Skocz do zawartości
Gość Słonik

Jak montujecie CB do B3/B4?

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam przykręcone do tunelu koło nogi. Dzięki temu mam wszystkie regulacje pod ręką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje CB podpielem do zapalniczki, President WA-27 wrzucilem na reling.

Kabel idzie nastepujaco:

 

Od anteny (wtyczka katowa) wchodzi w bagaznik. Przed uszczelka bagaznika zostaje zlapany przylepco-trytytka do blachy w celu zebrania czesci wilgoci.

Przechodzi przez uszczelke (miedzy uszczelka a klapa bagaznika) po czym tworzy petelke - "kapinosek" majacy dac mozliwosc skapywania niedobitkow deszczowych na podloge bagaznika, co eszcze sie nie zdarzylo - po czym wchodzi w listwe trzymajaca podsufitke. Potem nad prawa szyba bagaznikowa, schodzi w dol slupkiem w podloge. Progiem idzie do polowy dlugosci fotela pasazera, gdzie wita sie z CB-radiem.

IMG_20110104_153832.jpg

IMG_20110104_153857.jpg

IMG_20110104_153930.jpg

IMG_20110104_153917.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwotnie miałem wciśnięte miedzy fotel a reczny. A pozniej na opaski zaciskowe zamocowałem pod podłokietnik. Szału nie ma, ale miejsca nie zajmuje a i dostep jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój system CB wrzucony mam w ten schowek obok ręcznego (na razie), ale planuję wcisnąć w schowek pod pokrętłami nawiewu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie CB jest tak zamontowane.

dwa płaskowniki wygoiłem i zamontowałem na maksa z boku przymocowując oryginalnymi śrubunkami do Cb , radio i płaskowniki a płaskowniki do góry tunelu na dwie śruby z nakrętkami i podkładkami :P

dscf3979e.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy doradźcie proszę, w którym miejscu na dachu zamontować antenę Cb Sirio turbo 2000. Dodam, że chcę zostawić oryginalną antenę radiową, bo radio muszę mieć w aucie, a nie wiem jak splitter się spisuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moim pierwszym CB był Alan 18. Po zakupie Passata trafił on w miejsce popielniczki. Wyciałem całą sekcje pozostawiajac zapalniczke, zrobiłem małą kieszeń i pasowało idealanie. Niestety nie mam fotki.

Kolejne radio to President Johnson II ASC. Duze radio z głosnikiem w przodu. Idealnie pasuje pod popiołką na całość wneki. Wystarczy naciać kieszeń w poziomie i tył odcietej góry wyciac. Zdjecie gdzieś sie zapodziało ale jak znajdę to wrzuce.

Natomiast aktualnie mam Alana 28. Najpierw trafiło w miejsce presidenta (te same wymiary). Potem kumpel dał mi panel z TAXI. Zamontowany jest tak:

 

Zdjęcie0080.jpg

 

Domyślnie gruszka była z prawej strony ale palmtop trafił tam i przeniosłem ja na lewą stronę. Głosnik zewnętrzny zamontowany pod radiem. Dla zainteresowanych szkic o co biega.

 

Zarys alan JPG.jpg

 

Ogolnie środkowy panel w passacie daje wiele mozliwosci montażowych różnych urządzeń. Tego alana 18 miłem w swoim polonezie tez w popiołce a potem w podsufitce nad lusterkiem wstecznym. Świetnie się prezentowało. Kiedyś chciałem tak zamontować w pasku ale ostatecznie dałem sobie spokój.

 

Co do anten to do Presidenta kupiłem Sirio ML-145 na magnez. Dobrze sie sprawowało ale lakier na dachu doznał szoku. I przerobiłem ja na uchwyt stały do relingu. Nie wiele roboty a efekt BDB. A z obecnym Alanem 28 to poprostu bajka.

 

Jak by ktos chciał panel środkowy standardowy pod Johnsona II / Alan 28 itp Wyciety gotowy itp to chętnie odsprzedam bo mam chyba ze dwa na stanie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Warszawie zakrywanie kocem to zaproszenie dla chętnych po nocach...

Kilka dni temu, sąsiadowi obrobili Omegę B... Nawet nie wiedział kiedy, a stała dosłownie pod oknem... i miała alarm!! Wyobraź sobie, że gdy Policja sprawdzała auto, wyszło na to, że człowieczek, chyba wiertarką na akku przewiercił cichuteńko kierunkowskaz w błotniku na wylot po szkle... a dosłownie za nim, na progu, w Omegach były montowane centralki do alarmu! Trafiona płyta centralki na wylot! Cała spalona! I dlatego alarm nie wył... a radio CB z obudową skrzyni biegów mu wyciął jakimiś nożycami... Tak samo radio CD... wyłamali całkowicie obudowę od climatronica! Takie są spece! To jeszcze mało... Jakoś po świętach, drugiemu pod blokiem, wykręcili: UWAGA! rozrusznik ze Skody Fabii! Było widać ślady na śniegu, którędy wlazł, no i zostawił jakąś szmatę pod autem, koc czy coś w tym stylu...

I pojechała sobie skoda na sam pchaj... Smile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności