Skocz do zawartości
independent87

Wymiana anteny w B5 (3B) Variant Kombi Foto instrukcja

Rekomendowane odpowiedzi

Przy wymianie swojej anteny zrobiłem kilka zdjęć myślę że komuś mogą pomóc przy wymianie swojej. Od czego zacząć? Pierwsze kupić antenę jaka najlepiej z takim złączem jak na zdjęciu wtedy nie mamy problemu z dopasowaniem do fabrycznej złączki na starym kablu. Ja kupiłem na allegro koszt około 30 zł. Dalej musimy zdemontować starą antenę w tym celu musimy dobrać się do podsufitki na końcu bagażnika wyjmujemy lampkę i już widzimy śrubę która mocuje antenę. A żeby było nam łatwiej zdejmujemy tylnią listwę. W tym celu delikatnie z wyczuciem podważamy palcami od strony środka auta i pociągamy w duł puszczą wtedy plastikowe zatrzaski na których się trzyma najtrudniej będzie po bokach bo listwę trzymają jeszcze boczne słupki, ja jednak ich nie ruszałem i delikatnie wygi listwę po jej zdjęciu sprawa jest prosta odkręcamy stara antenę. odpinamy wtyczkę i wyjmujemy antenę. Czyścimy miejsce pod nową antenę i zakładamy. Ja dla pewności gumę okalającą stopę anteny od spodu i od wewnątrz zabezpieczyłem odrobina sylikonu przykręcamy śrubę łączymy kable sprawdzamy czy radio ładnie odbiera. Jeśli wszystko jest jak należy zakładamy listwę będzie to trochę kłopotliwe bez zdejmowania bocznych słupków ale wykonalne, wkładamy lampkę i cieszymy się nową antena. Ci którzy jednak mają stopę w dobrym stanie i nie popękała im guma mogą wymienić sam maszt na allegro z przesyłką około 15 zł, śruba z gwintem 5 mm wtedy sprawa jest banalnie prosta. Pozdrawiam i mam nadzieje że komuś to pomoże .

[/url]daafeaaeaa357fe0med.jpg

bcaa368c4d417f3amed.jpg

b56b9fb952e153abmed.jpg

d534917c57e5cc84med.jpg

56f799a7b117e8f4med.jpg

4b0356221f4a16bbmed.jpg

2f0571d3037c6049med.jpg

c3459d04f1548d63med.jpg

5a49f2d877f2669cmed.jpg

Powodzenia

 

Jeszcze jedna uwaga proponował bym robić to w ciepłym garażu ze względu na to że temperatury teraz mamy ujemne plastiki nie są za bardzo plastyczne i mogą się najzwyczajniej połamać, a jeśli nie ma takiej możliwości aby robić to w ciepłym miejscu radził bym być bardzo ostrożnym.

Edytowane przez independent87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny manual :) Gdyby był wcześniej to miałbym jeden zatrzask więcej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo fajny manual Gdyby był wcześniej to miałbym jeden zatrzask więcej
Na allegro można znaleźć praktycznie wszystkie zatrzaski plastikowe i stalowe ale przy braku jednego mija się to z celem w przypadku jeśli ktoś straci większość to jednak warto poszukać i na pewno taniej wyjdzie niż w ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie odpada :D Także nie jest źle,już szukałem w razie czego ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pewno taniej wyjdzie niż w ASO

 

Lepiej sprawdzić. Takie pierdółki kosztują grosze w ASO, można kupić sobie kilka na zapas i mieć spokój.

Ceny plastików na allegro są często wyższe niż w serwisach.

Handlarze chyba liczą sobie dodatkowo za warstwę brudu.

 

Jak ktoś ma fabryczny zestaw głośnomówiący to antena ma 2 przewody (FM + GSM).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa,a jak ktoś ma jeszcze navi to ma 3 kabelki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lada dzień biorę się za tego posta i przerabiam na swoim pasku. temat na bank bedzie przydatny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś ma fabryczny zestaw głośnomówiący to antena ma 2 przewody (FM + GSM).

 

a do czego jest trzeci kabelek idacy z anteny ??

 

mam dwa koncentryczne + czarno-żółty zakonczony plaska wtyczka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a do czego jest trzeci kabelek idacy z anteny ??

 

mam dwa koncentryczne + czarno-żółty zakonczony plaska wtyczka ??

 

W B53B w niektórych były trzy kable:GSM,FM,NAVI.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Panowie możecie pomóc znaleźć mi antene z koncentrykiem w którego żyle podawane jest 12V na wzmacniacz w stopce oraz z wtyczką taką jak powyżej pokazano..? Szukam na allegro, sklepy internetowe i echo..chodzi mi o antenę tylko FM. Może zna ktoś z Was również dobry sklep Car Audio w okolicy Katowic. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Odgrzeję temat i jednocześnie chciałbym ostrzec. Zanim ktoś zakupi całą antenę do wymiany niech lepiej najpierw sprawdzi dokładnie jakie ma wtyczki i ew. gwinty (przy zakupie samego batu) - bo mogą się różnić od tutaj przedstawionych. U mnie ktoś musiał kombinować bo nie dość, że podstawa anteny ma gwint 8 to jeszcze jest tam kołnierz, który uniemożliwia nakręcenie zwykłego bata. Aby wymienić bat na standardowy nie obyło się bez kombinowania (wykonanie tulejki), ale niestety w efekcie odbiór beznadziejny. Chyba pozostała mi tylko wymiana całej podstawy anteny - ale tu też problem bo końcówka na kablu jakaś dziwna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja dzis rozebralem podsufitke i wyjalem antene(jest tylko przewod antenowy nie ma zadnego drugiego np od wzmiacniacza). Ale dla mnie to troche dziwne jest.

Mam radio blaupunkta (nie fabryczne) oraz zestaw nokii (antena na bocznej tylnesz szybie Variant)

Radio bardzo slabo odbiera tylko jedna stacje i odziwo to nie radio maryja. Gdy do radia dostykam (do gniazda antenowego) jakis przedmiot metalowy nawet glupia srobke to juz odbior jest bajeczny ... radio lepiej odbiera bez podlaczonej anteny niz z podlaczona. Wedlug mnie wina lezy w przewodzie antenowym. I poradzcie co zrobic . wymienic sam maszt z podstawka czy przewod ? Jelsi chodzi o maszt to juz wyjasnione w temacie co i jak tylko jak to bedzie z kablem ? i czy dostane taki kabel na allegro lub gdzies w rozsadnych pieniadzach . Acha i oczywiscie mam separator antenowy ale bez zadnej roznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zabieram się za rozbiórkę, żeby dostać się do śruby mocującej podstawę anteny, a to dlatego, że po dzisiejszym całym deszczowym dniu troszkę wody nakapało na roletę od bagażnika i mokra jest też podsufitówka :wsciekly i mniemam, że powodem jest dość nietypowo luźna sama podstawa. Mam nadzieję, że na tą chwilę pomoże prowizoryczne uszczelnienie silikonem, bo w najbliższym czasie i tak w planie mam wymianę całej podstawy z batem + montaż anteny CB. Także trzymajcie kciuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

You Rated this Thread:

 

a ten wzmacniacz nie znajduje sie zaraz za radiem u mnie chyba tak jest a to, że niema zasiegu to prawdopodobnie wina tego, że sie musiały zewrzec przewody od anteny tzn "zyła głowna" z "oplotem" tak mi sie wydaje ...:/

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ten wzmacniacz nie znajduje sie zaraz za radiem u mnie chyba tak jest a to, że niema zasiegu to prawdopodobnie wina tego, że sie musiały zewrzec przewody od anteny tzn "zyła głowna" z "oplotem" tak mi sie wydaje ...:/

pozdro

 

zle Ci sie wydaje...

wzmacniacz antenowy zawsze jest przy antenie, inne zamontowanie nie ma sensu.... ale nie bede tlumaczyl poraz 100 dlaczego, poczytaj temat to sie dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei naprawiając wczoraj nieszczelność przy podstawie anteny odkryłem, że w jakimś miejscu (gdzieś blisko wejścia do podstawy) mam ułamany przewód antenowy, co jest powodem zanikania fal radiowych w niektórych momentach. Podejrzewam, że podczas jazdy, gdy występują drgania raz przewód ma przejście, raz nie ma i dlatego mam takie problemy z radiem. W takim razie w najbliższym czasie nastąpi wymiana podstawy razem z batem.

 

A tak w ogóle, to bardzo mi się przydała instrukcja rozbiórki podsufitówki udostępniona przez Sebastiana. Przynajmniej człowiek nie zaczyna od d... strony :)

Edytowane przez golas333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam tez mam FM GSM NAVI czy na ktoryms z przewodow przy antenie musi byc 12V ? NADMIENIE JESZCZE ZE WYJALEM ZMIENIARE BO SZWANKOWALA I WSTAWILEM EMULATOR ZMIENIARKI CZY TO MOZE BYC PRZYCZYNA SLABEGO ODBIORU RADIA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy na ktoryms z przewodow przy antenie musi byc 12V ?

 

tak na przewodzie od anteny FM - ale moze nie pojawic sie przy odlaczonej antenie (dlaczego? - bylo juz to opisane na forum)

 

WSTAWILEM EMULATOR ZMIENIARKI CZY TO MOZE BYC PRZYCZYNA SLABEGO ODBIORU RADIA ?
- nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozebralem podsufitke i mam 2 kable ktore ida lewa strona i 1 kabel ktory idzie prawa strona czy to wlasnie ten od FM ? NADMIENIE JESZCZE ZE NIE MAM ZADNYCH PRZECIEKOW I SRUBA MOCUJACA ZDOLU JEST JAK NOWA NIE MA ZADNEJ RDZY ALE MAM DOJSCIE DO DOBREGO ELEKTRONIKA I MOWI ZEBYM WYJAL WZMACNIACZ I ON ZOBACZY CZY JEST WSZYSTKO OK , Z PRZEWODEM MYSLE ZE JEST OK BO POL ROKU TEMU RADYJKO SMIGALO BEZ ZADNYCH OPOROW , A MOZE BYC COS Z TA PUSZKA GDZIE SIE LACZA PRZEWODY CZY MOZNA TE 2 ODLACZYC OD NAVI I GPS ? A MOZE JAKIES USTAWIENIA W RADIU MAM NIE TAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Spróbuj metodą prób i błędów, tzn jeśli masz rozebraną tą podsufitówkę, to włącz radio, żebyś mógł słyszeć zmiany w odbiorze i zacznij grzebać przy tych przewodach przy antenie. Rozłącz te "szybkozłączki" po kolei, spróbuj może je wyczyścić, przedmuchać czy coś... No i przede wszystkim czy przewód nie jest gdzieś ułamany (u mnie tak jest) czyli jak poruszasz przewodem lewo-prawo, przód-tył itd, to powinieneś usłyszeć w radiu zmiany odbioru. Jeśli takim sposobem znajdziesz usterkę, to możesz się cieszyć, że sam ją znalazłeś, a jeśli nie, no to trzeba kombinować dalej... Ewentualnie możesz podjechać do tego elektronika, żeby Ci te przewody pomierzył, czy mają "przejście".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności