Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam,super pytanie na samym poczatku ale polowa gada o sprawdzaniu legalnosci itd... (zaloz temat porady prawne itp) to nie jest odpowiedz na pytanie na sprawdzenie navi.

 

to jeszcze raz:

Czy mozna podpiac rns na krotko bez tej duzej kostki czyli plus i minus z akumulatora w celu sprawdzenia sprawnosci, czy takie podpiecie uruchomi urzadzenie? dziekuje, pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mozna podpiac rns na krotko bez tej duzej kostki czyli plus i minus z akumulatora w celu sprawdzenia sprawnosci, czy takie podpiecie uruchomi urzadzenie? dziekuje, pozdr.

 

Można i będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dolacze sie do tematu.

 

Moj kolega chce sobie kupic nawigacje RNS 510 do swojego passata b6 rok produkcji 2006.

 

Koles na gieldzie polecil mu wersje A z tego co sie dowiedzial sa jeszcze wersje B i C

 

moglby mi ktos madry w skrucie napisac jakie sa roznice?

napewno w sofcie ale to chyba wiekszego problemu nie ma wgrac do wersji A najnowszy soft 2660?

 

dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznia sie płytami głównymi i oprogramowaniem. Niby z A do sie programowo zrobić B I C ale nieraz róznie to bywa...nieraz potrafi npasc wlasnie płyta główna podczas aktualizacji.Ja do tego rocznika polecam ci wersje B, z C moga byc problemy z zasilaniem, a A ma stara werje płyty głównej(znawcy tematu nie polecaja).

Ja wgrasz soft 2660 bedzie rozładowywał akumulator, w tym roczniku pozostaje 1100 albo 2660 i wyzsze ale potrzebny bedzie adapter do zasilania za 350 zł, albo nowy getway i jego kodowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adapter do zasilania za 350
a co to takiego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedaja takie cudo na allegro, wpinasz miedzy navi a zasilanie i problem z rozładowywaniem akumulatora w starszych getwayach a z softami od 2660 w gore znika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ok 350zł kosztuje nowy CAN GATEWAY, a tu jeszcze TV FREE w tym jest.

Edytowane przez Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jest do tego tv free tylko ze z tym roznie bywa. Da sie to wyłaczyc sprzetowo tez i to jest najpweniejsz metoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu, czy navi kupiona od firmy CARSYSTEMS (sa na allegro ) będzie ok ? wystawiają f-vat i na pierwszy rzut oka wyglądają ok. Mam paska z 2010 roku z RCD310, na którym wyświetla się obsługa nawiewów itp i czy będą one wyświetlane na rns510 ?? Mam również czujniki parkowania z przodu i z tył, jak wygląda sprawa z podpięciem ich do rns510 żeby był ten graficzny system OPS. Jest to w ogóle możliwe czy muszą być jakies adaptery, moduły i specjalne wersje parktroników ??

Przy zakupie jest wersja do wyboru B i C którą lepiej brać? Auto jest nowe więc nie powinno być problemu z zasilaniem i rozładowywaniem akumulatora.

Jak wygląda sprawa z bluetooth ?? musi być ten moduł za kolejnego tysiaka czy są jakieś tańsze rozwiązania ??

Pozdrawiam

Edytowane przez misieqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy navi kupiona od firmy CARSYSTEMS (sa na allegro ) będzie ok ?

Co do CARSYSTEMS to niewiem jak sprawa wygląda. Osobiście mogę polecić navi od eurocaraudio. Rok temu od nich brałem RNS510, dostałem pełną FVAT 22% z wpisanym numerem seryjnym urządzenia. Navigacja nówka sztuka nieśmigana. Podjechałem do nich do Bydgoszczy, to w 30 min zrobili przeszczep i zakodowali zegary. Od tamtej pory nie miałem żadnego problemu z urządzeniem i wszystko działa ok.

 

Przy zakupie jest wersja do wyboru B i C którą lepiej brać? Auto jest nowe więc nie powinno być problemu z zasilaniem i rozładowywaniem akumulatora.

W Twoim przypadku brałbym wersję C, na 99% nie będzie żadnych problemów z zasilaniem.

 

Co do pozostałych pytań, to poszukaj na forum, nieraz te tematy były poruszane.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam ci kolego CARSYSTES z Gorzowa. Brałem od nich kilka rzeczy, nigdy nie było problemu, rzeczy tak jak opisane nowe, nie jakies podpicowane uzywki. Pozatym oni montuja te sprzety i sie na tym znają, jak sie dogadasz i podasz im dane to przysla Ci dokladne kodowanie wszystkiego bo bedziesz musiał wkodować navi w samochód jak do tej pory miałeś RCD 310. Bierz wersje C do do tego rocznika. Climatronic bedzie sie wyswietlał i parktronic tez, nic nie potrzeba przerabiac. Co do bluetooth'a to musisz kupic osobny moduł, albo ze zdalna karta sim, albo normalny, koszt koło 1tys zł. CARSYSTEMS tez takie sprzedaja(ja np brałem od nich własnie). Jak wezmiesz navi i bluetooth'a to na pewno urwiesz cos z ceny i mapy ci wgraja do navi nowe. Tylko przypilnuj FV bo gosc ma tyle roboty ze troche jest zakrecony i nieraz zamiast FV paragon wrzuci( 2 razy tak miałem) ale potem przyszła FV bez problemu. W razie problemów pomoga przez telefon,generalnie polecam chociaz na pewno da sie kupic taniej niż u nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc i rozwianie wątpliwości.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłem w Passacie z 2007 MFD 2 na RNS 510 . Wszystko działa poprawnie ale rozładowuje mi się akumulator. Mam chyba wymienić jakiś geteway ? Nie wiem co to jest i jak to zrobić. Pomóżcie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w tym tygodniu kupuje RNS 510. Mam pytanie. Zauważyłem że niektóre radia mają inny przycisk koło przycisku EJECT (do wysuwania płytki). Tzn. jedne modele mają taki głośniczek z literką i, inne znów gwiazdkę. Który model jest nowszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowszy jest z gwiazdka, ale to bedzie juz wersja C, czyli przy starszym getway'u w samochodzie mozesz miec problem z wyładowywaniem sie akumulatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamieniłem w Passacie z 2007 MFD 2 na RNS 510 . Wszystko działa poprawnie ale rozładowuje mi się akumulator. Mam chyba wymienić jakiś geteway ? Nie wiem co to jest i jak to zrobić. Pomóżcie

 

hm to dziwne ja mam paska 2006 wlozylem rns510 z softem 2660 i bateri nie rozladowuje

ciekawe od czego to zeczywiscie zalezy

masz dwa wyjscia albo zaistalujesz soft starszy czyli 1100 dostepny w poscie polskie menu za free i problem powinien ustapic a dodatkowo bedziesz mial polskie menu (jesli nie masz) albo wymienic to co piszesz poszukaj na allegro musi byc chyba z kocowką "D" choc ja mam "C" i nie rozladowuje pzdr.

tutaj masz link ale on jest z koncowką f musisz tu na forum poczytac czy bedzie ok

http://allegro.pl/item1085908741_sterownik_gateway_vw_passat_cc_3co_907_530f.html

Edytowane przez poldeczek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Vw Polo z 2010 roku, więc chyba chyba śmiało mogę ładować wersje C, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie tak, ale do polo ta navigacja wogóle nie była przewidziana przez producenta, tak ze ja bym proponował lepiej sprawdzic....bo czasem bywa problem zeby programowo zrobic B z fabrycznej C. jak masz mozliwośc to wsadz do samochodu, zamnij go i po ok 15-20 min bez otwierania(bo to uaktywni navi) posłuchaj czy działa wiatrak i dysk twardy.jak nie to mozesz smiało zakładac C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamontowałem do mojego Polo navi RNS 510 i mam kilka problemów. Navi, nówka z fakturką i kodem, wersja C (z gwiazdką, a nie literką i koło przycisku wyjmowania płyty) początkowo z softem 2620 następnie 2700/2720. Mam kilka problemów, tj. multifunkcyjna kierownica działa tylko jak chce ściszyć lub pogłośnić radyjko. Nie działa wyciszanie oraz zmiana utworów/stacji. Druga sprawa to taka że navi w ogóle nie ma podświetlenia klawiszy. Na włączenie świateł reaguje prawidłowo (mapa przechodzi w tryb nocny). Myślałem że to przez soft 2620 tak się dzieje i zrobiłem update do najwyższego, ale nadal kupa. Dodam że Polo z 2010 roku, rok modelowy już 2011. Ktoś może zna ten temat? Proszę o namiary na sensownych ludzi, zapłacę oby tylko grało w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba zakodowac wagiem

a co do pomocy to gdzie jest kobyla góra szukaj u siebie blizej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności