Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

odkopie temat... kupował ktoś z forum może rns 510 na aukcjach użytkownika http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=21030351 . Pytam bo nie chce trafić na zonka i mieć problemy.

Tak, kupiłem i jestem do dziś bardzo zadowolony. Polecam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się narażę ale polecam KENWOOD DNX520VBT można kupić w cenie RNS510 a sprzęcik naprawdę wymiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję małej pomocy, planuję zakup passata aktualnie ma jakieś radio z navi, widzę, że ma antenę rekina (czyli ma GPS), rocznik to 2009 białe zegary, czyli wersja H LED powinna pasować ? Tylko, czy montaż itd wszystko idealnie pasuje ? Przeczytałem, że fabrycznie z auta RNS-em wyposażone są w jakieś dwie anteny dla lepszego sygnału, czy taki ze zwykłym radio/navi też je posiada ? Tak wygląda to radio http://img01-otomoto.sogastatic.pl/C27561576_8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie potrzebuję małej pomocy, planuję zakup passata aktualnie ma jakieś radio z navi, widzę, że ma antenę rekina (czyli ma GPS), rocznik to 2009 białe zegary, czyli wersja H LED powinna pasować ? Tylko, czy montaż itd wszystko idealnie pasuje ? Przeczytałem, że fabrycznie z auta RNS-em wyposażone są w jakieś dwie anteny dla lepszego sygnału, czy taki ze zwykłym radio/navi też je posiada ? Tak wygląda to radio http://img01-otomoto.sogastatic.pl/C27561576_8.jpg

 

zamontujesz przejściówkę z jednej na 2 anteny i będzie śmigać, więcej nic nie będzie trzeba przerabiać.

przejściówka była juz pokazywana na forum, poszukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien, że te radio co pokazałem ma 1 antene nie 2 ? Bardziej chodzi o jakość sygnału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jesteś pewien, że te radio co pokazałem ma 1 antene nie 2 ? Bardziej chodzi o jakość sygnału

na 100% jestem pewien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie to czy nie będzie kłopotów z sygnałem i jakością dźwięku radia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnie pytanie to czy nie będzie kłopotów z sygnałem i jakością dźwięku radia ?

 

nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce, to wystarczy zdjąć z jednego kabla antenowego ten plastik na końcu i żadna przejściówka nie jest wymagana. A wiadomo, że takie przejściówki generują starty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie będzie

 

Ja tak miałem właśnie czyli 2009 auto, białe zegary, fabrycza instalacja navi i dokladałem rns 510.

Uważaj na jeden problem. Czy w tym aucie będziesz miał zestaw głośnomówiący dokladany np. nokii?

Ja tak miałem i po włożeniu RNS510 okazało się, że ten zestaw wykorzystywał pin który rns510 używa do zmieniarki czy coś w tym rodzaju w każdym razie upaliło się coś w rns510 że nie będzie aktywowal zmieniarki teraz (dla mnie nie problem bo nie mam takowej, problem wyszedł jak zakładałem zewnętrzny wzmak).

 

Także jeśli masz zestaw głośnomówiący to musisz przerobić kostkę, nie będzie plug and play.

W moim przypadku poza tym incydentem wszystko od razu działało w tym sterowanie z kiery i wyświetlanie na zegarach.

 

pozdrawiam

Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w tym aucie będziesz miał zestaw głośnomówiący dokladany np. nokii?

 

Widać ze ma oryginalną instalację głośnomówiącą VW, uchwyt na desce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bimbasz to dobrze czy źle ? Nie będę musiał nic przemieniać ? Jeszcze przypomniało mi się, czy trzeba będzie to radio kodować, czy FIS będzie pokazywał np nazwe piosenki, stacji radiowej, nie wiem czy komunikatów z nawi przypadkiem także nie powinien. Czy podłączenie multifunkcji także pasuje plug&play czy jakaś przejściówka.

Na allegro znalazłem takie cudo do przejścia z 2 na 1 antene ale nie wiem czy to jest to http://allegro.pl/antena-audi-rns-e-skoda-columbus-bolero-vw-rcd-rns-i2908606340.html

 

Czytałem także o problemie z rozładowywaniem akumulatora, jednakże w roczniku 2009 wersja H LED nie powinna powodować tego incydentu ?

 

Pytanie do Maćka, jak z łapaniem sygnału i jakością radia ?

Edytowane przez xplo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ktoś chce, to wystarczy zdjąć z jednego kabla antenowego ten plastik na końcu i żadna przejściówka nie jest wymagana. A wiadomo, że takie przejściówki generują starty.

 

Nie wiem czy wiesz, ale RNS 300 ma gniazdo tylko na jeden kabel antenowy, wiec zdjęcie obudowy nic nie da. Po jego podłączeniu będziesz miał tylko sygnał na 1 wejściu a na drugim będzie pojawiał się błąd. W tym przypadku przejściówka obowiązkowa, lub położenie drugiej instalacji radiowej.

Nie wprowadzaj Mateusza w błąd

 

RNS300.jpg

 

Bimbasz to dobrze czy źle ? Nie będę musiał nic przemieniać ?

Musisz kupić przejściówkę

 

 

Jeszcze przypomniało mi się, czy trzeba będzie to radio kodować, czy FIS będzie pokazywał np nazwe piosenki, stacji radiowej, nie wiem czy komunikatów z nawi przypadkiem także nie powinien

Kodowanie samego RNS, tak chociaż prowizorycznie dla sprawdzenia. W samochodzie nie trzeba nic kodować bo navi masz już dodane do gateway

 

 

Na allegro znalazłem takie cudo do przejścia z 2 na 1 antene ale nie wiem czy to jest to

tak to jest to

 

 

jak z łapaniem sygnału i jakością radia ?

po zastosowaniu przejściówki nie ma problemu z sygnałem, a jakość z RNS510 jest o niebo lepsza jak z RNS300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Bimbasz za przekazaną wiedzę, tego auta nie kupiłem bo walone ze wszystkich stron i kiepsko naprawione, strasznie cieżko znaleźć dobre auto :(. Bimbasz a co jeśli bym znalazł rocznik 2007, czy wtedy podejdzie jedynie rns 510 ver B ? H LED by rozładowywała akumulator ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bimbasz a co jeśli bym znalazł rocznik 2007, czy wtedy podejdzie jedynie rns 510 ver B ? H LED by rozładowywała akumulator ?

 

rocznik auta nie ma znaczenia, możesz i do 2005, 2006 dać wersje LED H, wymieniasz gateway i bedzie ok, ale o tym jest oddzielny watek. Poszukaj na forum jest dokladniw wszystko wyjaśnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

powiedzcie mi RNS z czerwca 2010 HW 41 SW 2726 to bedzie wersja C?? mam taka jedna na oku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak powinno być, ja mam ver C w aucie z tego okresu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę kotleta. Czy zakup RNS 510 w wersji B do Passata z 2010r. będzie sensownym zakupem czy lepiej poszukać wyższej wersji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności