Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy w dobrym dziale daje ale zapyam .

Chce kupić Rns 510 używane i jak je spawdzić przed zakupem na co zwrócic uwagę : czy dysk jest sprawny ,z jakiego roku pochodzi itd .

Edytowane przez robert.gda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam Ci tego gościa http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=2250710

 

Kupowałem od niego już kilka sztuk (wszystko nowe) z odbiorem osobistym we Wrocławiu.

Gość pozytywnie zakręcony i wszystko w miłej atmosferze.

Na żadnej nie było problemu. Zresztą zadzwoń i pogadaj tel na aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

mam następujący problem.

Posiadam Seata leona, r.p. 2009 z fabrycznie zamontowaną Navi RNS310 oraz:

-czujnikami parkowania,

-sterowaniem w kierownicy

- zestawem Bluetooth

-kliamtyzacją automatyczną.

 

Chciałbym zmienic moja RNS310 na RNS510.

Czy jest to kłopotliwe?

Czy wystarczy wyjąć starą navi i włożyć RNS510?

Czy trzeba wymieniiiać jakieś złąćżki lub programowć RNS510?

 

Czy wszytskie opisane wyżej funkcje będą działać?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdż czy dana nawigacja nie jest zgłszona jako kradziona!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RNS-510 Columbys i (seatowe) produkowane są w Czechach. I tam spadają z taśmy, a właściwie nie spadają. Nie przechodzą kontroli jakości bo mają nie przechodzić bo np: utrącone jest gniazdo anteny (najczęściej). Jako złom jest problem z utylizacja tego. Oficjalnie jest przewiercane i trafia na złom. Mniej oficjalnie czech sprzedaje dość tanio.

Jak ktoś jest w stanie dogadać się, to można kupić naprawdę tanio nowe nie dłubane i do tego nie kradzione.

http://www.aukro.cz/item849083019_navigacni_system_rns_510.html

 

Tak dla przykładu napiszę że komplet czujników cofania oraz wiązkę przód i tył kupiłem za 240zł z przesyłką.

Edytowane przez api13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam moje pytania, a do tego chciałbym dowiedzieć się gdzie sprawdzić czy nie jest kradziona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podjedz do vw, i po numerach Ci sprawdzą, przy okazji pewnie skasuja za uslugę.... Gorzej jak bedzie kradziona bo pewnie wtedy wezwa policje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma pomysłu na proste sprawdzenie navi przed zakupem nie mowie o sprawdzeniu na policji

 

 

No dzięki za porady typu kup se w sklepie lub z fakturą chcesz naprawić auto jedz do serwisu itd chodziło mi bardziej o praktyczną poradę bo to chyba oczywiste nie będę nabijał postów jak niektórzy bo bez sensu temat uważam za zamknięty

Edytowane przez robert.gda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mieć pewność że jest ok kup w salonie 12367zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikt nie ma pomysłu na proste sprawdzenie navi przed zakupem nie mowie o sprawdzeniu na policji

 

Kup tam gdzie dają fakturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikt nie ma pomysłu na proste sprawdzenie navi przed zakupem nie mowie o sprawdzeniu na policji

 

 

No dzięki za porady typu kup se w sklepie lub z fakturą chcesz naprawić auto jedz do serwisu itd chodziło mi bardziej o praktyczną poradę bo to chyba oczywiste nie będę nabijał postów jak niektórzy bo bez sensu temat uważam za zamknięty

 

No bo nie ma innego sposobu, czy to w ASO czy na policji sprzęt trzeba mieć przy sobie w momencie sprawdzania numerów. Nikt samych numerów bez navi nie sprawdzi bo jak wyjdzie że kradziona to co wtedy gdzie jej szukać? A jak masz przy sobie to od razu zabierają:)

Tak jest ze wszystkim, jak chcesz samochód sprawdzić to tak samo wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jasno napisałem ale w pierwszym poście chyba było wszystko jasne .

Nie chodzi mi o to czy jest kradzione i sprawdzenie na policji to załatwię w inny sposób .

Chodziło mi o to czy jest sprawny dysk czy navi nie wiesza sie przy jakiś określonych funkcja bo jest coś uwalone jak napęd głośno chodzi itd.

Ale to już nie ważne bo właśnie kupiłem ale myślałem o innych którzy mają zamiar kupić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Mam Scirocco z III 2009 z radiem RCD 510 - chcę wymienić na RNS 510 wiecie może czy mogę napotkać jakies problemy np. z rozładowany rano aku, konieczność wymiany gateway'a ???

 

z góry dzięki za pomoc...

 

Skoro RCD 510 działa dobrze, to z RNS 510 nie powinno być problemu. Masz nowe auto, więc wymiana Gateway'a nie będzie raczej potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam zamiar kupić Navi RNS 510 na allegro.

Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z tym związane?

Czego unikać ? Na co zwrócić uwagę?

Co może być podejrzane, a gdzie warto dokomnać zakupu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem 510 sprawdźmy kilka rzeczy:

Przedewszystkim Legalność!

- czy numer seryjny radia z nalepki zgadza się z numerami wybitymi na blachach z boku radia

- czy numer z naklejki i z blachy zgadza się z numerami VIN w środku radia (najlepiej sprzedający niech podłączy VAGA i odczyta numer seryjny, każdy VAG taką funkcję posiada)

- obejrzmy sobie nawigację dookoła - wymieniane blachy posiadają inny odcień - może to sugerować jedno .....

- niekombinowana nawi posiada plomby takie białe po bokach to ważne aby były w całości i oryginalne

 

Druga niestety smutna wiadomość to jest taka że ludzie którzy sprzedają

nawigacje są zaopatrzeni w programy do tzw. robienia RNS 510 bez rozbierania zmieniają

numery VIN robią kody omijają zabezpieczenia fabryczbe radia i tym samym nabijają kupujących w butelkę.

Ja uważam że ślad zawsze gdzieś zostaje, wystarczy tylko zbytnio

nie ufać sprzedającemu który sprzedaje towar warty 12.000 zł

za 2000-3000zł jako nowy za 5 krotnie niższą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gdansku jest kilka ludzi, co jak twierdza po rozmowe telefonicznej " aa...to ten NR to my mozemy wpisac do radia za 100zł" no a ceny po 1800zł. Pewnie tak jest w co drugim wiekszym miejsce w Pl gdzie to mozna kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co zmieniać numery seryjne w RNS510 radia skoro są legalne?

Skoro nie mają wpływu na poprawne działanie nawigacji...

Poprostu pochodzą z nielegalnego źródła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dlatego chyba kupie Zenec'a 2010... Drożej ale przynajmniej nie bede mial problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie był bym tego taki pewny

 

Ogólnie nie można być do końca niczego pewnym jeden gość też kupował audi sprawdził czy nie było kradzione dostał papiery z urzędu auto zarejestrowane a po miesiącu czy dwóch zgłoszono kradzież .Mimo iż kupujesz w sklepie dostajesz paragon czy fakturę to i tak może się okazać że to hinczykowi zginęło a ciebie znajdą szybciej bo akurat wziełeś fakture a nie paragon .

To takie przypuszczenia ale czasem prawdziwe :)

Edytowane przez robert.gda
sprostowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie był bym tego taki pewny

Uzasadnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności