Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Aoox ja mam Vaga 15km od Ciebie, możemy spróbować zakodować, jakby co to odezwij sie na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multifunkcja już działa w 100%, problem mam nadal z podświetleniem przycisków. Ktoś ma jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pozwolę się podpiąć pod temat - jestem na kupnie RNS510 - mam kilka pytań:

 

- w jaki sposób montowana jest antena do GPS? w jednym miejscu czytam , że jest to antena wewnętrzna, w ASO mówią mi z kolei, że istnieje konieczność montaży stałej anteny zewnętrznej za co krzyczą sobie około 500-1000 w zależności od ASO. ?

 

- czy sprzęt ten posiada z automatu możliwość korzystania z bluetootha i telefonu - czy trzeba coś dokupywać?

 

- czy ktoś z Panów ma podpiętą kamerkę cofania? Ja mam w swoim B6 zainstalowaną taką kamerkę i zastanawiam się czy mi pójdzie......

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=1099180785

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

 

pozdrawiam

Szymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do prawidłowej pracy Navi w zupełności wystarcza antena za około 50zl z portali aukcyjnych. Zamontuj ja sobie na podszybiu i będzie ok.

Co do tel niestety potrzebny jest zestaw za około tysiąc zł

Edytowane przez S-krobek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuję za odpowiedź,

 

rozumiem , że ten zestaw bluetooth jest testowany w praktyce? :)

 

pozdrawiam

 

---------- Post added at 19:02 ---------- Previous post was at 18:46 ----------

 

Powiedz - czym się różni (poza ceną :)) ) "twój zmontowany" zestaw od czegoś takiego:

 

http://allegro.pl/item1163335289_vw_bluetooth_rns510_mfd_rcd_lubuskie_i_slask.html

 

Jestem laikiem w tych sprawach - przepraszam za może "oczywiste oczywistości"

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sushi80

Witam zakupiłem passata b5 po liftingu z orginalnyą navi

Mam taki problem nie da sie nic włączyć ani radia ani navi jak włącze światła podświętlenie radia jest ale nie da się go odpalić może ktoś wie co to jest za problem i pomoże rozwiązać . Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedz - czym się różni (poza ceną ) "twój zmontowany" zestaw od czegoś takiego:

http://allegro.pl/item1163335289_vw_...e_i_slask.html

 

Jeśli na zaproponowanej przeze mnie aukcji wybierzesz moduł z nr 7L6 035 730, to jest on rozwiązaniem nowszym (wbudowana antena bluetooth) o większych możliwościach (odbieranie SMS'ów) od podanego przez Ciebie zestawu za 1 099 zł.

Jedyny minus to współpraca tylko z telefonami, które posiadają tzw. zdalny tryb karty SIM.

Może ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć, kto lepiej orientuje się w tych sprawach i potwierdzić to co napisałem, bo na 100% nie jestem pewny.

Choćby z powodu różnorodności samych modułów i ich funkcjonalności.

Edytowane przez laki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie: mam jeszcze pytanka odnoście montażu RNS510 - dostałem dzisiaj taką informację od sklepu sprzedajacego radio:

 

Moduł bluetooth to całkiem oddzielny temat, bo potrzebny jest odpowiedni zestaw głośnomówiący VW.

 

??

 

Czyli jeszcze coś trzeba dokupić oprócz tych rzeczy kilka postów wyżej?

 

I moje drugie pytanie laika: co to takiego kodowanie komputera auta przy montażu tego zestawu?

 

Czy w ASO coś takiego robią obligatoryjnie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebny jest moduł bluetooth vw(albo premium vw z obsługa zdalna karty sim,albo moduł od skody-nie czyta smsów ale za to obsługuje bluetooth audio) ,mikrofon, antena i wiazka przewodów. Zestaw musi byc dostosowany do RNS 510 bo te stare co chodza po 150zł na allegro sie nie nadają, navi ich nie zobaczy.Kodowanie to dosłownie minuta roboty,wchodzisz tylko vcdsem w wyposazenie samochodu i zaznaczasz telefon(chyba kanał 77 o ile dobrze pamiętam). Standardowo jak nie było telefonu to bedzie widoczny na FISie i samochód go nie zobaczy. Generalnie polecam,założylem u siebie, bardzo wygodna sprawa i jakość dzwięku super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, również zamierzam kupić sobie RNS510 i mam kilka pytań na które nie znalazłem tutaj odpowiedzi. Mam passata kombi z 2008r. nie ma w nim nawigacji tylko zwykle radio z mp3 i kierownica wielofunkcyjna. Chciałbym je wymienić na RNS 510.

1. Czy jest to możliwe wymieniając stare radio bez nawigacji na rns 510?

2. Gdzie będzie zamontowana antena GPS?

3. Jak wygląda sprawa z telefonem i bluetooth? Czy to trzeba dodatkowo dokupować? Jeśli tak to jaki najlepiej zestaw kupić?

Edytowane przez user78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez planuje zakup RNS510

jak sprawdzic jakiego mam gatewaya w aucie??

auto z marca 2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podepnij kabelek i odczytaj programem np. VCDS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

mam następujący problem.

Posiadam Seata leona, r.p. 2009 z fabrycznie zamontowaną Navi RNS310 oraz:

-czujnikami parkowania,

-sterowaniem w kierownicy

- zestawem Bluetooth

-kliamtyzacją automatyczną.

 

Chciałbym zmienic moja RNS310 na RNS510.

Czy jest to kłopotliwe?

Czy wystarczy wyjąć starą navi i włożyć RNS510?

Czy trzeba wymieniiiać jakieś złąćżki lub programowć RNS510?

 

Czy wszytskie opisane wyżej funkcje będą działać?

 

Pozdrawiam

Ja też mam RNS 300 i chętnie bym zamienił na RNS 510(za dopłatą)Jest ktoś zainteresowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wymienić MFD2DVD na RNS510 za dopłatą. Czy ktoś na forum oferuje takie usługi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem RNS 510 i zamontowałem w aucie. Wszystko ładnie hula: radyjko, dvd, nawi. Mam pytanie odnośnie dźwięku w tym radiu. Porównując z poprzednim RCD 310 w RNS 510 jest sporo gorzej. Bardzo słabe podbicie basów. Siłe głosu mogę np na radiu ustawić na maksa, to samo filmy czy koncerty na dvd. I jak mam głośność na max w rns510 to dzwięk jest taki jak w rcd310 mniej więcej na 3/4 skali. Oczywiście ustawienia dzwięku w menu TONE zrobione odpowiednio. Co może być tego przyczyną? Czy jest gdzieś funkcja loudness w tym radiu?

----------------------------------------------------------

Już doszedłem o co chodzi z tym marnym dźwiękiem. Ale mam jeszcze pytanie odnośnie pojemności dysku. U mnie pokazuje: poj dysku 13,99GB , wolne 13,98GB , zajęte 0,01GB. Mam tylko wgraną mapę V6.1 Chyba trochę brakuje tych GB

Edytowane przez irek30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym nieco ożywić stary wątek. Otóż nie wiem czy ktoś mógłby mnie oświecić gdzie na oryginalnym RNS 510 są nabijane numery seryjne. Może ktoś kupił nowe auto w polsce i jest w stanie zerknąć na swoją navi czy ma wygrawerowany serial i gdzie on się mieści (spód/góra/prawa/lewa strona)? W moim RCD310 (auto produkowane w lipcu 2011 w Meksyku) serial jest grawerowany z prawej strony radia (dodatkowo ma pozłacaną czcionkę). Temat drążę gdyż u większości obecnych sprzedawców (allegro) numery nabijane na blachę są wyczyszczone. Zostają jedynie te z naklejek a te łatwo zmienić. Podobnie da się zmienić wersję navi jaka zgłasza się do CAN. Stąd kolejne pytanie: czy jest jakiś sposób na rozróżnienie wersji C od F. Pomijam inny guziczek w prawym górnym rogu (gwiazdka) bo te zdarzają się w wersji C a poza tym front też można sobie kupić. Wielkość dysku też jest 40GB już od jakiegoś czasu. Są jakieś inne detale?

Z góry dziękuję za info!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest gdzieś funkcja loudness w tym radiu?

IMO zalezy od firmware.W moim starym była w SETUP-ie, w wersji 3810 nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam szybkie pytanie: czy nowo kupione radio RNS 510 trzeba adoptowac do samochodu?

Bo kolega kupil ale nie dziala mu sterowanie z kierownicy, nie wiem jakie radio mial wczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam szybkie pytanie: czy nowo kupione radio RNS 510 trzeba adoptowac do samochodu?

Bo kolega kupil ale nie dziala mu sterowanie z kierownicy, nie wiem jakie radio mial wczesniej.

`

Niech kolega poszuka na forum, ten temat był przerabiany już kilkakrotnie.

Wszystko jest opisane co i jak należy zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności