Skocz do zawartości
Gość Słonik

Jak montujecie CB do B3/B4?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PrzPrz

Ponieważ nikt w moim autku nie pali tytoniu, popielniczka była zbędna. :)

Po jej usunięciu i odpowiednim poszerzeniu otworu udało mi się tak zmieścić Alana 199-A:

CB.jpg

Miejsca jest na styk - musiałem założyć kątową złączkę do kabla antenowego, bo inaczej nie dałbym rady zmieścić...

Wieszak na gruszkę plastikowy, przyklejony obok radia.

Antenka na magnes - kabel puściłem środkiem pod osłoną lewarka biegów i hamulca ręcznego, a następnie luzem do lewego słupka i na dach (jeśli antenka nie jest używana, leży sobie za fotelem kierowcy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponieważ nikt w moim autku nie pali tytoniu, popielniczka była zbędna. :)

Po jej usunięciu i odpowiednim poszerzeniu otworu udało mi się tak zmieścić Alana 199-A.

 

Witka

wlasnie chce dokladnie tak samo zrobic tylko chce tam wcis Uniden 520XL ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiek-lex

witam. ja też mam radyjko w tunelu środkowym ale kabel od anteny idzie od tyłu (przewierciłem z tyłu ścianke, więc nic niewidać) radyjko leży sobie ,nie jest do niczego przykręcone, zasilanie z gniazda zapalniczki żeby w razie "W" szybko odpiąć. mam docięte kawałek wykładzinki dobranej pod kolor tapicerki i na tym leży (stoi) radyjko. całość wygląda jako-tako. moim zdaniem nie jest źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzPrz

Zasilanie podpiąłem (poprzez dodatkowy bezpiecznik) do stałego plusa centralki, masę z "karuzeli" masowej obok... I tak nie ma możliwości szybkiego demontażu radyjka (jedynie można odpiąć gruszkę i schować antenę pod fotel) , a za to gniazdo zapalniczki (i jego bezpiecznik) pozostają nieobciążone... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
radyjko leży sobie ,nie jest do niczego przykręcone, zasilanie z gniazda zapalniczki żeby w razie "W" szybko odpiąć.

 

To nie najszczęśliwsze rozwiązanie. Leżące luzem radyjko podskakuje w rytm drgania samochodu. Minimalnie ale jednak. Może to doprowadzić do szybkiego uszkodzenia. Dobrze choć przycisnąć czymś ciężkim. :)

Najlepiej przymocować trwale. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiek-lex

dlatego mam tam dociętą wykładzine na gumie. i nic nie skacze. inna sprawa że staram się omijać dziury w asfalcie. przynajmniej te większe....radyjko mam tak zamontowane bo kiedyś w innym aucie miałem włam i niedość że wybily szybe, zaj....li radio CB to jeszcze wyłamali kawałek plastiku bo rwali na żywca.teraz dmucham na zimne. radio służy mi do sporadycznego komunikowania się, najczęściej na trasie czy aby wolna dróżka bez niespodzianek typu fotograf,korki, itp. jak gdzieś wychodze to wypinam radyjko i mam spokój (święty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlatego mam tam dociętą wykładzine na gumie. i nic nie skacze.

 

Skacze i do tego do drgań samochodu dodaje drgania własne. Ty tego nie idzisz, ale tak jest. :P

 

radio służy mi do sporadycznego komunikowania się, najczęściej na trasie czy aby wolna dróżka bez niespodzianek typu fotograf,korki, itp. jak gdzieś wychodze to wypinam radyjko i mam spokój (święty)

 

Jeśli tak, to pomyśl nad Cobra 75 albo Alanem 42.

Radyjko w gruszce i do zabrania niewiele :6:57:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiek-lex

no właśnie myślałem o czymś takim tylko zastanawim się jak to ogólnie będzie działać? no i nie alan bo to ręczniak.a tak na marginesie, jeżeli przykręcisz radio w samochodzie to uważasz że nie będzie miało drgań? to w takim razie jesteś w błędzie, samochód też przenosi drgania a CB nie ma żadnego stabilizatora drgań, więc to praktycznie nie ma (albo prawie nie ma) żadnej różnicy czy ja je przykręce czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie myślałem o czymś takim tylko zastanawim się jak to ogólnie będzie działać?

 

Tak i to nieźle. Sam testowałem Alana 42. Koneserzy krótkofalarstwa i dalekosiężnych łączności na wstęgach będą się zżymać, ale jako zwykłe radyjko drogowe w zupełności wystarcza. Ja obecnie mam doskonałego Alana 87 ze wszystkimi bajerami, ale do nowego samochodu zamontuję właśnie Alana 42 i Triflexa.

 

no i nie alan bo to ręczniak.

 

To trochę bardziej skomplikowane. Cobra jest typowym radiem samochodowym składającym się z puszki montowanej do samochodu i gruszki zawierającej wszystkie elementy regulacyjne. Gruszkę można odpiąć i schować a po CB nie ma śladu z wyjątkiem anteny.

Radyjka typu Alan 42 i Intek to ręczno-samochodowe radyjka. W Alanie odpinasz całą sekcję zasilania i podłączasz sekcję samochodową składająca się ze styków zasilania i styków anteny. Sekcja ma połączony kabel zasilanie+antena. W Inteku podobnie z ta różnicą, że nie ma podziału na sekcje a złączkę samochodowa podpinasz do dołu radyjka. Jest dwa razy większe od Alana. Zaleta obu jest to, że możesz je używać jaka ręczniaki i jako typowe radia samochodowe.

 

a tak na marginesie, jeżeli przykręcisz radio w samochodzie to uważasz że nie będzie miało drgań? to w takim razie jesteś w błędzie, samochód też przenosi drgania a CB nie ma żadnego stabilizatora drgań, więc to praktycznie nie ma (albo prawie nie ma) żadnej różnicy czy ja je przykręce czy nie.

 

To prawda. Ale przymocowane radio jest narażone tylko na drgania samochodu a nie przymocowane odbija się od podłoża i drga – w wielkim uproszczeniu – dwukrotnie częściej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiek-lex

oj kolego, czepiasz się szczegółów :D.poprostu musiałbyś to zobaczyć żeby się przekonać. nieneguję twojego rozumowania ale jeżdże na tym radyjku od ładnych paru lat i odpukać nic się nie stało.ja jestem użytkownikiem CB już od ładnych paru lat (praktycznie odkąd zaczęto używać tego sprzętu na szerszą skale w Polsce), i zawsze montowałem je tak żeby nie było widać za dużo kabelków.ogólnie nigdy nie miałem radyjek z bajerami, miałem President Jimmy,johnson,allana,onwe. to tak na marginesie. i możesz się śmiać, ale aktualnie mam w samochdzie onwe i nawet jestem zadowolony. prosta obsługa ma to co mieć powinna. :594:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gt82

A powiedzcie mi co myslicie o wewnetrznych antenach??Myslałem żeby umieścić takową przy szybie bocznej bagaznika...Zdałoby egzamin??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A powiedzcie mi co myslicie o wewnetrznych antenach??Myslałem żeby umieścić takową przy szybie bocznej bagaznika...Zdałoby egzamin??

Masz zepsutą klawiaturę ?....

" A powiedzcie mi co myślicie o wewnętrznych antenach??Myślałem żeby umieścić takową przy szybie bocznej bagażnika...Zdałoby egzamin??"

 

 

 

Na pewno trochę spadnie sprawność odbioru , może czasami RDS zanikać ale z dobrymi radioodbiornikami nie powinieneś odczuć większej różnicy

-

tylko że dyskusja toczy się na temat radiostacji mobilnych na pasmo obywatelskie inaczej zwane Citizen Band lub w skrócie CB gdzie łączność odbywa się na paśmie 11metrów i tyle teoretycznie powinna wynosić długość/wysokość anteny . W praktyce jest to raczej mało wygodne więc się "skraca elektrycznie" długość anteny i do instalacji w aucie obecnie dostępne są na rynku anteny od ~ 200cm. w dół.

Wspominasz o antenie do wewnątrz auta - są takie ale nie do CB - chciaż też nie do końca bo rynek nie znosi próżni i jest już do nabycia takie coś ...

http://polkompsa.9com.pl/product_info.php?products_id=8742 jest "ssanie" na sprzęt CB to i są takie kwiatki jak ta "niby antena" a tu "niby radiostacje" http://www.allegro.pl/search.php?string=sunker&category=5058&location_radio=2&state=0&city=&st=gtext&order=p&buy=0&listing_sel=2&listing_interval=7&price_from=&price_to=

Moja rada jest taka jak najdalej od takich wynalazków a wszyscy będziemy zadowoleni - mam na myśli użytkowników CB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gt82
Nie tylko mnie "wpienia" brak kultury osobistej w mowie , piśmie i zachowaniu i jak tak dalej będzie to trzy błędy ortograficzne i post trafia na kosza - oczywiście decyduje o tym kierownictwo tego zgromadzenia.

 

Czyli Panie kulturalny montaŻ antenki wewnĘtrznej do CB odpada??DziĘkujĘ uprzejmie..Bardzo mi miŁo i pozdrawiam gorĄco

 

Może ktoś zmontował sobie antenke wewnątrz.Niekoniecznie musi to być jakas do szyby przyklejana..Biore pod uwagę spadek ale może taka zewnętrzną poprostu po przekatnej szyby wcisnąć..Czy to zda wogole egzamin??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś zmontował sobie antenke wewnątrz.Niekoniecznie musi to być jakas do szyby przyklejana..Biore pod uwagę spadek ale może taka zewnętrzną poprostu po przekatnej szyby wcisnąć..Czy to zda wogole egzamin??

 

Nie znam nikogo normalnego na umyśle kto używa anteny CB w środku auta.

 

P.S. Jak chcesz to potrafisz ładnie pisać.W czterech zdaniach 33 wyrazy w tym 7 z błędami - postępy robisz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Może ktoś zmontował sobie antenke wewnątrz.Niekoniecznie musi to być jakas do szyby przyklejana..Biore pod uwagę spadek ale może taka zewnętrzną poprostu po przekatnej szyby wcisnąć..Czy to zda wogole egzamin??

 

Takie rozwiązanie było i jest stosowane w tajnych wozach policyjnych. Działają one w oparciu o dość gęsta sieć przekaźników, rozmieszczonych w całym mieście. Ich zasięg jest bardzo ograniczony.

W tradycyjnym zastosowaniu CB czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Jak już chcesz ukryć antenę, to pomyśl o trifleksie - 3 w jednym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gt82

Głównym powodem takiej decyzji jest fakt iz czesto woże cosik na dachu:)nie mam CB tylko sie przymiezam dlatego wypytuje:)Dzięki WW że choc Ty sie trzymasz tematu.Możesz dokładniej co masz na myśli??

PS:wezcie tego Pana GOBLINA bo zamiast pomagac tylko przeszkadza..Może powinien dzieci w szkole uczyć...Wiem że to niezgodne z zasadami ale skoro mnie od nienormalnych...:/Skończony idiota,który działa mi na nerwy.

Takiś uprzejmy i kulturalny a nie potrafisz grzecznie napisać że nie montuje sie anten wewnątrz pojazdu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki WW że choc Ty sie trzymasz tematu.Możesz dokładniej co masz na myśli??

 

Jest antena Sirio Triflex. Obsługuje jednocześnie Radio, CB i telefony komórkowe starsze.

Wygląda jak zwykła antenka samochodowa i z pewnością nie zwróci uwagi.

 

Przykładowa tu.

http://www.allegro.pl/item348447613_antena_samochodowa_sirio_triflex_cb_fm_gsm_nowa_fv.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem że kiedy bardziej interesowałem się CB to sprawiłem sobie taką antenke do testów i wyszło na to że ani CB ani FM nie dobiera tak jaby się tego chciało i po raz kolejny okazało się że jak cos jest do wszystkiego to jest o kant koła potłuc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja pochwalę sie jak zamontowałem Alana 48+ Multi w swoim B3:

 

http://www.cb-radio.pl/galeria/galeria.php?kategoria=11&album=108&start=0

 

Kabelki pociągnołem ładnie pod tapicerką, antenowy wychodzi w bagażniku i tam podłączam sobie magnesówkę. Przed skrzynką bezpieczników zamontowałem głośnik zewnetrzny. Same radio wchodzi ciasno w "schowek" pod popielniczką i dodatkowo łapie się na przyklejone po bokach w środku schowka i na radiu rzepy, siedzi ciasno i stabilnie, a w razie czego można szybko zdemontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka że nie dołączę fotek, w podobny sposób zamontowałem Johhny II .

 

Na oryginalnym uchwycie do montażu podczepionym do górnej części schowka pod popielniczką , gruszka też w tym samym miejscu .

Antena magnesówka Missouri, wyrzucam ją jak narazie przez lewe drzwi pasażera.

 

Ps: pochwal się kolego jak Ci ten Alan48 sie sprawuje bo tez miałem zamiar takiego kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności