Skocz do zawartości
uszek

Wybierak skrzyni - jak wyciagnac

Rekomendowane odpowiedzi

Otoz mam problem z wybierakiem i chcialbym go wyciagnac z skrzyni i przeczyscic dobrze, powymieniac tuleki i podkladki do linek, ale nie za bardzo wiem jak sie do niego zabrac. Widze ze jest przykrecony na 2 sruby 6 z gory do skrzyni ale czy jak odkrece te sruby to wyjme wybierak czy trzeba skrzynie rozkrecac? Jak go wyciagnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim musisz dysponowac kanalem. Tak jak napisales odkrecasz dwie srubki od skrzyni tam gdzie sa linki. Chyba, bo juz nie pamietam, jest tam przykrecane mocowanie tych linek. Nastepnie od spodu odkrecasz sam wybierak oraz od gory jakies plastikowe srubki przytrzymujace wybierak. Wyciagasz go i smarujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim musisz dysponowac kanalem

Chyba nie o ten wybierak chodzi ;)

Nie potrzeba kanału, wykręcasz te 2 śruby i wyjmujesz go do góry, musi być na luzie inaczej nie wyjdzie

Jak nie był nigdy wyciągany to możesz mieć problem żeby go ruszyć, fabrycznie jest przyklejony na taki szary klej-uszczelniacz i trzeba go czymś podważyć

Edytowane przez monter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki monter wlasnie o ten mi chodzi co mowisz ale nie wiedzialem czy jak to wyciagne czy nie wysypie mi sie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki że się w montuję :P

Mam Taki problem, nie mogę wrzucić 5 biegu w b3 2.0 2e manualna skrzynia.

już wymieniałem cały ten mechanizm na dwie linki przyręcany z góry do skrzyni z ciężarkiem.

Nadal to samo.

Szczególnie gdy zimny silnik, mało prawdopodobnym jest wrzucenie 5 biegu.

Olej w skrzyni jest.

Problem pojawił mi się gdy urwała się śruba na pasie przednim od poduszki (zawieszenie silnika)

Po wymianie poduszki problem z biegami niestety pozostał.

 

Wyczaiłem ze jak ręcznie podciągałem jedną z linek to druga osoba mogła wrzucić 5 bieg.

 

Nie wiem, co z tym fantem zrobić, Proszę o jakieś podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a regulacja linek była robiona??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi gdzie kolego jest ta regulacja?

Jest coś na śrubach przy tym całym mechanizmie przy skrzyni.

Gdzies coś jeszcze jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wybieraku na skrzyni są 2 śruby do regulacji lewarka biegów lewo-prawo i przód-tył.

Musisz poluzować tą śrubę która trzyma ciężarek i przesunąć wajchę w lewo (2-3mm) - wtedy będzie wchodzić 5, Jak przesuniesz za dużo nie będzie wchodzić wsteczny

 

Poszukaj na forum - było ze zdjęciami jak regulować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności