Skocz do zawartości
mlody19881

Silnik-dziwne szumienie.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem,nie weim czy to jest cos powarznego poniewaz raz to wystepuje a raz nie. Nie wiem jak opisac ten dzwiek zebys cie wiedziali o co dokladnie mi chodzi. Wedlug moich obserwacji ten dzwiek wydobywa sie bardziej przy pasku klinowym lub rozrzadu niz w samym silniku. Nie jest to ciagly dzwiek tylko szumi i na chwile przestaje i znowu szumi i nie zawsze to wystepuje. Zazwyczaj gdy zapalam go na zimnyms silniku chociaz nie zawsze. Czekam na jakis podobne przypadki. Pisze tutaj ten post bo gdzie indziej nie moge,nie wiem czemu?? Prosze o pomoc.

Edytowane przez mlody19881

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_zlydzial1

 

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być jedna z rolek odwracających (są chyba 3) albo rolka napinacza paska wielorowkowego. Po prostu może się kończyć łożysko w którejś z rolek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie trzy rolki zostaly wymienione:) wiec odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo,przez 30 sek na zimnym,później ustępuje.Myślałem że to secondary air injection,ale właśnie ten dźwięk dochodzi z okolic rozrządu,i również wystąpił po zmianie rozrządu i rolek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiskoza na wentylatorze chłodnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

 

regulamin >> 2.12 W działach technicznych zabronione jest używanie w tytułach wątków słowa "POMOCY". Zabrania się również zakładania tematów (w każdym dziale bez wyjątku) mających w tytule wyłącznie słowo "pomocy". Za niestosowanie się - ostrzeżenie.

 

2.2 (...) Staraj się jednak przestrzegać poniższych założeń:

a) temat wiadomości powinien określać jej treść, niedopuszczalne są tematy w stylu:"problem", "****" bądź "ale fajne".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiskoza na wentylatorze chłodnicy.
Albo sprzęgiełko alternatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:) Co to jest i gdzie sie znajduje Wiskoza na wentylatorze chłodnicy lub sprzęgiełko alternatora??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiskoza to jest TO, na czym jest zamocowany wentylator :D

 

sprzgowiskotyczne.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzylem na allegro,ale taka wiskoza kosztuje 200 zl tylko ciekawe czy to cos da;/

 

---------- Post added at 19:41 ---------- Previous post was at 19:41 ----------

 

jesli zmieni sie ta czesc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to wina wiskozy - to tak. Ale na odległość to ci tylko Kaszpirowski to wywróży. Znajdź dobrego mechanika najpierw. Bo wymiana części "w ciemno" - mija się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl juz u mechanika i wlasnie wymienil mi te 3 rolki i nic. Pozniej postal u niego zeby zapalil go i sobie tego posluchal i ztwierdzil ze rozrzad trzeba wymienic,ale na ta chwile nie mam takich funduszy. Postanowilem napisac na forum i jak narazie nikt o rozrzadzie nie wspomnial. Dllatego cos czuje ze trzeba bedzie do innego pojechac. A czy to cos powaznego jesli byla by to wiskoza albo sprzeglo od alternatora??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt na forum ci tego nie stwierdzi - czy to szumi wiskoza czy napinacz paska rozrządu czy też sprzęgiełko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jakis kierunek moge juz obrac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie jeszcze,czy jesli to jest ta wiskoza lub sprzeglo to jest to cos powarznego co trzeba natychmiast wyjechac czy nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli walnie wiskoza, to wiatrak moze stanac na skos w trakcie obrotów silnika i walnąc w chłodnicę. Jak jest ze sprzegłem alternatora to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łańcuszek rozrządu lubi szumieć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym na twoim miejscu sprawdził jeszcze napinacz paska wieloklinowego. najprostszy sposób to wziąć np. WD 40 i psiknąć na rolkę w okolicach łożyska (oczywiście nie na pasek żeby potem Ci się nie ślizgał). Jak dźwięk się zmieni lub ustanie to znaczy ze to jest przyczyna.

 

Co do wiskozy to musiałbyś zaobserwować w innym (sprawnym) aucie jak ona chodzi tzn. czy przy zwiększeniu obrotów silnika (najlepiej zimnego) wiskoza tak samo reaguje jak u Ciebie.

Poprawnie nie powinna osiągać takich samych obrotów co silnik.

Ja miałem probelm z wiskozą i dwa razy (jeden po drugim) wymieniałem wiatrak bo dostawał takich obrotów że się rozpadał - przy wyższych obrotach było słychać jakbym jechał jakimś amerykańskim autem z 5l silnikiem.

Edytowane przez bula02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumujac jest to cos powaznego i wymaga konkretnych krokow w tym kierunku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności