Skocz do zawartości
blazejzet

jakie dystanse???

Rekomendowane odpowiedzi

Wśród topowych producentów dystansów takich jak Eibach czy H&R, dystanse przelotowe występują do poszerzenia 20mm na stronę. Obie marki od tej wartości oferują dystanse przykręcane do piasty, które zawierają w zestawie tulejki.

[ATTACH=CONFIG]149960[/ATTACH]

Przeglądając markowe dystanse doszedłem do tego samego wniosku. A ciekawi mnie czy ktoś praktykował przeloty 30mm i co na ten temat może powiedzieć. Wielu domowych majsterkowiczów robi takie dystanse i sprzedaje na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn za przelotowe 30mm, z tego co mówił żadnych niepokojacych objawów nie stwierdził.

Jeździ tak ok 1.5 roku

Myślę że 30mm to taka granica miedzy przelotowymi a przykręcanymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanie. Kupilem felgi z oponami. Felfi to ronale z s-line 18 cali, szerokosc 8, I et 43 iopony 245/40/18. Moje pytanie jakie dystanse na przod I tyl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakie dystanse moge zapodac do Passata CC zeby kola byly na rowno z blotnikami ? Felga 18 cali, 8" szerokosci, ET 43 , opona 235/40/18. Czy moglby ktos przeliczyc oraz czy maja być przelotowe czy centrujace ? Pytam poniewaz nie mam zielonego pojecia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat B5 FL

Jakie Dystanse muszę mieć?

Opona 225/45/R17 7,5 x 17 ET51

Miej więcej ile za komplet zapłacę dystansów + szpilki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FireBall przód tak 16mm, tył nawet możesz dać 25mm

 

co do cen zależy... kupisz używane czy nowe? wszystko jest na alledrogo lub olx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję pomocy, chcę aby felga 16" "Road America" była na równo z błotnikiem, passat jest obniżony -30. Przyłożyłem poziomicę i zmierzyłem, to na przód mi wyszło 10mm, a tył 20mm (mierzyłem do opony). Waszym zdaniem tak będzie ok, czy dać parę mm więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy po założeniu dystansów trzeba robić geometrie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmierzyć jakie dystanse potrzebuje. U góry błotnika jest większa" szpara" niż z boku. Którą odległość mam brać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

moze tutaj znajdzie sie jakas madra glowa

 

pacjent passat b5fl

kolo vw champion 18x7.5 et 40

opona 225/40/18

 

i tu pojawia sie pytanie jakie dystanse lub jaka jest odleglosc pomiedzy piasta a krawedzia blotnika (tyl/przod)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim pasku mam sprężyny HR -30 i standard MonteCarlo 17-235/45. Chcę założyć dystanse 10mm na oś czyli po 5 na stronę... Na oko wyglada ,ze będzie git...martwi mnie jedynie przód, można założyć dystanse tylko na tył?

Ma ktoś taki zestaw? Jak to się sprawuje, nic nie ociera?

Edytowane przez prince

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, felgi ori kansas wymiary ET44 8Jx18 jakie dystanse polecacie ? ktoś montował to B7 z takimi felgami ? 15 czy 20 mm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od szerokości opony i gleby. Ale myślę że 10mm będzie w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opona 235/45 zawieszenie standardowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18" 235/45? Masz za wysoką oponę. Strzelam że jak dasz dystans to będzie tobie obcierać. Chodź mogę się mylić no moje auto jest dosyć obniżone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

235/40 przepraszam mój błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Wiem, że było sporo tematów o felgach, ale potrzebuję konkretów, a więc w telegraficznym skrócie:

Posiadam dwa komplety kół:

1. lato

- felgi: 16/6.5/ET49 

- opony 205/55

2. zima

- felgi 16/7/ET45

- opony 205/55

I teraz problemy są dwa:

1. tylne koła wyglądają jak w Citroenie - bardzo schowane w nadkole. Przód jeszcze wygląda jako tako.

2. W zeszłym roku rozwaliłem oponę i teraz nie wiem sam czy to ocierało o wachacz czy cos innego - na brzegu opony od wewnętrznej strony miałem wytarty rowek

 

Do meritum... Jakie mogę założyć dystanse aby to poprawić i aby to miało "ręce i nogi"?

Zawieszenie mam standardowe, bez żadnych ulepszeń.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Piotrek

Edytowane przez piterek-23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek żeby to miało ręce i nogi to zamiana felg, na lato 7" na zime 6.5". 205 na 6.5cala toż to balon ;) dystanse minimum 2cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności