Skocz do zawartości
aro555222

ADR kontra AJM - osiągi, który szybszy bez wnikania w koszty?

Rekomendowane odpowiedzi

skoro już wydzielony temat, to ja się chętnie pokłócę o te 0,5 sekundy :rotfl:

 

z tego wszystkiego nie zauważyłem :o:)

 

A ten dalej swoje .... Dobra - nie ma co dyskutować chyba. Żyj swoim przeświadczeniem Liczby nie kłamią.

 

Otóż liczby właśnie kłamią.. bo jadąc 1.8 masz wrażenie że tej mocy cały czas brakuje. Dyskusję sam zacząłeś.

Edytowane przez Slay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otóż liczby właśnie kłamią.. bo jadąc 1.8 masz wrażenie że tej mocy cały czas brakuje. Dyskusję sam zacząłeś.

Chyba też nie do końca chodzi. Moc ( a raczej moment w tym przypadku ) nie powoduje w 1.8 kopania pleców. W 1.9 odczuwasz gwałtowną zmianę momentu w chwili, kiedy depczesz pedał "gazu". Stąd odnosisz takie *wrażenie* - sam użyłeś tego słowa :rotfl:

 

 

...a liczby nie kłamią ;) Z jednej strony mamy Twoje "wrażenie", a z drugiej strony wyjący, głośny, kręcony do czerwoności i o 0,5 sekundy do setki szybszy 1.8 :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie powoduje w 1.8 kopania pleców. W 1.9 odczuwasz gwałtowną zmianę momentu w chwili

 

Nie musisz nikogo chyba uświadamiać co do różnicy miedzy tymi silnikami.. Powtarzam, w 90% sytuacji TDI będzie już dawno z przodu, a 1.8 będzie się budził dopiero.

 

Naprawdę nie potrzebuje wykładu na temat czym różni się wolnossąca benzyna. 1.8 to akurat słaba jednostka, ale dla niektórych widać jest wystarczająca i nawet można usłyszeć że mocy ma wystarczająca (pisząc moc mam na myśli ogólnie to jak sobie radzi na drodze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej marecek zauważył - czujesz moc, bo dociska cię do siedzenia :D W benzynie bez turbo - tego wrażenia nie ma. Ale to tylko wrazenie kolego. Mówiac inaczej - iluzja :)

A w kwestii wyprzedzania na przykład - to ci powiem, że gdy juz się trafi ktoś w TDI, co zaczyna w trasie "zabawy", to ja wtedy nie mam oporów, by zrobić redukcję z 5-tki na 3-kę - przy prędkosci 110-120. I wtedy do czasu aż gośc odpuści - wskazówka obrotomierza nie wychodzi z czerwonego pola :D

więc kwestia rozbija się również o to - kto jak obchodzi się z silnikiem w danej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamietaj ze przy przebiegu rzędu 200-250ty w adr zostało max 110-115km,a ajm może mieć nawet więcej niż seria.

 

I tutaj wcale sie z toba nie zgodze, poniewaz poprzedni wlasciciel wykonal pomiar na hamowni samochod mial jakis 270 000km najechane, z moc wyszla na poziomie 124,8KM mam gdzies wykres ale po przeprowadzce nie moge go znalezc.

 

Wielu ludzi ma bledne myslenie na tym forum co do tdi. Kazdy mysli, ze jak juz turbinka zacznie ciagnac to samochod robi sie jak rakieta hehe. Bledne odczucie bo do pewnego zakresu obrotow nic sie nie dzieje, a gdy juz turbo lyknie wtedy jest kopniak, ktory przez ludzi jest odczuwalny za duze przyspieszenie hehe pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w kwestii wyprzedzania na przykład - to ci powiem, że gdy juz się trafi ktoś w TDI, co zaczyna w trasie "zabawy", to ja wtedy nie mam oporów, by zrobić redukcję z 5-tki na 3-kę - przy prędkosci 110-120. I wtedy do czasu aż gośc odpuści - wskazówka obrotomierza nie wychodzi z czerwonego pola

 

A ten dalej swoje :P OK, już kilka postów wyżej pisałem że masz rację. Ja osobiście nie chciał bym jeździć 1.8 bo to po prostu słaby silnik. Na drodze się nie "bawię", tylko kiedy potrzebuje to korzystam z "mocy" bez zbędnej gimnastyki.

 

P.S.

 

Proponuje żeby marecek i Danek75 jeszcze dali po 1 poście, zęby mieć ostatnie słowo w tej pustej dyskusji i temat do zamknięcia, bo się śmietnik robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poprzedni wlasciciel wykonal pomiar na hamowni samochod mial jakis 270 000km najechane, z moc wyszla na poziomie 124,8KM

No właśnie - a skąd się wzięło to dodatkowe 9 koni? Silnik był "rasowany" i tyle mu zostało po jakimś czasie. No wiec dyskusja jest już zbędna, bo w takim wypadku rzeczywiscie objedziedziesz 1.8.

Tylko szkoda, że dopiero na koncu tematu o tym fakcie wspomniałeś :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie będziemy zamykać :) tylko zrobimy porównanie na drodze i już :P do tego czasu przyjmuję z pokorą, że w 90% sytuacji AJM-a będę oglądał z tyłu, ok? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przyjmuję z pokorą, że w 90% sytuacji AJM-a będę oglądał z tyłu, ok? :)

Skoro ma 124 kuce - to tak - przytaknę mu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że w 90% sytuacji AJM-a będę oglądał z tyłu, ok?

 

ATJ, nie AJM, deko się różnią ;)

 

Skoro ma 124 kuce - to tak - przytaknę mu

 

chyba chodziło o to że chamowany był 1.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba chodziło o to że chamowany był 1.8

Juz mi się posty mylą - myślałem, ze o twoim mowa była.

No skoro masz 115 - to podtrzymuję swoje zdanie :D I tyle w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektórym się wydaje że tylko oni potrafiom kręcić do końca .....

miałem ADR niedawno i pomijając nieszczęsny łańcuszk i napinacz niczym mnie nie zaskoczył. A odnosnie osiągów mam teraz golfa 1.8 ABS i cóż z tego że jechałem nim 200km\h , i tak o wiele przyjemniej jężdzi się, wyprzedza busem blaszakiem który osiąga tylko 170km/h jest poprostu bardzzzzzzo dynamiczny:629:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A prawda panowie jest taka... ze Konie mechaniczne podbijaja cene samochodu

a moment obrotowy wygrywa zawody ... !!!! cytat jednego z zawodowych kierowców (nie mnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
to gdy już wrócisz na prawy pas,

 

Gdy wrócisz to zaraz ci ktoś zajedzie drogę a ajm bedzie juz daleko z przodu,bo od 100 do 140 przyspieszy 2x szybciej niż adr.

 

A diesel tak ochoczo już nie przyspesza w zakresie prędkości od 160-u w górę.

 

ADR tez chyba ze jest ze z górki.

 

Chcesz dogonić ADR AJM'a powodzenia,ja AEB miałem problemy.

I tak 99% ludzi z tego forum wybralo by AJM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Was sie fajnie czyta..... :) Niestety nie moge sie wypowiedziec choc uwazam ze AJM to naprawde dobry silnik. Wiadomo z doswiadczenia kolegow z forum , ktorzy byli na chamowni t wiekszosc AJMów miala nie 115KM ale okolice nawet 125KM. Pamietac nalezy ze te silniki to juz 10 latki i tutaj wazny jest moment obrotowy- nijak sie ma do momentu ADRa. A jak to silniki beznzynowe dostaja po d#pie i po tylu latach moga miec znizke kucykow. Takie moje OT. Ostatnio jechalem z kuzynem ktory ma 180KM BMW 3 i byl w szoku co AJM potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie - a skąd się wzięło to dodatkowe 9 koni? Silnik był "rasowany" i tyle mu zostało po jakimś czasie. No wiec dyskusja jest już zbędna, bo w takim wypadku rzeczywiscie objedziedziesz 1.8.

Tylko szkoda, że dopiero na koncu tematu o tym fakcie wspomniałeś

 

Spojrz pierw jaki mam silnik! Posiadam ADRa ! I po hamowaniu bylo 124,8KM

 

A tak po za tym kazdy zyd swoj towar chwali i kazdy kto ma AJM bedzie za AJM i na odwrot ten kto ma ADR bedzie za ADRem. Jedyne rozwiazanie problemu to tak jak Marek mowil proba na drodze! Wyjasni wszystko!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak po za tym kazdy zyd swoj towar chwali i kazdy kto ma AJM bedzie za AJM i na odwrot ten kto ma ADR bedzie za ADRem. Jedyne rozwiazanie problemu to tak jak Marek mowil proba na drodze! Wyjasni wszystko!!!

 

Nie chcę podgrzewać dyskusji.. wypowiedzi jak ta wyżej są już w ogóle bez sensu. Ogólnie trzeba chyba rozdzielić zalety różnych silników, jednego zaletą będzie moc, drugiego tanie koszty utrzymania inny jest bezawaryjny.. A na drodze to chętnie się mogę "wziąć" z jakimś 1.8, tylko muszę wiedzieć wcześniej żeby mocniejszą ropkę zalać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spojrz pierw jaki mam silnik! Posiadam ADRa ! I po hamowaniu bylo 124,8KM

 

No pisałem juz wcześniej - pomyliły mi się avatary i użytkownicy - ze wydawało mi się ze te 115 w TDI było hamowane i wyszło 124 - kumasz?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TDI dysponuje większym momentem, no i nawet jeśli objedziesz 1.8 na trasie, to gdy już wrócisz na prawy pas, to od razu jesteś "łyknięty". U mnie w takich przypadkach - wskazówka obrotów z czerwonego pola nie wychodzi :) A diesel tak ochoczo już nie przyspesza w zakresie prędkości od 160-u w górę.

 

ja wracam na prawy pas zeby zobaczyc mine goscia w lusterku ze TDI dalo mu rade. Danek cytujac Ciebie słowo w słowo - diesel juz tak ochoczo nie przyspiesza w zakresie presdkosci od 160-u w gore musze Cie zmartwic - moj jest tego idealnym przeciwienstwem ochoczo jedzie do 220 potem konczy sie skrzynia :)

 

Panowie mam tez Audi a3 125Km czyli taki silnik jak wasz fajnie to jezdzi - zakres obrotow jest fajny ale dajmy taki przykład na trasie np odemnie do Wawy Danek uschła by CI reka od machania tymi biegami :) Wiecej jadac w sznurze samochodow na 5 biegu zanim zobaczysz ze jest luka zanim wysprzeglisz wlozysz bieg i znow nacisniesz gaz Tdi bedzie Cie konczyc lykac. Potem ty go obrotami zmiarzdzysz ale przy nastepnej sytuacji znow bedzie tak samo - co to za przyjemnosc jadac na 3 biegu przez 2Km majac ok 5tys obrotow zeby moc wyprzedzic tak jak diesel czyli nacisnac i odejsc.

Lubie benzyny ale do zap.dalania. DO codziennej jazdy biore diesla.

 

Moge wam zdradzic w tajemnicy ze nastepnym autem bedzie PB oczywiscie z suzarka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chcę podgrzewać dyskusji.. wypowiedzi jak ta wyżej są już w ogóle bez sensu.

 

Czemu uwazasz, ze jest bez sensu? Tak przecież jest, kazdy obstawia za swoim samochodem! Przeciez to jasne.

ja wracam na prawy pas zeby zobaczyc mine goscia w lusterku ze TDI dalo mu rade. Danek cytujac Ciebie słowo w słowo - diesel juz tak ochoczo nie przyspiesza w zakresie presdkosci od 160-u w gore musze Cie zmartwic - moj jest tego idealnym przeciwienstwem ochoczo jedzie do 220 potem konczy sie skrzynia

 

Panowie mam tez Audi a3 125Km czyli taki silnik jak wasz fajnie to jezdzi - zakres obrotow jest fajny ale dajmy taki przykład na trasie np odemnie do Wawy Danek uschła by CI reka od machania tymi biegami Wiecej jadac w sznurze samochodow na 5 biegu zanim zobaczysz ze jest luka zanim wysprzeglisz wlozysz bieg i znow nacisniesz gaz Tdi bedzie Cie konczyc lykac. Potem ty go obrotami zmiarzdzysz ale przy nastepnej sytuacji znow bedzie tak samo - co to za przyjemnosc jadac na 3 biegu przez 2Km majac ok 5tys obrotow zeby moc wyprzedzic tak jak diesel czyli nacisnac i odejsc.

Lubie benzyny ale do zap.dalania. DO codziennej jazdy biore diesla.

 

Moge wam zdradzic w tajemnicy ze nastepnym autem bedzie PB oczywiscie z suzarka

 

No tak wiadomo diesel ma lepsza elastycznosc to racja, ale nie ktorzy z nas lubia sobie pomachac biegami, ja naprzyklad lubie heheh

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczow, czy to diesel AJM czy benzyna ADR kazdy jest dobry i kazdy z nich ma swoje wady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności