Skocz do zawartości
dariuszb

Jakie koło dwu masowe do BMP

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie koła dwu masowego, a mianowicie mam passata 2.0 TDI 2006r oznaczenie silnika BMP. Czy kolo dwu masowe muszę dopasować pod to konkretne oznaczenie silnika ? Czy też nie ma różnicy jakie jest oznaczenie byle by było 2.0 TDI :cool:

 

PS. Łysy nie przenoś tego temetu chyba teraz nie masz zastrzeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez różnicy. Podajesz rocznik ew. model jaki rocznik (ja tak robiłem) i jest ok. W serwisie jak oddałem sami sprawdzali no ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do serwisu nie oddam, nawet nie chcę się dowiadywać ile u nich kosztuje taka naprawa. Pytam ponieważ bedę to robił sam, ale dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem pieniądze są astronomiczne. Aczkolwiek to nie ma żadnego znaczenia podajesz Silnik 2.0TDI rok 2005 model 2006 (Na przykład oczywiście) i tyle 103KW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką skrzynię masz kolego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpisz w allegro w kola dwumasowe BMP i wszytko bedzie jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj jednomasowgo koła, moze są juz do tego silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie mam manualną sześciobiegową HDV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu jeszcze PCK wymieniajcie skróty. Dwumasa to dwumasa 2.0TDI rok taki i taki i wszystko jasne. Kupuj w kumatym sklepie a źle Ci nie dobiorą (ew. mechanik zauważy ,że nie ten powinien być i wymienisz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej kup komplet ze sprzeglem bo np. KOŁO DWUMASOWE SACHS PASUJE TYLKO Z SPRZĘGŁEM SACHS itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę z innej beczki...

Passat 2006 i już masz koło dwumasowe do wymiany??:eek:

Kto tym jeździł i jak tym jeździł??

Chyba, że to wada w tych skrzyniach...?

To ja dziękuję. Przymierzałem sie do zmiany mojej b5 na B6 mniej więcej z tego rocznika, ale chyba podziękuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Passat 2006 i już masz koło dwumasowe do wymiany??

 

Specjaliści w 40-50kkm potrafią zajechać dwumasę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja trochę z innej beczki...

Passat 2006 i już masz koło dwumasowe do wymiany??

Kto tym jeździł i jak tym jeździł??

Chyba, że to wada w tych skrzyniach...?

To ja dziękuję. Przymierzałem sie do zmiany mojej b5 na B6 mniej więcej z tego rocznika, ale chyba podziękuję...

Normalka kolego. Rozmawiałem przy wymianie w serwisie z serwisantem powiedział mi ,że koła w B6-tkach wytzymują 150 maksymalnie 200kkm. Trochę tak mi podpowiedział ,że jednak jest to wada tego modelu.

 

najlepiej kup komplet ze sprzeglem bo np. KOŁO DWUMASOWE SACHS PASUJE TYLKO Z SPRZĘGŁEM SACHS itd.

Zgodzę się ja wymieniałem to i to jednej firmy. Bo strzeliło mi sprzęgło a przy okazji na diagnostyce dowiedziałem ,że dwumasa ma 10cm luz :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ten mechanik miał na myśli mówiąc że jest to wada tego modelu, około 200tyś to całkiem nie źle Ile on by chciał przejechać bez wymiany dwumasy 500tyś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co ten mechanik miał na myśli mówiąc że jest to wada tego modelu, około 200tyś to całkiem nie źle Ile on by chciał przejechać bez wymiany dwumasy 500tyś ?

Ja wymieniałem w tym roku w wakacje (10tyś km temu) samochód miał 130Kkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy można prosić o namiar na konkretny warsztat w którym wymienię 2masę we wrocławiu lub okolicach ( nie aso ), dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam też mam paska z silnikiem BMP i chciałbym się dowiedzieć jakie są początkowe objawy zużycia się dwumasy w tym typie silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy można prosić o namiar na konkretny warsztat w którym wymienię 2masę we wrocławiu lub okolicach ( nie aso ), dzięki z góry
790503303

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o początkowe objawy zużywającej się dwu masy to przeważnie na zimnym silniku słychać stuki z okolic skrzyni po wciśnięciu sprzęgł cisza i tak dwie trzy minuty później spokój. A jak silnik złapie temperaturę to na wolnych obrotach lekkie ale wyczuwalne drgania. U mnie tak było w dwóch autach passat i sharan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o początkowe objawy zużywającej się dwu masy to przeważnie na zimnym silniku słychać stuki z okolic skrzyni po wciśnięciu sprzęgł cisza i tak dwie trzy minuty później spokój. A jak silnik złapie temperaturę to na wolnych obrotach lekkie ale wyczuwalne drgania. U mnie tak było w dwóch autach passat i sharan

Dzięki bardzo za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności