Skocz do zawartości
babajaga

problem z odpaleniem na ciepłym silniku

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich serdecznie.

przychodzi jesień i zaczyna się znowu problem... trochę pojeżdzę,później próbuje odpalic i za pierwszym razem nie idzie, dopiero za drugim lub trzecim udaje sie go ruszyć. podobno to czujnik tem. ale moze cos innego . Jeżeli ktoś się z tym spotkał proszę o podpowdz. jest to silnik 1.8 125km APT 2000r. bez gazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przychodzi jesień i zaczyna się znowu problem
wilgoć ??

a jakieś błędy ??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piterek

Kolego a moze świece lub przewody? Kiedy ostatnio ingerowales w ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świece wymieniałem przewodów nie ale czy one mają znaczenie w tym przypadku ? latem auto chodzi dobrze a to juz druga jesień gdzie mam ten sam problem po zimie znowu bedzie dobrze. Nadmieniam, że nie przy każdym odpaleniu jest ten problem wada ta występuje raz na jakiś czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piterek
świece wymieniałem przewodów nie ale czy one mają znaczenie w tym przypadku
Kolego to podstawa w silniku benzynowym.Zawsze jesienia czy zima gdzie towarzyszy wilgoc i niska temperatura przy zlym ukladzie zaplonowym pojawiaja sie takie problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na uklad zapłonowy,prawdopodobnie kable.Najlepiej by było sprawdzić je wieczorem , czy nie mają gdzieś przebicia, chociaz u mnie przyczyną był czujnik płynu chłodzącego. Objawy miałem podobne.Dziwne ale prawdziwe!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ci gasnie na wolnych obrotach przy dojezdzie do skrzyzowania ?? tak ci sie dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie gaśnie przy dojazdach do skrzyżowań jak go już odpale to chodzi jak złoto nie mam z tym problemów. Alew sprawie gaśnięcia - miałem ten problem wcześniej pękła dzwigienka w układzie wyrównującym ciśnienie ( chyba dobrze to nazwałem ) na kolektorze dolotowym moj mechanik jakoś to obszedł i jest ok auto śmiga dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności