Skocz do zawartości
waldi33b

W które gniazdo podłączyć antenę GPS

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż mam mały problem,są dwa gniazda podobne

1.antena radiowa

2.antena GPS ,próbowałem wyjąć przewód z gniazda skrajnego a radio gra

będę wdzięczny za pomoc.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B6 kodowanie zlaczek Fakra nie pozwoli na bledne podlaczenie, a pozatym wspolpracujace wtyczki i gniazda maja takie same kolory obudowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jesli sie fabrycznie mialo inne radio ??? ja np musialem kupowac przejsciowke do kabla antenowego poniewaz w RCD 300 byl jeden a w RNS 510 2 badz na odwrot juz teraz nie pamietam, a antene GPS mam niefabryczna wiec niekoniecznie musi miec taki sam kolor wtyczki jak i gniazdo w radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antene GPS wpinasz w niebieskie gniazdo:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim fajnie że koledzy zainteresowali się tematem ,ja mam nawi MFD2 DVD niedawno przyszedłem od podpinania i niema widocznych satelit na kompasie czyli nie potrzebnie kupiłem tą antenę, a może coś zle robię?

Wersja C.

Edytowane przez waldi33b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec w Twoim przypadku antena powinna byc wpieta tak jak kolega Navik pokazal na ostatnim zdjeciu. Pamietaj ze przy pierwszym podpieciu wyszukiwanie satelit zajmuje troszke czasu. Nie wiem dlaczego tak jest ale ja u siebie jak wpielem 510 to calosc tak z 30 minut chyba trwalo. A druga opcja ze antena moze byc uszkodzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ją umiejscowiłeś (antenę)?

jeśli masz fabryczną to raczej jest to jej uszkodzenie. jeśli nie fabryczna to pamiętaj że musisz wybrać takie miejsce żeby antena miała "widoczność" w niebo bez blachy nad nią. ja standardowo umieszczam za zegarami ale np na desce zaraz przy szybie też dobrze działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jamal to do czego służą te dwa przewody przy trzecim zdjęciu w lewym dolnym rogu ja tam tą antenę podpinałem , antenę kupiłem na Alledrogo za 40zł bo tak myślę że orginalna na dachu może jest uszkodzona i co myślcie dobrze zrobiłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jamal to do czego służą te dwa przewody przy trzecim zdjęciu w lewym dolnym rogu ja tam tą antenę podpinałem....

 

lewy dolny rog to wejscie anteny radia, antene GPS podepnij do niebieskiego gniazda

 

.....i co myślcie dobrze zrobiłem?

 

mysle ze zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponownie powtorze kolege navik. Antena wchodzi w pojedyncze niebieskie gniazdo, te podwojne zas sa od radio. Na poczatek zeby sprawdzic czy wszystko jest ok nie chowaj anteny w deske tylko poloz na niej i zobacz czy znajdzie satelity. Jesli nie to cos z nia nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawik i jamal mam nareszcie odbiór nawi tak jak opisywaliście gniazdo niebieskie pozycja odzwierciedla punkt na mapie,i za to wam serdecznie dziękuję ,ale jest drugi mały problem dlaczego nie mogę znaleźć przewodu od orginalnej anteny na dachu wcięło z której strony szukać chyba Niemiec nie uciął pozdrawiam.

Jamal masz fajnego misia.

Edytowane przez waldi33b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawik i jamal mam nareszcie odbiór nawi tak jak opisywaliście gniazdo niebieskie pozycja odzwierciedla punkt na mapie,i za to wam serdecznie dziękuję ,ale jest drugi mały problem dlaczego nie mogę znaleźć przewodu od orginalnej anteny na dachu wcięło z której strony szukać chyba Niemiec nie uciął pozdrawiam.

Jamal masz fajnego misia.

 

wyjasnij nam tylko czy ta MFD2 byla tam od poczatku czy to Ty ja dolozyles a jesli tak to jakie radio bylo wczesniej?

jesli wczesnej nie bylo tam navigacji to nie bylo tez anteny GPS a co za tym idzie i wtyczki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem passka wersja highline skóra pełny wypas i z tą nawigacją myślę że była w wyposażeniu , i antena na dachu beż zastrzeżeń a kabla nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim wypadku musi byc i antena i wtyczka :) moze wpadla gdzies do wewnatrz?

powinna to byc wtyczka SMB w obudowie Fakra (niebieska) na kablu RG179

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję nawik idę szukać niema co orginał dodam jeszcze a może ktoś ma schemat kabla od anteny dachowej do nawigacji wtedy będę wiedział dokładnie gdzie szukać a na Was mogę tylko liczyć bo serwis to tylko wielka kasa

Edytowane przez waldi33b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam ten sam problem, nie mogę znaleźć przewodu od anteny na dachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomekos3 a gdzie szukałeś? Masz kombi czy sedana? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności