Skocz do zawartości
marmsn

[B5] Czujnik pełnego ciśnienia w układzie hamulcowym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich forumowiczów

 

od pewnego czasu miałem problem z włącznikiem świateł stopu (526 Włącznik świateł hamowania -F nieprawidłowy sygnał) w moim b5fl 2.3 v5 (tym pod pedałem hamulca tuz pod kierownicą) wiec go wymieniłem i ten problem znikł ale wyskoczył automatycznie inny bo gdy po uruchomieniu silnika pokażdym naciśnieciu hamulaca zaświeca sie abs i esp i na vagu jest 1435 czujnik pełnego ciśnienia w układzie hamulcowym .....

Gdzie jest ten czujnik?????? za 5 dniu jade do polski a jak swieci abs i esp to te funkcje nie dzialaja wcale .....

 

POMOCY????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pewności, ale to chyba ten czujnik

c1ecba1ce19c338fm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki...juz wiem wiecej ale jeszcze jedno ...gdzie jest ten czujnik g201 w passacie b5fl??? probowałem go znależć i nie widze go...jedyny ktory widze to jest podpiety do zbiorniczka z plynem hamulcowym....

a czujnik swiatel hamulcow kupilem nowy ....

ale moze to on pieprzy cala robote bo przed wymiana go nie bylo tego problemu .....ale teraz zalozylem stary czujnik swiatel hamulcow i jest ten sam blad od czujnika g201 a temten o światłach znikł...

 

pomocy????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie jest ten czujnik g201 w passacie b5fl??
wyżej kolega ci pokazał gdzie on się znajduje (patrz rysunek)

a ile kosztuje to zobacz sam :eek:

schowek01r.th.jpg

ja jednak przyjrzał bym się instalaci od czunika pedału hamulca ;)

Pozdrawiam

 

---------- Post added at 18:32 ---------- Previous post was at 18:25 ----------

 

Dla potwierdzenia, że chodzi o ten czujnik (G201)

schowek01fw.th.jpg

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielki dzieki panowie ...juz lece do auta szukac ...odezwe sie za jakies pol godziny godzine z rezultatem....

dzieki...

 

---------- Post added at 19:07 ---------- Previous post was at 18:47 ----------

 

witam panowie ponnownie....

znalazłem ten czujnik.......znajduje sie on nie obok pompy servo tylko kolo zbiorniczka płynu hłodniczego....w czworniku abs .....

 

ale odpiołem go całkowicie i pojawi sie ten sam prolem odnośnie pełnego cisnienia w ukl. ham. zaraz po włączeniu zapłonu ...czyla kontrolka od abs i esp nawet nie zgasla.....gdy go podpiołem ponownie kontrolki zgasły i zaświeciły dopiero po nacisiecu hamulca ale do tego momentu gdy światła nie zaścieciły...czyli moj wnioske z tego ze problem tkwi w wyregulowaniu włącznika swiatel hamulcow gdyż gdy jade autem i zaczynam hamowac czujnik czyta jakis signal narastajacego cisnienia w ukladzie ale światla stopu dalej nie swieca.....tak mi sie wydaje i ......wiec ide walczyc z regulacja tego włacznika... za chwile sie odezwe z skutkiem moich dzialan...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....wiec ide walczyc z regulacja tego włacznika..

 

tego się nie reguluje, on dopasowuje się automatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak przewidzialem....gdy wyciagnąłem włącznik ale zostawiłem podpiety pod kostke i zacząłem naciskać hamulec to pojawił sie ten błąd ...a gdy włączałem światła recznie wciskając włącznik w momencie hamowania to kontrolki sie nie zaświecały i błędu nie bylo wiec ....przepuszczalnie to wina tego włącznika..... jutro pojade kupic nowy i zamontuje i poinformuje o skutkach......

 

---------- Post added at 20:14 ---------- Previous post was at 20:07 ----------

 

no tak niby sie nie reguluje ....ale hamulce zaczynaja działac w roznych momentach w roznych autach tzn...włącznik zawsze włącza światła w tym samym momencie czyli po wciśnieciu pedału chamulca powiedzmy o jakies 2.5 cm a włącznik moze włączać swiatła po wcisnieciu o okolo 1 cm a przy wolnym hamowaniu czy staniu w korku komputer odczytuje to nienjako opóźnienie czasowe ale jak jakis fault - błąd ( w moim przypadku mam nadzieje bład włącznika świateł)...

 

czy tez w druga strone cisnienie sie zwieksza w ukladzie hamulcowym po wcisnieciu pedalu hamulca o okolo juz 5-10 mm a włącznik reaguje powiedzmy dipiero przy 12-15 czyli sygnal błędu bedzie również odebrany przez komputer...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem również z czujnikiem lub jakieś zwarcie. Zaczęło się od tego że walną przewód ciśnieniowy wspomagający vacu lub serwo pompkę bo chyba to sie tak nazywa, a efektem był brak wspomagania hamulca(twarde). mechanik mi go podłączył i gra hamulce wróciły, ale pojawił sie bład swiec i zapalone cały czas swiatła stopu. sprawdzaliśmy czujnik pod pedałem hamulca, ale to nie on robi błąd. Troche dziwne bo ja go odpinam to swiatła stopu gasna. Nie wiem czy szukać dobrego elektryka czy speca od VAG-u. pomóżcie.... okolice Elblaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdzaliśmy czujnik pod pedałem hamulca, ale to nie on robi błąd. Troche dziwne bo ja go odpinam to swiatła stopu gasna. Nie wiem czy szukać dobrego elektryka czy speca od VAG-u.

A jaki błąd świec?? Kontrolka świec żarowych świeci cały czas?

Wymień czujnik stopu nad pedałem i kontrolka zgaśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem i nic, dalej sie światła stopu pala i błąd w postaci mrugających świec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba pod VAG-a podłączyć i sprawdzić jaki błąd wywala. A czujnik na 100% sprawny? Jak masz miernik to sprawdź czy nie robi zwarcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik sprawny na 1000%, sprawdziwszy dwa rożnej firmy. Pod komputer muszę podpiąć tylko nie mam namiaru w pobliżu Elbląga. Powiedz mi jeszcze czy kostka przy tym czujniku może mieć zwarcie? są tam 3 - 4 kabelki, ciekawi mnie jakie tam powinny być napięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz autko, że tak spytam. Bo "nie passat" niewiele mówi, coś może znajdę na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam...

ja tez tak mialem i najpierw nie gasly stopy potem esp świecilo wymienilem czujnik.... i wyskoczyl błąd jak w temacie ...a swiatla dalej nie gasy...wiec zająłem sie najpierw tymi światłami i w moim przypadku problem byl w tym ze gdy montowalem ten włącznik to trzeba go przekręcic o jakies 90 stopni az usłyszysz specyficzne kliknięcie (nie złamanie :)) i wtedy dopiero światła gasły ...dopuki włącznik nie bedzie poprawnie zamontowany bedzie ci świecilo i rozne bledy pokazywalo ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, już naprawione moje autko. Mechanik nie należał do rozmownych ale wyciągnąłem coś od niego. A jednak czujnik był walnięty, a to co kolega wcześniej pisał to fakt samo zamocowanie nie załatwia sprawy trzeba go jeszcze ustawić czyli tzw klikniecie. A do tego wszystkiego przetarty kabelek i on powodował błąd. Odświeżenie kompa i gra... biedniejszy o parę złotych... Narka, a i dzięki za pomoc!

Edytowane przez big-piotras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie miałem podobną sytuację. Błąd czujnika świateł stop po wymianie błąd czujnika G201 plus kontrolki od ABS i ESP. Próbowałem ponownie ustawić czujnik (nówka z ASO Kielce za 50 PLN) poprzez przekręcenie do kliknięcia bez efektu. Myśląc już o nowym czujniku podjąłem próbę ustawienia jeszcze raz. Przy włączonym silniku wcisnąłem do oporu pedał hamulca zainstalowałem czujnik do kliknięcia i jeszcze delikatnie wyciągnąłem palcami ten element wciskany w czujniku do cichego klik. O dziwo pomogło jak do tej pory bez błędu. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności