Skocz do zawartości
waldi33b

Jak sprawdzić sygnał z anteny GPS MFD2 DVD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Otóż mam problem, moja nawigacja MFD2 DVD nie pokazuje żadnego satelity więc przed zakupem nowej chciałbym dokładnie upewnić się czy jest uszkodzona ,proszę o pomoc

Pozdrawionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej jest uszkodzona antena albo port jest zły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak zmienić port podpowiedz krok po kroku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcje obsługi to mam ,ale tam nie napisali jak zmienić port

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, jaki POPRT!!!!!!!!!. Zaraz Ci kolega pewnie powie bys wgrał Automape bo IGo jest 100 razy gorszy. Antena majątku nie kosztuje, podpinasz , wchodzisz w NAVI i (jak wiesz jak wygląda w ten navi kompas) to wiesz gdzie jest wskaźnik satelit, a jak nie wiesz to doczytaj w instrukcji. I tyle wszystkiego. Mozesz jeszcze się pokusic o reset ustawien fabrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za konkretną odpowiedz ,ale nie wiem jak z resetować ustawienia fabryczne może napisz jak to zrobić z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odłacz kleme jakesli masz kod radia a jesli nie to musisz wejsc w ustawienia i tam poszukac "przywróc ustawienia fabryczne"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja miałem wgrany polski soft czy jego też utracę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Softa nie utracisz. Jesli to nie pomoze, to radze wgrac ORG soft i zobaczyc co bedzie wtedy. ktos CIę chyba pytał czy to się stało po sofcie i nie mowiłes nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed wgraniem softu z nawi nie korzystałem,a ten ORG soft co może zmienić ?czy może uszkodzić się orginalna antena GPS to dziwne jak mogę sprawdzić sygnał z tej anteny, czy ktoś zna odpowiedz będę wdzięczny pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz kupic za 30zł antene i podłączyc pod navi i sprawdzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak właśnie zrobiłem ,będzie za trzy dni dziękuję za pomoc

pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podepnę się pod temat i przy okazji odgrzeję kotleta:

Navi RNS 510 w Pasku B6 nie łapie sygnału GPS...tzn...łapie, ale myśli że jest w Belgii...pokazuje aktualną pozycję ale jednocześnie pokazuje też brak satelitów. Jak to ruszyć?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Jeffrey - mam podobny problem mam RNS 510 czy znalazłeś już jakieś rozwiązanie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie, jaki POPRT!!!!!!!!!. Zaraz Ci kolega pewnie powie bys wgrał Automape bo IGo jest 100 razy gorszy. Antena majątku nie kosztuje, podpinasz , wchodzisz w NAVI i (jak wiesz jak wygląda w ten navi kompas) to wiesz gdzie jest wskaźnik satelit, a jak nie wiesz to doczytaj w instrukcji. I tyle wszystkiego. Mozesz jeszcze się pokusic o reset ustawien fabrycznych.
wchodzisz w NAVI i (jak wiesz jak wygląda w ten navi kompas) to wiesz gdzie jest wskaźnik satelit, a jak nie wiesz to doczytaj w instrukcji. I tyle wszystkiego. Mozesz jeszcze się pokusic o reset ustawien fabrycznych.
Jeffrey spróbuj tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie podepnę się pod temat i przy okazji odgrzeję kotleta:

Navi RNS 510 w Pasku B6 nie łapie sygnału GPS...tzn...łapie, ale myśli że jest w Belgii...pokazuje aktualną pozycję ale jednocześnie pokazuje też brak satelitów. Jak to ruszyć?

Pozdrawiam!

 

navi pokazuje ci tylko osatnia pozycje w któeej miała sygnał GPS,satelit z tego co mowisz wcale nie widzi. Jak było cos grzebane to albo ktos zle wpiał antene, albo pomylił z radiowa(po zdjeciu plastiku obydwie koncowki sa takie same). Jak wejdziesz w menu to mozna włączyc opcje ze pokazuje ile widzi satelitów rzeczywiscie,musza byc co najmniej trzy zeby ustaliła pozycje. Ustawienia fabryczne moga nie pomóc,to jest taki soft a nie hard reset, pewniejsze zdjecie klemy na na troche dłuzej. Potem przejedz kilka kilometrów, jak nsie nie znajdzie to proponuje zainteresowac sie antena. RNS był fabrycznie czy dokładałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w VCDS-ie można sprawdzić jakość sygnału GPS?

Mam MFD2DVD i od pewnego czasu nie ma problemu ze znalezieniem satelit. Raz widzi od razu, raz po 20-30 minutach jazdy a czasem w ogóle nie ma ochoty "się zlokalizować". Żadnych błędów nie wykazuje. Status anteny GPS - OKej - ale satelit widocznych brak. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam prosze o pomoc wymieniłem moją oryginalną nawi FMD wersja A na inną Nawi wersja D i nawi niełapie satelit, reszta działa poprawnie. nie mam pojęcia czy działała wcześniej w innym aucie. Sam tez głowy nie dam czy moja antena jest sprawna. jak sprawdzić antene czy działa poprawnie, mozna to jakos zmierzyć???, a jeśli nie to jaką kupić, moze ktoś podrzuci linka z jakąs propozycją:) widziałem na allegro ze ceny są już od 30zł:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaką kupić, moze ktoś podrzuci linka z jakąs propozycją widziałem na allegro ze ceny są już od 30zł

Zanim dorwałem ori triplex'a to używałem taką:

 

http://allegro.pl/antena-gps-smb-audi-vw-skoda-mfd-mcd-blaupunkt-vdo-i3645956651.html

 

Nie miałem z nią najmniejszych problemów.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności