Jump to content
qqxczek51

sygnalizowanie błędu -STOP

Recommended Posts

Witam dzisiaj rano pojawił mi się komunikat na moim wyświetlaczu : STOP i zapaliła się kontrolka ! ,,hamulca ręcznego '' , poprzedzona krótkimi głośnymi dźwiękami. Po krutkim czasie napis STOP i kontrolka hamulca zniknęła a na wyświetlaczu MFA pojawił się jakiś napis coś jak : Brems.... , dokładnie nie mogę zacytować jakoś w ten sposób. Po krótkim czasie wszystko znika i jak by nic się nie działo . W przeciągu całego dnia powtórzyło się to dwa razy. Co może to być przyczyną - czy dzisiejszy siarczysty mróz ok -10, czy jakiś czujnik szwankuje czy coś przymarzło. Jeśli ktoś miał podobną sytuację proszę o podpowiedź. Jeśli jutro się powtórzy to spiszę cały komunikat , który się wyświetla.

Edited by Łysy

Brems coś tam :D dobre!Mogą to być klocki(prawie ich brak ;) ) lub płyn w zbiorniczku(za mały stan) Napisz dokładnie co wskazuje komp.Pzdr.

Komunikat pojawił się nagle i nie znam niemieckiego o tyle co zapamiętałem. Jeśli się jutro powtórzy to zaopatrzę się w coś do pisanie i spisze dokładnie to podam.

To zależy jaki był komunikat. Bo są 2:

STOP BREMSENFEHLER BETRIEBSANLEITUNG – stop, niesprawność hamulców

STOP,BREMSFLUSSIGKEIT BETRIEBSANLEITUNG –stop, płyn hamulcowy.

Pewnie był to ten drugi komunikat skoro jest to co jakiś czas a nie na stale.

Dokładnie,wtedy będziemy wiedzieli więcej.Raczej się powtórzy,więc zapisz to i spróbujemy jakoś pomóc.Ale raczej to co napisałem wcześniej.Pzdr.

Łukasz-czytałeś to co napisałem 2 posty wyżej?? ;)

!Mogą to być klocki(prawie ich brak )

Jak są klocki zjechane to nie ma napisu stop, i inna kontrolka się świeci (cały czas świeci)

Łukasz-czytałeś to co napisałem 2 posty wyżej??

Przeczytałem i napisałem komunikaty :P aby łatwiej było dojść o, który komunikat chodzi :) Ja stawiam na płyn hamulcowy a właściwie jego niski stan.

Łukasz będę jutro w ol - może popatrzysz na mój statek ? Podepniesz pod waga i coś poradzisz. Jak zwykle na ciebie można liczyć ?

Witam,

Miałem dokładnie te same objawy (błąd występował najpierw sporadycznie, później kilka razy w czasie jazdy). W moim przypadku były to zużyte (jeszcze przed dotarciem się do czujnika zużycia) klocki hamulcowe, gdzie na jednym przetarły się dwa kabelki odpowiedzialne za czujnik okładzin hamulcowych, co wywoływało zwarcie i błąd. Radzę to sprawdzić, oraz inne wypisane sugestie.

Łukasz będę jutro w ol - może popatrzysz na mój statek ? Podepniesz pod waga i coś poradzisz. Jak zwykle na ciebie można liczyć ?

Zawsze i wszędzie :)

Zawsze i wszędzie

Łukasz wiec do jutra .

Po oględzinach opisze co było przyczyną - myślę że zdiagnozujemy.

Łukasz tak jak mówiłeś żadnych błędów po twoim wagowaniu nie było, dolałem płynu hamulcowego /weszło ok 200 ml/ i jak na razie dzisiaj nic się nie dzieje.

Dzięki wszystkim za posty w moim temacie. Mam nadzieję, że usterka usunięta.

Edited by qqxczek51

Witam. Mam podobny problem. Wyskakuje napis stop i dalej po niemiecku coś związane z hamulcami. Dzieje się to jak do tej pory rano jak jest mniej niż 5 stopni i zawsze jak skrecam mocniej w prawo (dziwne). Klocki są ok, płynu też pełna w zbiorniczku więc o co może chodzić? 

zrób zdjęcie temu napisowi po niemiecku i przetłumacz sobie w Google, mi za taki napis wyświetlał jak miałem uszkodzona kostkę stacyjki