi już pomysłów :( Panowie spotkał się ktoś z takim przypadkiem? Pomóżcie bo brakuje mi już pomysłów i cierpliwości :( Autko to oczywiście passat b6 1.9tdi 2008r 

Temat rozwiazany. Przetarty przewód który robił zwarcie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, mam problem ze spryskiwaczem szyby przedniej, wersja SEDAN, sprawa się przedstawia tak że spryskiwacze Xenon na lampy działają, a na przednią szybę nie, dodam że przy włączeniu manetki na szybę słychać przekaźnik, zamówiłem dzisiaj pompkę, jutro będę ściągał zderzak i zobaczymy co to będzie, tak się zastanawiam czy przy awarii pompki sprysku szyby przedniej nie powinno spalić bezpiecznika... Miał ktoś podobny przypadek? czy może być przerwa w instalacji elektrycznej, to będzie gorsza sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi padla pompka od ksenonow i bezpieczenik byl caly.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, pitbul455 napisał:

Miał ktoś podobny przypadek?

Poczytaj bieżący temat. Tu jest kilka podobnych przypadków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A płyn pod autem masz jak włączysz manetkę żeby leciał płyn na szybę bo może przewód masz gdzieś pęknięty ja tak miałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności