Skocz do zawartości
blazejzet

jakie dystanse???

Rekomendowane odpowiedzi

20 /30 mm dystanse to norma, znam ludzi co jezdza na dystansach po 35/40mm tyle ze kupnych i śruby są bardzo wytrzymałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pytanie z innej beczki.Jakie dystanse stosujecie,Eibacha czy H&R,czy innych firm,które są dobre jakościowo,najlepiej sprawdzone.

Rozglądam się teraz i mam dylemat,co najlepiej wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany założyłem koła RH ZW1 17" i od ką je założyłem (tydzień temu) było wszystko ok aż do dzisiaj.

Założone są dystanse H&R 25mm na stroną (orginalnie na felgach jest ET 60) i ocierało bez dystansów o zaciski...

Dzisiaj były prawie wszystkie śruby poluzowane na felgach i prawa przednia zaczęła mieć dziwne wibracje...

A wcześniej nic takiego nie było, dopiero dziś tak się zaczęło... tylko pytanie dlaczego? Nie wpadłem w żadną dziurę ani nic takiego, i na dystansach jeżdżę od kąd założyłem felgi. A dzisiaj taki zonk... Ktoś wie czemu?

Dystans przykręcany do piasty i koło do dystansu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do RH Zw1 są specjalne dystanse. Zauważ, że felga ma specjalny rant do którego dystans powinien pasować. To że poluzowały się śruby może być tego właśnie efektem. Dystans nie tworzy z felgą integralnej części i od wibracji śruby się wykręcają.

 

Sprawdź spasowanie zestawu fega-dystans i wtedy zobacz czy się sytuacja powtórzy.

 

Tak to wyglądało u mnie:

20110318080.th.jpg20110318079.th.jpg20110318081.th.jpg

a jak widzisz dystans był na przelocie.

Edytowane przez rydzu
Dodane zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam dystans 20mm a śruby dłuższe o 17-18mm. Czy te 2 max 3 mm robią dużą różnicę, czy nie będzie problemu? :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam swoje skrócone o połowe bo były za długie i jakoś zyję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to spoko :lol wolałem się uprwnić, bo jednak nie chciałbym aby odpadło mi koło :D ale też mi się wydawało, że będzie bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie co do dystansów. Jakie najszersze mozna załozyc na tył w passacie b3 przy feldze 7J a et 35? tak żeby nic nie obcierało najlepiej zeby było ok 5 mm luzu miedzy kołem a blacha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam felgi aluminiowe 5x120...a Passat ma 5x112. Jakie dystense powinienem zastosowac aby felga pasowala oraz nie wystawala za obrys auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadam felgi aluminiowe 5x120...a Passat ma 5x112. Jakie dystense powinienem zastosowac aby felga pasowala oraz nie wystawala za obrys auta?

To może podaj parametry felg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta felga nie będzie pasować do paska ma 4 otwory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felga Phoenix 17 bodajże 7 cali ET37 pasek PRZED liftem, jakie dystanse?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FELGI ALUMINIOWE 18 CALI 8JX18H2 ET48 RONAL które chodzą w A8 jaki dystans do B5 przed liftem?

 

15mm przód, 20 tył?

Edytowane przez rychu_90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz glebę to 10mm przód i 20 tył. Podaj jeszcze rozmiar opony, bo to też ma wpływ ;)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz glebę to 10mm przód i 20 tył. Podaj jeszcze rozmiar opony, bo to też ma wpływ ;)

 

Pozdro

 

Gleby jeszcze nie ma, jest w planach, ale myślałem tylko by przód trochę obniżyć. Opon też jeszcze nie ma tak więc wszystko do dopasowania. Z tego co widzę jak wszyscy piszą to chyba 225/40/18 będzie.

 

To są moje plany na przyszły sezon tak więc jest jeszcze czas na wszelkie sugestie i zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Felga Phoenix 17 bodajże 7 cali ET37 pasek PRZED liftem, opony 225/45, jakie dystanse?

 

ponawiam pytanko ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ponawiam pytanko ;D

 

Nie bardzo się znam skoro powyżej zadaje pytania, ale do oryginalnej felgi ja bym dystansu chyba nie dawał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie bardzo się znam skoro powyżej zadaje pytania, ale do oryginalnej felgi ja bym dystansu chyba nie dawał :)

 

;D no tak, dedukuje że albo 15 mm albo 17mm bedą mi potrzebne do phoenixów tylko z opona 225/45 nie jestem pewien ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś to pomoże, to w moim przypadku się dowiedziałem 20 tył, 10 przód

 

18 CALI 8JX18H2 ET48 225/40/18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności