Skocz do zawartości
blazejzet

jakie dystanse???

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w tym temacie zielony. Dlaczego nie dawać takich samych dystansów na przód jak i na tył?

Wątpię żeby weszły takie bo nadkole z przodu jest nieco mniejsze niż z tyłu ;) (mniej wystaje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wątpię żeby weszły takie bo nadkole z przodu jest nieco mniejsze niż z tyłu (mniej wystaje)

dokłądnie z tyłu nadola są szersze wiec daje sie na tył wieksze dystanse (lub tylko na tył) aby to dobrze wygądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz dac dystans mniejszy o ok 10mm na przodzie, przy zalozeniu, ze fele przod i tyl sa tej samej szerokosci i o tym samym ET :ok:

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie sruby przy dystansie 10mm trzeba zastosowac.. 35mm gwintu tak?

a orginalne sruby to M14x1.5 25mm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie sruby przy dystansie 10mm trzeba zastosowac.. 35mm gwintu tak?

a orginalne sruby to M14x1.5 25mm ?

 

Śruby muszą być dłuższe o grubość dystansu, zmierz jaką długość mają obecne i kup dłuższe o 10mm proste!

 

Pozdro

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety lepek tez moze byc dluzszy wiem bo widze orginalne i te co dostalem do felg 4mm roznicy na dlugosci lba:) siedze w UK i zwiedzilem kazdy sklep juz i przeszperalem ebay i nic nie ma trza z polski albo z niemiec sciagac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety lepek tez moze byc dluzszy wiem bo widze orginalne i te co dostalem do felg 4mm roznicy na dlugosci lba

 

Powinieneś sprawdzić długość gwintu na śrubie, łepek może być krótszy jak i dłuższy ważne żeby gwint byl dłuższy o długość dystansu.

 

Pozdro

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzałem wczoraj do swojego passat 2004r felgi od audi S-line 19" o szerokości 8.5" z ET45. Chce naciągnąć na nie opony 225/35/19. Tyle że po założeniu ,,gołej felgi,, na piaste zostaje bardzo mało miejsca międzu wewnętrznym rantem felgi a wachaczem (foto poniżej)

Teraz pytanie do forumowiczów którzy przerabiali ,,ten rozmiar,, felgi w swoich passatach: czy obejdzie się bez dystansów z przodu przy tej feldze i oponie, czy nie będzie nic tarło i z niczym innym nie będzie problemów??? Bardzo proszę o poradę.

 

Foto pokazuje ile miejsca jest między felgą a wachaczem ;/

 

Felga to 19" na 8,5" ET45

d.jpg

a.jpg

b.jpg

c.jpg

e.jpg

Edytowane przez Mareczek288

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chce naciągnąć na nie opony 225/35/19.

225? a nie 215?!

 

czy obejdzie się bez dystansów z przodu przy tej feldze i oponie, czy nie będzie nic tarło i z niczym innym nie będzie problemów???

załóż oponę, wjedź na kanał i zobaczysz czy nei będzie tarło dystanse zawsze zdążysz dokupić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety lepek tez moze byc dluzszy wiem bo widze orginalne i te co dostalem do felg 4mm roznicy na dlugosci lba:) siedze w UK i zwiedzilem kazdy sklep juz i przeszperalem ebay i nic nie ma trza z polski albo z niemiec sciagac

 

 

Skontakuj sie z MAPET`em. Tez nie moglem znalezc tutaj dluzszych. Odrazu od Niego wziąłem komplet dłuższych zabezpieczających

http://forum.vw-passat.pl/member.php?u=7756

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, przymierzałem wczoraj do swojego passat 2004r felgi od audi S-line 19" o szerokości 8.5" z ET45. Chce naciągnąć na nie opony 225/35/19. Tyle że po założeniu ,,gołej felgi,, na piaste zostaje bardzo mało miejsca międzu wewnętrznym rantem felgi a wachaczem (foto poniżej)

Teraz pytanie do forumowiczów którzy przerabiali ,,ten rozmiar,, felgi w swoich passatach: czy obejdzie się bez dystansów z przodu przy tej feldze i oponie, czy nie będzie nic tarło i z niczym innym nie będzie problemów??? Bardzo proszę o poradę.

 

Foto pokazuje ile miejsca jest między felgą a wachaczem ;/

 

Felga to 19" na 8,5" ET45

 

Mi się wydaję, że 225 powinno wejść, kolega pawelb6 ma 18'' ET45 i szerokość 225/40 na 8,5'', z tego co pamiętam także kolega kacza ma 19'' w tym samy rozmiarze więc warto go zapytać jak to wygląda u niego z tego co wiem to on ma nawet oponę o rozmiarze 235.

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=62927

 

Pozdro

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
225? a nie 215?!

 

No właśnie zastanawiałem się nad 215mm (i nawet bardzo bym chciał mieć 215 zamiast 225) ale ostatnio wulkanizator zakładał mi na felge 18" o szerokości 8" opone Falken 215/40/18 i wyglądało to TRAGICZNIE .

Rant felgi widocznie wystawała za obrys opony, chyba że wulkanizator założył ją tak jak nie powinno się takiej opony na taką felgę zakładać. Są jakieś specjalne metody zakładania wąskiej opony na szerszą felge o których wulkanizator mógł nie wiedzieć???

 

Kolega wspominał mi kiedyś coś na temat metody zakładanie wąskiej opony przy użyciu gazu do zapalniczek. Zakładał opone 195mm na felgę 15"x8" do golfa I właśnie wpompowując gaz do opony i puźniej podpalając to czy jakoś tak ale nie chciało mi się w to wierzyć i nie drążyłem dalej tematu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie zastanawiałem się nad 215mm (i nawet bardzo bym chciał mieć 215 zamiast 225) ale ostatnio wulkanizator zakładał mi na felge 18" o szerokości 8" opone Falken 215/40/18 i wyglądało to TRAGICZNIE .

Rant felgi widocznie wystawała za obrys opony, chyba że wulkanizator założył ją tak jak nie powinno się takiej opony na taką felgę zakładać. Są jakieś specjalne metody zakładania wąskiej opony na szerszą felge o których wulkanizator mógł nie wiedzieć???

 

Kolega wspominał mi kiedyś coś na temat metody zakładanie wąskiej opony przy użyciu gazu do zapalniczek. Zakładał opone 195mm na felgę 15"x8" do golfa I właśnie wpompowując gaz do opony i puźniej podpalając to czy jakoś tak ale nie chciało mi się w to wierzyć i nie drążyłem dalej tematu...

Wierz mi,ale nie wygląda to źle,chociaż 225 byłoby nieco lepsze.Ja przy feldze o szerokości 7,5" mam oponę 235-to dopiero głupio wygląda ;) Poprostu jest za szeroka...

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ma ktoś zdięcie opony 215 na feldze o szerokości 8.5"

 

Kiedyś w magazynie VW TRENDS pamientam był opisany bordowy passata B5/3B (chyba Andrzeja) właśnie na 19x8,5" od S-line i opona właśnie 215/35/19 i to wtedy ładnie wyglądało i taki efekt bym chciał tyle że to zależy od marki i modelu opony bo słyszałem że jedne firmy zaniżają a inne zawyżają rzeczywiste wymiary (szerokość) opony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rant felgi widocznie wystawała za obrys opony

no i właśnie o to chodzi, naciągnięte opona pozwala zapakować Ci większą felgę do auta...

 

A może ma ktoś zdięcie opony 215 na feldze o szerokości 8.5"

http://www.tyrestretch.com/8.5_215_35_R19/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dyskusji na temat opon polecałbym inny dział;)

 

Pozdro

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jaka grubość dystansu wejdzie mi na przód/tył przy felgach 18'' ET 35 8J i opony 245/40/18 ? Na wiosnę chcę założyć gwint i spasować opony z nadkolami tak żeby nie zahaczało, ale max ile się da . Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20-25mm spokojnie ci jeszcze wejdzie ;) tyle, ze oponki zmien na 225 - bo 245 za duzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20-25mm spokojnie ci jeszcze wejdzie ;) tyle, ze oponki zmien na 225 - bo 245 za duzo :)

20-25mm spokojnie ci jeszcze wejdzie

 

na przód też ?

 

oponki zmien na 225 - bo 245 za duzo

 

w sumie planuję zaeksperymentować 225/45/18, wiem, że średnica nie jest zachowana, ale muszę mieć wyższy profil, 225/40 momentalnie dostają bąbli na "moich" drogach, a nie zamierzam rezygnować z 18''

 

Ale nie da się ukryć, że prowadzenie a szczególnie hamowanie na 245/40 nawet na seryjnym zawieszeniu to przepaść do standardu. Trochę ciężko, ale wiezie się rewelacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdzie ci również, tylko pozostaje pytanie w jakim celu? - weż pod uwagę, że jeżeli dołożysz dystans z przodu na stronę po 20mm to promień skrętu automatycznie ci się zmniejszy ;) . Jeśli chodzi o "poszerzenie" optycznie autka na kołach to nie podnoś go jeszcze na profilu - dużo ci to nie da a bedzie nieładnie wyglądać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności