Skocz do zawartości
Glizda

Olej roślinny a 1,6 TD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, ma małe pytanko do eksperymentatorów:

"czy silnik 1,6 TD pójdzie na oleju roślinnym? "

Gdzieś zasłyszałem teorie, ze te silniki śmiało mogą śmigać na oleju do frytek :rotfl: Mam okazje zakupu dużej ilości przeterminowanego oleju, wiec przed popełnieniem głupstwa lepiej zapytać. A może mieszanka 50:50 :?:

 

Pozdrawiam - Glizda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No super, ale chodzi mi bardziej o info gdzie nie trzeba inwestować, może zrobić mieszankę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszanka pewnie tez bedzie za gesta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj kolego że pompa w twoim autku smarowana jest z ON a ten od frytek nie da ci tego co trzeba.....choć na pewno trochę pośmigasz ale licz się że pompa dostanie za swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel miał passka 1.9 TD AAZ i lał do niego opał, a rope raz na ruski rok i jezdziło mu to o dziwo:D Dopiero jak sprzedał to facet jak wymienał olej wlał go za mało i wiadomo co było dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ,ze skoro kolega chce i ma mozliwosc to niech sobie smiga na roslinnym.W koncu to tez sie spala,tyle ze musi byc podgrzane aby sie dobrze rozpylilo w cylindrze,w przeciwnym razie nie bedzie ekonomi;) bo roznice ceny zje roznica w spalaniu.Jest sporo w necie o tym i ludzie na tym smigaja.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic137090-30.html

Sam silnik zje ten olej bez problemu,zaszkodzic moze tylko osprzetowi(pompa i wtryski).Wiec aby dlugo mozna bylo na roslinnym jezdzic,bez inwestycji sie nie obejdzie

Edytowane przez zuczek727

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary wchodź w to śmiało. Mam B4 1,9 TDI doskonale działa na oleju rzepakowym. Co prawda ja wolę jeździć na przepalonym takim z restauracji po frytkach. Jest bardziej rzadki i ma niższą temperaturą zapłonu niż nowy czysty ze sklepu. Śmigam już na nim od roku. Prucz częstszych zmian filtra nic poza tym niepokojącego nie zaobserwowałem. A fakt iż robię dziennie nie mniej niż 100 km sprawił że w ciągu roku robię ok 100 000 km. Czysta matematyka. 100 000 km= 6 000 L paliwa razy 3,5zł ON lub 1,5zł Rzpak

( 21 000 zł ON - 9 000 zł Rzepak ) Po ostatnim roku zostało mi w kieszeni 12 000zł na samym paliwie. Niech mnie nawet regeneracja pompy zje 3 000zł. To i tak zostaje 9 000 w kieszeni. Za same oszczędności mogę sobie kupić drugie auto. Pieniądze które w przypadku paliwa ON zabrało by mi państwo. Ktoś dysponuje mocniejszymi argumentami?

 

---------- Post added at 12:17 ---------- Previous post was at 12:03 ----------

 

No tak. Się rozpędziłem w poprzednim poście. Jest kilka systemów lania rzepaku. Musisz wiedzieć o jednym. Rzepak ma wyższą temp zapłonu niż ON. Przez co auto bardzo ciężko odpala gdy jest zimny lub wcale. Gdy silnik jest ciepły odpal atak samo. Sposoby ( osobiście testowałem )

 

1 Miesznka 50%ON na 50%RZEPAK daje rade odpala ciężko ale odpala. Jeździ normalnie

 

2 Bezczelne lejesz czysty rzepak w bak i stawiasz auto na górce na wypadek gdy zostawisz je na dłużej. Spuszczasz hamulec i odpalasz z rozpędu

 

3 Jeśli jedziesz w trasę. Obliczasz przybliżoną ilość km oraz potrzebnego paliwa. Zalewasz bak rzepakiem i w ciągu jednej trasy wyjeżdżasz go by pod koniec trasy gdy wskaźnik jest na rezerwie tankujesz go zwykłym ON

 

4 Montujesz sobie system podwójnego zasilania paliwem według instrukcji z linka podanego przez chłopaków wyżej. ( taki system możesz zrobić sobie sam za wiele mniej niż 1600zł ) Mój wyszedł mnie nie więcej niż 200zł i dwa dni pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Lej, jak masz go naprawdę za niską cenę. Bo jak mała różnica cen to się nie opłaca. Jedynie za tobą będzie trochę "śmierdzieć"

 

Ale musisz dać grzałkę, a szczególnie o tej porze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności