Skocz do zawartości
qqxczek51

sygnalizowanie błędu -STOP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj rano pojawił mi się komunikat na moim wyświetlaczu : STOP i zapaliła się kontrolka ! ,,hamulca ręcznego '' , poprzedzona krótkimi głośnymi dźwiękami. Po krutkim czasie napis STOP i kontrolka hamulca zniknęła a na wyświetlaczu MFA pojawił się jakiś napis coś jak : Brems.... , dokładnie nie mogę zacytować jakoś w ten sposób. Po krótkim czasie wszystko znika i jak by nic się nie działo . W przeciągu całego dnia powtórzyło się to dwa razy. Co może to być przyczyną - czy dzisiejszy siarczysty mróz ok -10, czy jakiś czujnik szwankuje czy coś przymarzło. Jeśli ktoś miał podobną sytuację proszę o podpowiedź. Jeśli jutro się powtórzy to spiszę cały komunikat , który się wyświetla.

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brems coś tam :D dobre!Mogą to być klocki(prawie ich brak ;) ) lub płyn w zbiorniczku(za mały stan) Napisz dokładnie co wskazuje komp.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komunikat pojawił się nagle i nie znam niemieckiego o tyle co zapamiętałem. Jeśli się jutro powtórzy to zaopatrzę się w coś do pisanie i spisze dokładnie to podam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki był komunikat. Bo są 2:

 

STOP BREMSENFEHLER BETRIEBSANLEITUNG – stop, niesprawność hamulców

STOP,BREMSFLUSSIGKEIT BETRIEBSANLEITUNG –stop, płyn hamulcowy.

 

Pewnie był to ten drugi komunikat skoro jest to co jakiś czas a nie na stale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,wtedy będziemy wiedzieli więcej.Raczej się powtórzy,więc zapisz to i spróbujemy jakoś pomóc.Ale raczej to co napisałem wcześniej.Pzdr.

Łukasz-czytałeś to co napisałem 2 posty wyżej?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
!Mogą to być klocki(prawie ich brak )

Jak są klocki zjechane to nie ma napisu stop, i inna kontrolka się świeci (cały czas świeci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łukasz-czytałeś to co napisałem 2 posty wyżej??

Przeczytałem i napisałem komunikaty :P aby łatwiej było dojść o, który komunikat chodzi :) Ja stawiam na płyn hamulcowy a właściwie jego niski stan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz będę jutro w ol - może popatrzysz na mój statek ? Podepniesz pod waga i coś poradzisz. Jak zwykle na ciebie można liczyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Miałem dokładnie te same objawy (błąd występował najpierw sporadycznie, później kilka razy w czasie jazdy). W moim przypadku były to zużyte (jeszcze przed dotarciem się do czujnika zużycia) klocki hamulcowe, gdzie na jednym przetarły się dwa kabelki odpowiedzialne za czujnik okładzin hamulcowych, co wywoływało zwarcie i błąd. Radzę to sprawdzić, oraz inne wypisane sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łukasz będę jutro w ol - może popatrzysz na mój statek ? Podepniesz pod waga i coś poradzisz. Jak zwykle na ciebie można liczyć ?

Zawsze i wszędzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze i wszędzie

 

Łukasz wiec do jutra .

Po oględzinach opisze co było przyczyną - myślę że zdiagnozujemy.

 

Łukasz tak jak mówiłeś żadnych błędów po twoim wagowaniu nie było, dolałem płynu hamulcowego /weszło ok 200 ml/ i jak na razie dzisiaj nic się nie dzieje.

Dzięki wszystkim za posty w moim temacie. Mam nadzieję, że usterka usunięta.

Edytowane przez qqxczek51

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem. Wyskakuje napis stop i dalej po niemiecku coś związane z hamulcami. Dzieje się to jak do tej pory rano jak jest mniej niż 5 stopni i zawsze jak skrecam mocniej w prawo (dziwne). Klocki są ok, płynu też pełna w zbiorniczku więc o co może chodzić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób zdjęcie temu napisowi po niemiecku i przetłumacz sobie w Google, mi za taki napis wyświetlał jak miałem uszkodzona kostkę stacyjki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.10.2019 o 06:53, Lukasz12548 napisał:

Witam. Mam podobny problem. Wyskakuje napis stop i dalej po niemiecku coś związane z hamulcami. Dzieje się to jak do tej pory rano jak jest mniej niż 5 stopni i zawsze jak skrecam mocniej w prawo (dziwne). Klocki są ok, płynu też pełna w zbiorniczku więc o co może chodzić? 

Udało się rozwiązać ? Mam to samo tylko przy skręcie w prawo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 1/17/2022 at 8:52 PM, Yankes1234 said:

Udało się rozwiązać ? Mam to samo tylko przy skręcie w prawo.

 

Mam to samo, również przy skręcie w prawo, płynu powyżej minimum, dokładnie w połowie zbiorniczka. Udało się to komuś  rozwiązać?

@Yankes1234 @Lukasz12548 znaleźliście rozwiazanie?

 

Z góry dzięki za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności