Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem ze sprzętem zenec 2010 mianowicie zniknęło mi ustawianie tonacji i głośników oraz po wejściu do navi muszę wszystko ustawiać od początku tj kraj ,język itd. nie pamięta ustawień po wyłączeniu radia. Chciałbym może wgrać aktualizację oprogramowania ale mam problem ze ściągnięciem jej z netu. Mimo że zarejestrowałem się na firmowym koncie to nie mogę się zalogować i ściągnąć ich plików. Może jakieś sugestie, podpowiedzi lub gotowe aktualizacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, kiedyś mi się obiło o uszy, iż w radiu jest "aku" który trzyma prąd a tym samym ustawienia. Prawdopodobnie sa to dwie okrągłe bateryjki zawinięte w "cosik" - ależ pięknie i obrazowo, i wygląda to jak aku. Slyszalem że to z czasem umiera. Mi np nie trzyma ustawień zegara, ale jakoś sobie z tym radze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem to samo, skonczylo sie miejsce na fleszu. PO zrobieniu recovery i wgraniu na nwo firmware zaczelo dzialac jak sie patrzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok tylko jakaś podpowiedź jak to zrobić:kumple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

wchodzisz na http://www.zenec.com/en/support/softwareupdates/ze-nc2010/software-updates/ze-nc2010-main-unit-and-bluetooth-software-update/

 

pod tym napisem jest mozliwosc zalogowania sie na ftp:

You may download software update V10.0 from the ACR Filemanager:

 

logujesz sie z podanymi nizej userem i haslem (sprawdzilem to i dziala w tym momencie)

wchodzisz w ZE NC2010 Update -> English -> RECOVERY_Update -> sciagasz zipa, txt, czytasz wszystko i voila dziala :-) wszystko dokladnie jest tam opisane. Ja po tym z tego ftpa sciagnalem najnowsza wersje i wgralem tez zgodnie z opisem zamieszczonym przez nich, skoro ja sobie dalem rade, to kazdy da :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem matoł przecież to takie proste, dziękuję wszystko śmiga jak należy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako że użytkuję zeneca już jakiś czas mogę się wypowiedzieć na temat tego sprzętu który mi sie strasznie spodobał.

 

zalety:

blutuf bezproblemowe gadanie przez telefon, mikrofon który jest w radiu w zupełności wystarcza dobrze mnie słychać no a ja mogę sobie regulować głośnikami jak chce mieć. iphone4 skonfigurował się bez żadnego problemu, z menu radia moge wejść w książke i sobie wybrać nr lub wybrać numer z wyświetlacza, całkowicie nie trzeba wyjmoważ telefonu z kieszeni.

 

canbus wyświetla wszystko na FISIE zarówno nawigacja się wyswietla, jak i radio etc. BAJKA.

 

sterowanie z kierownicy wszystkie przyciski działają bez problemu.

 

jak do tej pory nigdy mi się nie zawiesiło

 

czytanie kart pamięci jak i USB bez problemu

 

oglądanie filmów DVD działa super

 

dźwięk super

 

minusy:

 

nawigacja kwestia przyzwyczejenia, z rackji że jest to niemiecki wyrób oraz mapy czasami nawet bardzo śmiesznie są wymawiane nazwy ulic.

 

poruszanie się po menu nawigacji do opanowania mogło by być lepiej.

 

podświetlenie szkoda że nie ma czerwonego podświetlenia przycisków wyglądało by bardzo fajnie, w przypadku jak ktoś ma zegary od CC wtedy bajka bo białe podświetlenie będzie sie ładnie zgrywać.

 

może to jest kwestia ustawień lub spadku napięcia przy rozruchu ale już 2 razy rozkodowało mi sie radio z zapamiętanymi stacjami.

 

 

 

wg mnie naprawde fajna stacja do auta jest w niej wszystko co tygryski lubią najbardziej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja się waham pomiędzy RNS 510 a tym Zenec

 

jak jest z jakością wykonania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marek masz niedaleko do mnie zapraszam do piaseczna pobawisz sie.

 

jakość wg mnie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość alfihar

witam, czy ma ktoś może dostęp wsad eepromu z tego radia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Riddick152

Witam , odkopałem ten temat ;p

 

mógłby ktoś wstawić pliki z płyty z nawigacją do zenca (model zenc 520) - swoją płytkę z navi gdzieś posiałem ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Konstruktor

Odgrzeję...

 

 

Zablokowałem sobie radio Zenec ZE-NC-2010. Potrzebowałem odpiąć kable od akumulatora. Po ponownym podłączeniu, radio poprosiło o kod...kod niby znałem (tak mi się wydawało, oryginalnie 1234) i zablokowałem radio...co z tym teraz zrobić?

Edytowane przez Konstruktor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Konstruktor

Na youtube są filmiki jak aktualizować software, ale czy da się z USB zrobić to na zablokowanym radiu? Na stronie producenta pisze tylko jak połączyć radio z USB, ale trzeba wejść w ustawienia, aktualnie za zablokowanym radiu nie ma takiej opcji.

Edytowane przez Konstruktor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Konstruktor

Problem rozwiązany, poczytałem forum i zadziałał kod o dziwo! 0000 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności