Skocz do zawartości
Vtec

[B5] Amortyzator do sprężyn -30 mm ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Obecnie mam seryjne amory ze spręzynami EIBACH - 30 mm.

Pytanie: jakiej firmy wybrać amortyzator ( zamiennik oryginału ) - mam wrazenie ze juz leciutko sa przechodzone ( 30 000 km na obniżeniu, 97 000 od nowości )- chce aby lepiej tłumiły ale nie chce montować sportowych - obawiam sie że wtedy zrobi sie ultra twardy, a teraz jest super.

Co proponujecie z zamienników do Passata - 3BG oczywiscie kombi?:):):)

 

PS

tak szukalem po forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam KYB gazowe i jestem bardzo zadowolony. Auto zrobilo sie lekko twardsze ale na plus :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez moge polecic KYB'y gazowe...mam autko -40 i jest optymalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem najpierw seryjne amortyzatory, a teraz zmieniłem je na sportowe MTS( od kolegi MAPET) i powiem Ci ze sie znacznie fajniej jeździ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Eibach Pro Damper. Na tym komplecie będzie jazda super i komfort bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Camell990

Podepnę się pod temat:)

Mam paska b3 kombi i zakupiłem sprężynki obniżające o około -40mm używane firmy H&R

Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej dać do nich amorki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podepnę się pod temat:)

Mam paska b3 kombi i zakupiłem sprężynki obniżające o około -40mm używane firmy H&R

Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej dać do nich amorki??

napewno krótsze,zależy ile masz kasy przeznaczonej,od najtańszych MTS,EIBACH,KONI,BILSTEIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od najtańszych MTS,EIBACH,KONI,BILSTEIN

 

stanowczo odradzam produkty firmy MTS-TECHNIK.. kupiłem taki zestaw amorki + sprężyny do kolegi fiata i autao jest tak miekkie jak na serii... mialo być -40 a jest tak jak było..

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej dać do nich amorki??

 

Wojtas Ładuj koni są w miarę tanie a naprawdę przyzwoite. I tak jak rozmawialiśmy na SB Do sportowych sprężyn seryjne amory się nie nadają. bo raz że pracują w innym zakresie wysokości tulei, dwa są za miękkie i się auto robi dziwne twarde ale wiotkie. Ciężko to zjawisko opisać. ale wygląda to tak jak byś nie miał amorów wcale. Przy sportowej sprężynie musisz dać amor o lepszym tłumieniu żeby auto się nie bujało.

 

a najlepiej to pchaj springi i kupuj gwinta. Wtedy dopiero będziesz miał frajdę z jazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupuj gwinta

 

Warto dodać, żeby kupił firmowego gwinta. Ja jeździłem jakiś czas na TA Technix ale nie byłem zadowolony, obecnie mam H&R i jest o wiele lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jęli by ktoś chciał to mam na sprzedaż za 100zł/4szt, amory z sasch z wersji sport

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mialo być -40 a jest tak jak było.

to moze seria byla tak padnieta ze -40 wyszlo to samo.. ogolnei nei ma opcji by auto nei opadlo od nowej serii...

poza tym czemu odradzasz produktY skoro nie miales do czynienia z innymi tylko z tym do fiata? masowo sieto sprzedaje i jakos ludzie zadowoleni...

 

 

ale nei reklamujac mts warto dac sportowe amorki do sprezyn nawet -30 !!! zupelnie inna charaketrystyka na +!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Camell990
jęli by ktoś chciał to mam na sprzedaż za 100zł/4szt, amory z sasch z wersji sport

 

A te amory to do b3 paska podejdą?? W jakim są stanie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki a powiedzcie mi jak wam się jeździ (tym co mają) zawias -30mm?? Chodzi mi o krawężniki, leżące policjanty i generalnie wszystko co leży i wkurw... podwozie... Pytam bo mam u siebie z przodu -60mm, a tył -40mm i chce podnieść auto, tylko zastanawiam się czy nieco czy aż do serii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to nie pomoge bo mam okolo -60 a teraz chce nizej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopaki a powiedzcie mi jak wam się jeździ (tym co mają) zawias -30mm?? Chodzi mi o krawężniki, leżące policjanty i generalnie wszystko co leży i wkurw... podwozie... Pytam bo mam u siebie z przodu -60mm, a tył -40mm i chce podnieść auto, tylko zastanawiam się czy nieco czy aż do serii...

 

ja teraz mam gwint podniesiony na maksa (gdzieś z 4cm obniżenia jest) i śmigam jak na serii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam gdzieś tak 30-35mm i powiem Ci że teraz w zimie to trochę wkurza bo jak jest droga nie odsnieżona i koła jadą w koleinach to strasznie szura snieg o podwozie. A jeśli chodzi o krawęzniki, progi zwalniające to wiadomo, powoli i wszystko da się przejachac. Choć czasami jak krawężnik wysoki to trzeba sobie odpuścic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe no widzisz a u mnie to i powolutku jak się jedzie to nawet człowiek by nie sądził, że może gdzieś przywadzić, a tu nagle ŁUP... Ostatnio parkowałem w 4 osoby i wjechałem na miejsce przed którym był metalowy złożony pachołek... Wjechać wjechałem, ale żeby wyjechać to pasażerowie musieli opuścić pojazd. Jak dla mnie to już jest przesada i mnie to denerwuje więc dlatego chce podnieść :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ja mam gdzieś tak 30-35mm i powiem Ci że teraz w zimie to trochę wkurza bo jak jest droga nie odsnieżona i koła jadą w koleinach to strasznie szura snieg o podwozie. A jeśli chodzi o krawęzniki, progi zwalniające to wiadomo, powoli i wszystko da się przejachac. Choć czasami jak krawężnik wysoki to trzeba sobie odpuścic

 

OMG, jakbym miał takie podejście jak Ty to w okresie letnim wogóle nie wsiadałbym do auta (jest ok 80-90mm wahacze walą mi o kielichy)... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe to ja powiem inaczej... Gleba to zajebista sprawa, tylko że drogi przydałoby się wymienić :P hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności