Skocz do zawartości
VWTEDE

przewód podciśnienia wymiana passat tdi 101 avb

Rekomendowane odpowiedzi

panowie pilnie potrzebna informacja

jak wymontowac przewód podcisnienia z serwa tak żeby go nie połamać

panowie pilne !!!!!

Edytowane przez VWTEDE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrzynia automat ?

pompa podcisnienia elektryczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

manual nie elektryczna

mi chodzi o ten sztywny przewód z zaworkiem kierunkowym co wchodzi do serwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo on ciezko wychodzi jak sie uzbiera cisnienie w serwo, a zaworek zrobi swoje. Uzyj szczypiec i delikatnie. U mnie pomoglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poradziłem sobie ale

powiedzcie czy ten kruciec co wychodzi z vacu ma być lużny? mam wrażenie że sie u mnie podciśnienie pitoli narazie po rozebraniu wszystkiego i ponownym złozeniu + nowe opaski hamulec wrócił do normy a na jak długo zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poradziłem sobie ale

powiedzcie czy ten kruciec co wychodzi z vacu ma być lużny? mam wrażenie że sie u mnie podciśnienie pitoli narazie po rozebraniu wszystkiego i ponownym złozeniu + nowe opaski hamulec wrócił do normy a na jak długo zobaczymy

 

on czasami tak ma u mnie uciekalo powietrze co mialo wplyw na dzialenie turbo i wchodzil mi w awaryjny, jak to sprawdzic? powiedzmi jak gasisz silnik to czy zatrzesie Ci autem czy tez nie jak tak to moze byc z tym wlasnie problem, podlacz bezposrednio od duzego weza (ten zaraz przy pompie) jest tam malutki idzie do n18 i pozniej z trojnika do obwodu tubro, zaraz przy malym jednokierunkowym zaworku (przy n75) taki bialo czarny o srednicy moze 1,5 cm odlacz go tam i skieruj bezposrednio do zaworu ktory odciana dostep powietrza przy gaszeniu sinlika (na egr-ze). Jak szybko zgasi silnik to jest ok jak nie lub bardzo wolno to znaczy ze masz wyciek powietrza wlasnie przy tym wezu. Szmatka wyczysc go pozadnie i silicon jakikowliek dookola weza u mnie pomogo i hamulce lepsze.

 

ps czy auto czasami wchodzi Ci w awaryjny?

Edytowane przez lazym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak to sprawdzić?

 

3 bieg 1200 obrotow i but 100% gazu ciagniesz go do 4000 jak Ci odlaczy turbo to awaryjny, jestem z uk jak cos to mozesz przyjechac pomoge Ci de159pu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odlacz go tam i skieruj bezposrednio do zaworu ktory odcian dostep powietrza przy gaszeniu sinlika. Jak szybko zgasi silnik to jest ok jak nie lub bardzo wolno to znaczy ze masz wyciek kowietrza wlasnie przy tym wezu.

kolega podał jak sprawdzic to tylko zamiast silikonu proponuje wymiane przeciez to nie majatek takie weze a lepiej miec pewnosc ze sa oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolega podał jak sprawdzic to tylko zamiast silikonu proponuje wymiane przeciez to nie majatek takie weze a lepiej miec pewnosc ze sa oki

 

 

jak nie jak tak kupilem waz i lezy w domu, w avb on jest umieszczony na obudowie pompy i na jakiejs tulejce i wlasnie tam powstaje luz a pompa 360 fuli nie dziekiuje silicon daje rady

Edytowane przez lazym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak nie jak tak kupilem waz i lezy w domu, on jest umieszczony na obudowie pompy i na jakiejs tulejce i wlasnie tam powstaje luz a pompa 360 fuli nie dziekiuje silicon daje rady

to rónie dobrze opaska taka plastikowa by dobra była taka jedno razowa która zaciagasz i trzyma lepiej niz te zelazne czasami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to rónie dobrze opaska taka plastikowa by dobra była taka jedno razowa która zaciagasz i trzyma lepiej niz te zelazne czasami

 

 

mowimy o czym innym to jest zaraz przy pompie i nie jest zalazne od tego jak mocno waz do pompy zacisniesz bo to na czym zaciskasz ma luz z pompy vacum wychodzi trzpien (tuleja z dziura przez jej cala dlugosc) i ona ma luz na pompie tam w srodku jest jakis simering ale balem sie zagladac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha juz rozumiem

dzieki za wytłumaczenie no to w takim razie sylikon jest oki ale wg tam luzu nie powinno byc skoro jest to waz od podcisnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mielke u mnie 2 razy wyciagalem turbo wlasnie przez ten waz nialem nieodpowiednie cisnienie w obwodzie przez co kierowniczki w turbo mi sie zapiekaly, teraz wszystko piknie smiga, zajelo mi to kilka dni ale to juz inna historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy posiadam paska z 98r tdi silnik AFN tzn 110km ale od pewnego czasu autko sie zle spisuje po prostu brak mu mocy tak sie dlawi jakby jemu brakowalo paliwa.Wymienilem filtr na nowy ale objawy pozostaly i do tego potem sam zgasnie i nie idzie juz jego odpalic moze ktos pomorze stwierdzidz co to moze byc bo mam zamiar jechac sie podpiac na komputer moze pokaze co mu dolega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no napewno pokaze co mu dolega ale mysle ze jak sam sprawdzisz EGR N75 i weze od turba to tez bedzie dobre moze natkniesz sie na przyczyne wojej usterki a i zrób logi dynamiczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy a co to oznaczaja te logi?Dzisiaj wcale mi nie chcial wejsc na obroty tylko puszczal niebieskie dymy z rury juz myslalem ze sie gdzies zapowitrzyl ale nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no Rafal to teraz przesadzasz ze silnik do remontu on chodzil jak brzytwa ani oleju nie bierze nic i co tak zaraz silnik do remontu,a propos powiedz mi gdzie moge zrobic te logi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności