Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

w samochodzie mam dwa kable antenowe biały i taki ciemny kremowy :)

Właśnie wgrałem nowy soft ale jeszcze nie miałem czasu tego przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w samochodzie mam dwa kable antenowe biały i taki ciemny kremowy

Właśnie wgrałem nowy soft ale jeszcze nie miałem czasu tego przetestować.

dziwne, ja miałem chyba kremowy + taki seledynowy...

 

---------- Post added at 23:51 ---------- Previous post was at 23:50 ----------

 

miałeś wcześniej nawi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem navi:/ musiałem dokupić antenę do gps-u i tam właśnie była ta seledynowa wtyczka, chodzi mi o to że do radia mam oryginalnie dwa przewody z wtykami wyprowadzone z auta a w radiu tylko jeden ale już gdzieś wyczytałem że do tego ciemniejszego powinienem podłączyć i powinno być wszystko ok:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja mam takie cudo od paru dni (po tym jak mi buchneli z auta RNSa :-( ).

Generalnie na plus:

bluetooth co dziala z IPHONEM!

Mikrofon sobie podciagnalem w oryginalne miejsce, gdzie powinien byc w passacie i jakosc dziweku jest ok.

Jakosc muzyki porownywalna (choc ja to gluchy jestem).

Mapa graficznie chyba ladniejsza niz ta z RNSa, dokladnosc na razie co porownywalem na defaultowych trasach porownywalna.

zaplacilem na ebaju.de 3800 brutto ale ze bralem unijna FV to od tego jeszcze minus ich vat czyli pewnie jakies 3000 mnie wyszlo

 

Na minus

gorszy tuner bo RNS nie gubil tak sygnalu jak to gubi (kupilem nowke, a nie mam tego splittera 2 anten do 1).

nie umiem tego wlaczyc jak mam wyciagniety kluczyk, RNSa sie dalo.

nie dostarczyli "sumatora" antenowego oraz media linka z USB (walcze o to ze sprzedawca).

 

 

 

Rownowaga

Czas wstawania urzadzenia porownywalny z RNSem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam uzytkuje juz chwile mc 2000 i wlasnie sie zdup...... nie wiem czy radio czy kable ale przestalo komunikowac sie z canem tzn przerywa. efekt? radio nie chce sie wlączyć, jak juz zatrybi (najczesciej po wjezdzie w jakas dziure) to przy braku komunikacji nie widze audio na fisie i nie dziala autom podglasnianie przy wiekszych predkosciach. nie wylancza sie po wyciagnieciu kluczyka.trzeba recznie. w dodatku jak debil dalem reset do fabrycznych i nie da sie ogladac podczas jazdy.mam kod,ale nie wiem ni cholery jak go wpisac.... dzwonilem do przedstawiciela i mowil ze w menu hardwere jest opcja ...ja jej nie mam . prosba do uzytkownikow moze ktos wie jak go wpisac i co moze byc przyczyną braku komunikacji z canem.

dodam ze kablami ruszalem nie pomaga wiec pewnie to jakies zimne luty.... a moze cos softowo... nir mam bladego pojecia prosze o pomoc

Edytowane przez sumo75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaplacilem na ebaju.de 3800 brutto ale ze bralem unijna FV to od tego jeszcze minus ich vat czyli pewnie jakies 3000 mnie wyszlo

 

Muszę przyznać że sporo dałeś :P ja zapłaciłem za tzw. igłę 1/3 twojej "pierwotnej" ceny :) też nie mam kabla media i tego splittera:/

Nie mam porównania do RNS-a bo nie miałem takiego cuda ale dla mnie na minus jest ten plastik świecący :/ na którym widać każdy odcisk palca :/ a po za tym jestem zadowolony :)

Dziś trochę pogrzebałem w tej nawigacji i odpaliłem na niej automapę :) w sumie nie przeszkadza mi ta oryginalna mapa ale chciałem trochę po eksperymentować co jeszcze w Zenku można zdziałać :)

Czy ma ktoś pojęcie jak można samemu jakoś zaktualizować oryginalną mapę? Nie chodzi mi o kupowanie ze strony zenec ale jakoś samemu to ogarnąć?? Mam teraz wersje 2009.09 więc pewnie trochę zmian w nowszej wersji jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem Zenka 2010.Jak na razie wszystko śmiga bez problemów.Polskie menu, polski gaduła w navi. Szkoda tylko, że się wyłącza przy wyjęciu kluczyka.

 

Może da się to jakoś obejść???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jakoś soft-owo można to obejść ale na pewno jak w kostce zewrzesz żółty przewód z tym czerwono jakimś (nie pamiętam teraz jaki to kolor) to wtedy radio będzie działać cały czas aż chyba do wygaszenia całkowitego listwy can. Czyli ok. 30min.

Zółty to plus "+" a czerwono jakiś to 12V ze stacyjki więc jeżeli je połączymy to będzie to imitowało tak jak by stacyjka była przekręcona:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wiem co bylo przyczyna przerw w komunikacji radia ze mc 2000 z samochodem.z tyłu radia jest takie magiczne pudeleczko .jest to urzadzenie/adapter ktore dopasowuje magistrale can wv do radia.u mnie po nacisnieciu na srodku pojawiala sie komunikacja.rozebralem to oczywiscie chociaz bylo nierozbieralne ale srodek zalany plastikiem i jedynym pomyslem jaki mi przyszedl do glowy bylo wywarcie stalego nacisku w interesujacym mnie miejscu opaską zaciskową.cepelia ale dziala.dzisiaj znalazlem taki adapter na ebuy okolo 200 pln z przesylką.

najciekawsze jest to ze poprzez te ciągle przerwy w komunikacji to ustrojstwo generowalo mi bledy w kompie samochodu.tak mi sie wydaje albo to spory zbieg okolicznosci.

ale nadal nie wiem jak wpisac kod aby ogladac wideo podczas jazdy.oczekuje na sugestie

 

---------- Post added at 16:03 ---------- Previous post was at 15:58 ----------

 

ja ci powiem ze jak dla mnie to bardzo dobrze ze sie wyłącza. jak kluczyka nie wyciagasz do konca to sie nie wyłączy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie ?...

Czy jest możliwość zmienić w ZENEC 2010 KOLOR PODŚWIETLENIA Z BIAŁEGO NA CZERWONY?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania o zmianę koloru, ale szczerze mówiąc nie wydaje mi się aby to było możliwe:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Noszę się z zakupem tego chińskiego MT6501 do Passata B6. Mam pilne pytanie do wszystkich którzy mieli z nim styczność.

 

Piszecie, że jakość dźwięku jest nie najlepsza. Ja chcę wstawić to radio w zamian za fabryczne radio CD w Passacie. Z jakości dźwięku z tego fabrycznego jestem zadowolony, ale brakowało mi tam Mp3, slotu na karty SD i nawigacji. Nie chce wywalić w tej chwili ponad 2k na radio z nawigacją, a ta chińszczyzna ma w zasadzie wszystko czego potrzebuję. Można na niej także uruchomić automapę do której jestem przyzwyczajony.

 

Jak zatem jest z tym dźwiękiem w porównaniu do fabrycznego radia w Passacie?

 

Prosił bym o możliwie szybką odpowiedź choćby na GG 1237648

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Noszę się z zakupem tego chińskiego MT6501 do Passata B6. Mam pilne pytanie do wszystkich którzy mieli z nim styczność.

Ja sam nie wiem ale poczytaj ten temat i wrazie czego zapytaj użytkownika listek2000. On takie cus wpakował do fabii i AM hula ale jakoś dźwięku nie powala ponoć. Zapytaj jego

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1496423.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podswietlenia nie zmienicie, ale wiem że ZENEC przygotowuje nową stacje i poszły sugestie o zmianach koloru podświetlenia.

ze mc 2000 - one ogólnie nie mają najlepszej opinii, podobno dość często się wieszały.

 

A czy ktos już rozkminił posiadanie głosu po zmianie navki na AM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możeci mi pomóc w aktualizacji zenka jak to zrobić krok po kroku ?

 

ściągnołem aktualizacje ale niewiem jak to w urządzeniu zainstalować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla tych co uważają że zenec to tania chińszczyzna powiem coś co mnie dziś zaskoczyło

 

zenec to wyrób firmy alpine ;)

 

właśnie zawiozłem swojego zeneca do serwisu alpine które jest producentem tego urządzenia. Kolega ma tam kumpla ma mi wgrać najnowsze mapy i soft do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soft jest dostepny na stronie producenta, nawet jest napisane co i jak robić żeby zaktualizować.

Ale miło wiedzieć że ci zaktualizuje mapy, aczkolwiek ja uważam iż obecna tam Igo i tak nie powala prowadzeniem.

Osobiście używam AM i jestem zadowolony, oprocz faktu że po starcie radia od razu staruje AM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musiałem oddać do serwisu ze względu że zawiesiłem navigacje odłączyłem urządzenie od prądu jak sie ładowała mapa i pliki sie posypały. I nic sie nie dało zrobić samemu.

 

poprawka alpine nie jest producentem zenec ktoś mnie wprowadził w błąd. sorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutorem jest HORN

 

A co do serwisu i powodu dlaczego oddales - tez tak miałem, nic fajnego, ale udalo sie przywrocic do stanu uzywalnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności