Skocz do zawartości
independent87

Wymiana anteny w B5 (3B) Variant Kombi Foto instrukcja

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupowałem tu http://allegro.pl/antena-dachowa-oryginalna-vw-golf-raku-2-i5596842487.html i mogę polecić. Sprawdź ciągłość przewodu bo lubią się przerywać w środku separatora.

Separator mam nowy i nadal jest tak samo. Podejrzewam bardziej antenę.

 

Na allegro są też zestawy naprawcze.

 

 

 

 

EDIT:

W każdym passacie wejście antenowe jest takie same czy czymś się różni??

 

Samo radio FM mam.

Edytowane przez Memciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli potrzebujecie samą uszczelkę pod antenę to pytajcie o numer na zdjęciu. Wczoraj kupiłem cena nie jest kosmiczna, jedyne 20 zł. CAM01076.jpg

CAM01078.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopie temat bo czeka mnie wymiana uszczelki pod antenna.  Czy moze ktos dodac zdjecia z pierwszego postu bo nie wszystkie dzialaja ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak jak w temacie zastanawiam się nad wymianą anteny na antenę typu płetwa rekin. Takie stosowane są w nowszych modelach np golf 6 czy passat 7.  

Obecna antena passata ma mało zadowalającą moc, siłę, zasięg zwał jak zwał. W Szczecinie ładnie łapie fale ale juz ok 70 km dalej sygnał mniej znanych stacji jest gorszy albo całkowicie zanika. W porównaniu ze Skoda Fabia (2010) mojej żony, te same stacje radiowe u niej zanikają dopiero po 100-120 km. 

Przeszukując strony typu allegro znalazłem wiele anten, takze takie które mają tzw wzmacniacze sygnału. 

Zależy mi głównie na tym aby antena była mocniejsza niż teraz a jakby była płetwa rekina to jeszcze lepiej. Nawet pod swój srebny kolor auta nie szukałem bo cieżko cos dobrac zazwyczaj sa czarne.

I rodzi sie pytanie, czy ktos z was wymieniał antenę? czy możecie cos polecić, doradzić. Nie musi byc oryginalna a ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio ori czy zamiennik? jak zamiennik to separator/wzmacniacz jest?

Dnia 29.07.2019 o 14:12, pankracy1991 napisał:

czy ktos z was wymieniał antenę? czy możecie cos polecić, doradzić.

Ja wymieniałem z zamiennik jak poniżej. Ładnie wyglądała ale praktycznie nic nie zbierała. 

 

image.png.6a492226fd2fee0a174a852350ec1371.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2019 o 14:12, pankracy1991 napisał:

Tak jak w temacie zastanawiam się nad wymianą anteny na antenę typu płetwa rekin. Takie stosowane są w nowszych modelach np golf 6 czy passat 7.  

Tylko, że w "rekinie" nie ma anteny do radia :D

Rekin to: GPS, Telefon, Webasto.

Radio w passatach B6/B7/B8, Golfach V, VI, VII to takie paski na tylnych, bocznych szybach (kombi) lub moduł antenowy pod dachem na końcu tylnej szyby (sedan). Niektóre miały jeszcze dodatkową FM'kę (to chyba pod DAB) w tylnej szybie.

Dnia 1.08.2019 o 09:15, marcin_pesel napisał:

Ja wymieniałem z zamiennik jak poniżej. Ładnie wyglądała ale praktycznie nic nie zbierała.

Nic dziwnego - to tak, jakbyś wsadził tam 5cm drutu po prostu w radio. Jak antena ma dobrze zbierać - musi mieć długi bat. Oczywiście nie za długi, bo będzie też sporo syfu zbierała z eteru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności