Skocz do zawartości
Gość berr64

Nawigacj MCD+zegary z dużym komp.=???????????????? POMOCY!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berr64

Witam wszystkich forumowiczów.

Jest to mój pierwszy post (myśle że nie ostatni) i może się najpierw przedstawie.

Mam na imię Andrzej jestem z Elbląga i posiadam Passata B5 2003r 1.9 TDI 130Km 4Motion prawie :) na full wypasie. Pisze prawie, ponieważ jedynie co brakowało w nim to nawigacji i podkusiło mnie żeby ją zamontować. Muszę powiedzieć że do dzisiaj nie miałem żadnych problemów z samochodem i jestem z niego b.zadowolony.

Tak więc mój problem jak wspomiałem to nawigacja MCD 2002r którą fachowcy nie wiedzą jak podłączyć żeby funkcjonowała razem z dużym wyświetlaczem w zegarach.

Po przeczytaniu wielu postów nie znalazłem nigdzie dokładnego opisu jak to zrobić i dlatego pojawił się mój post.

Za pomoc z góry dziękuję.

ps

mam dosyc juz naszych fachowców i jak można, to proszę o opis tak żebym mógł podłączyć sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z duzym wyswietlaczem , tzn rozumiem ze masz taki wyswietlacz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj podłaczyć Tak jak na zdjeciu , to jest wprawdzie do navi MFD , ale chyba powinno działać

A tak przez ciekawośc , czemu nie kupiłeć MFD , to znacznie fajniejsza i czytelniejsza zabawka niz MCD???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość berr64

Mam taki jak na górnym zdjęciu.

Kupiłem małą nawigacje ponieważ zależało mi na odtwarzaniu płyt CD i wiem z doświadczenia że jak się jeździ z nawigacją to nie bardzo jest kiedy zaglądać na wyświetlacz, bardziej się zwraca uwagę na komendy wypowiadane i strzałki w zegarach. Bynajmniej ja mam takie doświadczenia i odczucia, nie wiem jak inni. A co do odtwarzania CD to miałem już zmieniarkę w bagażniku i mi to nie pasuje. Fakt że teraz dowiedziałem się że można podłączyć zmieniarkę w schowku lub w podłokietniku. A kiedy się dowiedziałem o DVD to bardzo poważnie zaczołem zastanawiać się nad zamianą na dużą. No ale jak co to mam problem z podłączeniem tej co mam.

ps.

jak ktoś ma DVD podłączone to proszę o opinie jak to się sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja załozyłem sobie zmieniarke w podłokietniku i jestem z niej bardzo zadowolony

Tu są podane inne PINy bo doytcza zegarów bez szyny CAN , wtedy była jeszcze dodatkowa kostka specjalnie dla navi ( i było łatwiej :rotfl: )

Z tego co wiem to MCD ma wbudowany tuner TMC i powinna chodzic po takim podłaczeniu, ale głowy sobie obciąc nie dam. Tylko musisz wczesniej przekodować zegary do obsługi navi i nie wiem czy nie właczyć wyświetlania komunikatów w navi ( wyjscie na zew wyswietlacz - tak przynajmniej jest w MFD)

Ja do tej pory nie uporałem sie z wyswietlaczem w mojej MFD , bo po spolszczeniu menu nie chce wyswietlac na zegarach i trzeba znowu wgrywać orginalny soft , a ponadto MFD wymaga do tego licznika versji G i tunera TMC inaczej wyswietlacz w zegarach nie bedzie działał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość berr64

kriss555 serdeczne dzięki, zrobiłem tak jak mi podałeś i chodzi :hurra:

Jak możesz to powiedz mi czy w tym dużym wyświetlaczu rezerwa pokazuje tylko podczas uruchamiania samochodu?

Zastanawiam sie czy nie powinna się palić przez cały czas. A tak naprawdę to nie wiem czy komputer wyświetla mi wszystkie funkcje tak jak trzeba.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety rezerwwa i inne kontrolki ( te na żółto) pokazują sie tylko przy uruchamianiu :[ i potem sa tylko w opcji car status, a szkoda , bo np w audi palą sie cały czas aż , sie przełaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przytrzymasz chwile dolny perzełacznik od funkcji komputera ( ten na dzwigni wycieraczek) to wyswietli ci sie głowne menu. Pozycję wybierasz tym samym przełacznikiem , zatwierdzasz resetem ( guzik na spodzie tej samej dzwigni). W menu powinienes mieć komputer podrózny , status szamochodu ( tu sa te wszystkie bieżące usterki i komunikaty), navigacje i wyłączenie wyswietlacza.

To menu pewnie masz po niemiecku , ale mozna vagiem prze.łączyć np na angielski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość berr64

jeszcze raz dziekuje za pomoc, nie wiedziałem że są takie funkcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chłopaki, wymieniłem navi z małej na dużą MFD i po podłączeniu nie wyświetlają mi się komunikaty na zegarach, czyli kierunki jazdy i komunikat jakie jest włączone radio.

 

Prosze o pomoc, z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności