Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Radio super, sami podłączycie. Nie ma większego problemu. Nie ma opcji aby pomylić jakieś wejścia koncówek etc no chyba że ktos kolorów nie odróżnia. Uzywam od jakiegos miesiąca i uwazam ze warto. Moze troche sporo krzyczą za to cacko (4,5 tys to jednak sporo) ale fajne. Proste w obsludze, intuicyjne wrecz, navi spoko (nigdy nie uzywałem Igo), i podobno jest mozliwosc zmiany na AutoMape (jak mi kolega zainstaluje to powiem że można, chyba ze już ktoś wie jak to zrobić to chętnie poczytam). Jedyne co mnie irytuje - wyświetlacz w słoneczny dzien, niewiele widac, no i kolory w samym iGo mogłyby być troszkę inne, ale mapa dość dokładna. Ogólnie - polecam. Aha, nie wyświetla mi samochodziku z OPS (fabrycznych czujników cofania). Zmieniałem na widok z kamer na OPS i nic. A jak u was z tym jest koledzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy używałeś opcji telefonu?Tam jest taki prosty myk - łączysz się poprzez bluta ze swoja komórką i masz kilka opcji , miedzy innymi opcja wybierania głosowego.Ja próbuje ale nic - nie rozpoznaje mnie . potem kasuje mój wcześniej wgrany głos i tyle ,pozostaje mi tylko ekran dotykowy.Przy okazji podjadę do serwisu i zapytam o to ale może ktoś z Was koledzy wie co trzeba zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby wam cokolwiek działało należy wgrac wszystkie

sterowniki( koło kierownicy, czujniki cofania i wszystkie pozostałe

akcesoria pracujące na magistrali CAN.

taką odpowiedz dostałem od przedstawicieli zenca. po tym zabiegu wszystko smiga az miło.

 

+48 22 678 63 66

Edytowane przez pienio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało mi sie to zrobić, i nawet rozpoznawał i wybieral numer. sprawdze jak i napisze.

 

---------- Post added at 22:24 ---------- Previous post was at 22:16 ----------

 

fajnie, bo u nich montowałem i jakos nie umieli sobie poradzic. radzili ci przez telefon czy montowali, ewentualnie stery wrzucali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie sterowniki i uaktualnienia są na stronie www.zenec.com ja ściągałem i instalowałem, potrzeba tylko trzy pen drivy, albo jeden i trzeba bedzie kursowac pomiedzy samochodem i kompem. Ogolnie - proste jak drut, jak ktos chce pomocy - zapraszam na prv.

Ale ale, panowie, udało mi sie - a raczej nie mi tylko koledze (swoją drogą rozmawiałem z nim i chetnie pomoże jakby był ktos zainteresowany, a jak sie nie boicie to i ja mogę spróbować opisać) wyrzucić IGO i wsadzić AutoMape. I fajnie bo działa. Fakt że na chwile obecną nie ma głosu (Kinga nie mówi skręć w prawo) ale mnie akurat to nie przeszkadza bo i tak zawsze wyłączałem. Śmiga ino mig :) Jedyny mankament - włączam radio i od razu nie radio tylko AM, chcesz radio trze przełączyc na radio. Co do głosu - nie wiem co i jak zrobiłem ale była mała chwil iż Kinga do mnie przemówiła - radio się ściszyło i słychać było głos z AM. Teraz nie ma. Będę szukał aż znajdę.

OPS jak nie działał tak nie działa, i raczej nie zadziała, podobno że chodzi w golfie VI i ewentualnie przy bialych zegarach, ja mam czerwonego FISa. Aha, IGO pokazywało na FISie strzałki, AM nie pokazuje, ale to chyba logiczne :)

 

 

---------- Post added at 22:10 ---------- Previous post was at 22:09 ----------

 

jaarecki potierdzam Twój wybór, od wczoraj też mam zenca u siebie w pasku. Jak narazie jestem zadowolony - język polski, polski lektor, telefon to bylo to co mnie urzekło :):):):):)

jedynie co to brak instrukcji obsługi (kupiłem półroczną używkę) czy nie wiesz gdzie mogę znależć instrukcję w pdf??? a Ty masz instrukcję po Polsku???

i jeszcze jedno pytanie - czy mikrofon do telefonu jest w zencu w srodku - czy muszę kupić zewnętrzny? - bo słyszę dzwoniacego a on mnie nie :(:(:(:

tak szczerze, instrukcji w pdf nie ma, i nie znajdziesz. jak bardzo ci na niej zalezy pisz na prv, będę mógł jakoś pomoc.

 

---------- Post added at 22:46 ---------- Previous post was at 22:10 ----------

 

czy używałeś opcji telefonu?Tam jest taki prosty myk - łączysz się poprzez bluta ze swoja komórką i masz kilka opcji , miedzy innymi opcja wybierania głosowego.Ja próbuje ale nic - nie rozpoznaje mnie . potem kasuje mój wcześniej wgrany głos i tyle ,pozostaje mi tylko ekran dotykowy.Przy okazji podjadę do serwisu i zapytam o to ale może ktoś z Was koledzy wie co trzeba zrobić?
Sprawdzilem - wgrywasz tag głosowy, a poźniej jak chcesz głos wybrać numer - naciskasz na kierownicy słuchawkę, wyskakuje komunikat i po sygnale mówisz tag jak masz nagrany do danego numeru. Trzeba mówić dość głośno i wyraźnie. Sprawdzałem - działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

odświerzę temat , jakieś uwagi o zenec , opinie sie nie zmieniły?

przymierzam sie do zakupu

Edytowane przez sumo75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nadal uwazam ze radio super, aczkolwiek znajomi mowia ze dziecinna grafika, ze RNS byl bardziej stylowy. i moze to racja, bo RNS mial super grafike. Co do zenca - u mnie z Automapa dziala super, nie mam zastrzezen, napewno lepsza jakos dzwieku lepsza niz z RNSa. Dla mnie bomba - jak ktos szuka alternatywy do RNS - polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem akurat mc 2000 podobny do 2010 tyle ze aby navi miec to jeszcze modul musze dokupić. a czy ktoś się orientuje co za system operacyjny tam siedzi bo moze sie da podpiac antene gsm (modul) po usb. mialem tak kiedys w laptopie AM smigala aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był udany zakup jak dla mnie , minie niebawem rok jak jeżdżę z zenciem i nic , nic sie nie dzieje złego , odkąd podłączyłem kierownice multifunkcyjną jest naprawdę super!Najbardziej póki co zadowolony jestem z nawigacji , bardzo często jej używam nie wiem jak działa w Polsce niebawem sie przekonam , ale tu w GB jest bez zarzutu:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem ZENCA jakieś tydzień temu, w tym tygodniu będę podłączał, zdam relację co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć szczególną uwagę na podłączenie anteny , ja miałem z tym problem.

Chodzi o ten patent vw z dwoma wtyczkami.Ale to długa historia.

:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwróć szczególną uwagę na podłączenie anteny , ja miałem z tym problem.

Chodzi o ten patent vw z dwoma wtyczkami.Ale to długa historia.

 

biała kostka pod białe złącze a niebieska pod niebieskie :D

chyba że Ty miałeś jakoś inaczej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o AutoMapę to ja mam nieco inne zdanie

Miałem ją w innym nazwijmy to chińskim odpowiedniku zenca czy rns i działała super.Powiem więcej - tylko ona działała, reszta nie do końca!

Teraz mam Zenca i uważam że nie ma co porównywać. Problemem jest oczywiście język , a raczej jego brak , myślę tu o polskim. Poza tym garfika trójwymiarowa w automapie była dla mnie w pewnym sensie problemem , mało czytelna w wielkim mieście , w Zencu działa to inaczej. Ale odczucia każdy może mieć inne , nie wiem jak sprawa wygląda w Polsce z jaką dokładnością działa oryginalny Zenec tu w anglii jest godny polecenia.

Cały interfejs graficzny jest inny niż inne satnawy. Ja polecam oryginał , mimo iż początkowo wydaje się zbyt nowatorski , po pewnym czasie inny system wydaje się przestarzały:zeco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mickanovi

Witam.

Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem ZENCA i go rozgryzam. Mam już pościągane aktualizacje firmware i OS - w najbliższych dniach się za to wezmę. Na stronie http://www.nc2010.de znalazłem ponadto coś takiego jak Druidus Sync-Tool - narzędzie pozwalające na grzebanie w plikach (jeszcze nie testowałem).

 

mati2525 pytał o kwestię mikrofonu - w komplecie znajduje się zewnętrzny mikrofon , który możemy wyprowadzić na deskę rozdzielczą. Można jednak pozostać przy korzystaniu z wbudowanego mikrofonu ("oczko" obok kieszeni na płytę od strony kierowcy). Jednak żeby działał mikrofon wewnętrzny konieczne jest jego włączenie w opcjach bluetooth oraz podpięcie w gniazdo mikrofonu zewnętrznego specjalnego mostka widocznego na poniższym zdjęciu:

 

402201b02b47c362.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie kupiłem Zenka i jak próbowałem podłączyć go do auta i w sumie bez problemu bo podłączenie jest raczej banalne tylko właśnie się zastanawiałem, bo w oryginalnym radiu są tak jak by dwa wejścia anteny a w Zenec tylko jedno:/

Możesz rozwinąć ten temat??

Zwróć szczególną uwagę na podłączenie anteny , ja miałem z tym problem.

Chodzi o ten patent vw z dwoma wtyczkami.Ale to długa historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem zenca kilka dni, no może tydzień.

Jesli kupiłeś nowego powinien być taki kabelek w którym 2 anteny schodzą się w jedną.

Ja nie miałem i radio strasznie szumiało. Kupiłem w końcu RNSa 510 i teraz jest bardzo dobrze. Zrób foto co masz do tego zenca, a ja poszukam zdjęcia co powinieneś jeszcze mieć żyby wszystko działało Ci jak należy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłem go nowego więc czegoś mogę nie mieć:/

Tu masz zdjęcie co mam:

26022011050.jpg

26022011050.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

26022011050.jpg

Edytowane przez koti23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie mozesz większego wkleic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej perspektywie to wejście do anteny jest nad tym "TMC Receiver" wiesz co to w ogóle jest? :P

Już jest większe:)

 

---------- Post added at 13:12 ---------- Previous post was at 12:58 ----------

 

Jak sprawdzałem wczoraj to czy podłącze do jednego czy też do drugiego tego wejścia anteny co jest fabryczne w aucie to i tak czysto gra radio więc nie mam takich sumów o jakich pisałeś. Chciałbym dobrze zamontować to navi więc dlatego mnie zastanawia czemu są tam dwie końcówki anteny a w Zenku tylko jedna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uważam że masz wszystko co potrzeba.

ja nawet tyle nie miałem :D

podobno często pomaga wgranie nowego softu żeby fale nie ginęły.

Ile masz kabli z anteną w samochodzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności