Skocz do zawartości
aro555222

ADR kontra AJM - osiągi, który szybszy bez wnikania w koszty?

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że irytuje mnie silnik 1.8 ADR który przejechał 190k km i nie polecam tego silnika nikomu

Czemu tak mowisz? ja mam ADR i nie narzekam przebieg to 290 000km i wszystko chodzi az milo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:Napisał viper00

Jako że irytuje mnie silnik 1.8 ADR który przejechał 190k km i nie polecam tego silnika nikomu

 

Czemu tak mowisz? ja mam ADR i nie narzekam przebieg to 290 000km i wszystko chodzi az milo!

 

Bo nawet redukując, strach jest się zabierać do wyprzedzania... Ale pewnie zmienię prędzej auto niż silnik, bo po zgłębieniu tematu widzę, że jest to mega nie opłacalne ;P

 

W każdym razie 115-konny TDI w kombi bije 125 konnego wolnossącego ADR'a w sedanie na głowę ;)

 

A mówili mi: "moc mocą ale moment (obrotowy) ważny". Na razie nie mam jednak kasy na zmianę auta więc zostaje to co jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie 115-konny TDI w kombi bije 125 konnego wolnossącego ADR'a w sedanie na głowę ;)

Bez urazy kolego - ale jak masz pisać takie bzdury - to lepiej nic nie pisz :rotfl:

Bije - jak oba razem z pionowej góry puścisz. Bo TDI jest cięższy i szybciej spadnie.

 

I w kwestii ADR-a nie mam ZADNYCH powodów do narzekania. Dodam, ze to sedan :D Ponad 250 tkm i ZERO jakichkolwiek awarii i do 200 km/h nie ma żadnego problemu. Trafiłeś kiepski egzemplarz po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bije - jak oba razem z pionowej góry puścisz. Bo TDI jest cięższy i szybciej spadnie.

Danek, Ty sobie przypomnij co wieszcz Newton na to, bo chyba by się nie zgodził.

 

Natomiast miałeś rację, że 115 koni kontra 125 koni to miałoby szanse, jakby w benzynie zmieniać biegi przy 2000obr/min ;)

Ale może niektórzy myślą, że 4000obr/min to rżnięcie silnika... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez urazy kolego - ale jak masz pisać takie bzdury - to lepiej nic nie pisz

 

Bez urazy.. ale w tym 1.8 nie masz kompletnie szans z moimi 310 NM, ścigam się z kolegą który ma A6 2.4 V6 i do ok 120 km/h idą praktycznie równo, później TDI dostaje lekkiej zadyszki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Danek, Ty sobie przypomnij co wieszcz Newton na to, bo chyba by się nie zgodził.

W tym aspekcie można się spierać ;) To była tylko metafora.

 

Natomiast miałeś rację, że 115 koni kontra 125 koni to miałoby szanse, jakby w benzynie zmieniać biegi przy 2000obr/min ;)

No i chyba, że te 115 kucy nie miało drobnego LIFTU na 140 kucy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ADR'a to moim skromnym zdaniem wcale nie jest taki zły...A jak na ponad 200 tkm to całkiem dobrze jedzie ;) Ja w każdym razie nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie narzekam, kumpel ma paska wlasnie 115 koni i nie ma szans. Wiadomo tak jak kolega juz wczesniej napisal zmiana biegu jest wazna. ja go ciagne do 6 000 tys i Tdi nie ma szans wiem z doswiadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez urazy.. ale w tym 1.8 nie masz kompletnie szans z moimi 310 NM

Kolego - jeśli masz te seryjne 115, to pozostaje tylko czysta matematyka :D No i spojrzenie w parametry silników i prędkosci maxymalne.

I nie będę się kłócił, bo był już na forum temat o osiągach i tam wszystko zostało powiedziane. Koniec :offtopic:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

 

ADR wygra na przyspieszenie od 0-100 i prędkość maksymalna,w elastyczności AJM zmiażdży ADR a nawet AEB.

 

Moja pierwsza przygoda z AJM zaskutkowala tym ze szybko pozbyłem się AEB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moja pierwsza przygoda z AJM zaskutkowala tym ze szybko pozbyłem się AEB.

 

Dodam że ATJ to 115 i 310 NM, (AJM 280NM), w kwestii 1.8 to tylko zaletą jest mała awaryjność. Ale koniec już tego OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to skoro już dyskutujemy, to może wydzielimy temat, w którym zwolennicy AJM będą nadal twierdzić, że na V biegu lepiej się zbierze z 30km/h, a zwolennicy 1.8 będą krzyczeć, że ze względu na skrajnie różne charakterystyki silniika, trzeba ten bieg jednak zmienić na niższy żeby było trochę więcej tej mocy (MOCY, a nie momentu) do ciągnięcia wózka? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik ADR:

Moc: 125 KM

Masa pojazdu: 1185 kg

Przyspieszenie 0-100 km/h: 9.8 s

Prędkość max: 206 km/h

 

Silnik AJM:

Moc: 115 KM

Masa pojazdu: 1300 kg

Przyspieszenie 0-100 km/h: 10.3 s

Prędkość max: 195 km/h

 

Czy coś tu muszę dodawać? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy coś tu muszę dodawać?

 

Tylko tyle ze 90% sytuacji na drodze TDI objedzie 1.8 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

 

Pamietaj ze przy przebiegu rzędu 200-250ty w adr zostało max 110-115km,a ajm może mieć nawet więcej niż seria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko tyle ze 90% sytuacji na drodze TDI objedzie 1.8 ;)

TDI dysponuje większym momentem, no i nawet jeśli objedziesz 1.8 na trasie, to gdy już wrócisz na prawy pas, to od razu jesteś "łyknięty". U mnie w takich przypadkach - wskazówka obrotów z czerwonego pola nie wychodzi :) A diesel tak ochoczo już nie przyspesza w zakresie prędkości od 160-u w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko tyle ze 90% sytuacji na drodze TDI objedzie 1.8

 

technika dynamicznej jazdy dieselem i benzyną są skrajnie różne. To, że nie rozumiesz w jaki sposób się jeździ 1.8 wcale nie znaczy, że byś go objechał swoim ATJ w 90% sytuacji na drodze :)

 

Pamietaj ze przy przebiegu rzędu 200-250ty w adr zostało max 110-115km,a ajm może mieć nawet więcej niż seria.

 

pod warunkiem, że akurat w ATJ się kierowniczki nie zapieką bo ktoś uprawia wspomniany, "90-procentowy" styl jazdy :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TDI dysponuje większym momentem, no i nawet jeśli objedziesz 1.8 na trasie, to gdy już wrócisz na prawy pas, to od razu jesteś "łyknięty". U mnie w takich przypadkach - wskazówka obrotów z czerwonego pola nie wychodzi A diesel tak ochoczo już nie przyspesza w zakresie prędkości od 160-u w górę.

 

Masz rację, ale w 90% sytuacji 1.8 wącha... nie wspomnę o spalaniu itp. Nikogo nie przekonuje w TDi, nie zaprzeczam że 1.8 ma swoje zalety. Myślę że koniec tego OT.

 

EDIT:

 

To, że nie rozumiesz w jaki sposób się jeździ 1.8

 

Jeżdżę wolnossącą benzyną tekże i wiem jak się z nią obchodzić. Mam nawet zamiar w przyszłości kupić benzynę, ale V, i konkret pojemność. Bo tylko wtedy wg mnie można mówić o osiągach i mocy ;) Tak to widzę moim skromnym zdaniem.

Edytowane przez Slay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę że koniec tego OT.

skoro już wydzielony temat, to ja się chętnie pokłócę o te 0,5 sekundy :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz rację, ale w 90% sytuacji 1.8 wącha... nie wspomnę o spalaniu itp.

A ten dalej swoje .... Dobra - nie ma co dyskutować chyba. Żyj swoim przeświadczeniem :D Liczby nie kłamią.

 

No i o spalaniu nie wspominaj, bo akurat nie o to w tym temacie chodzi. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności