Skocz do zawartości
Gość mieto11

Podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Rekomendowane odpowiedzi

Zastosuj się do punktu nr 1
W Angliku tez będzie w lewym słupku ?? Nie działa mi prawy tylny postój czy on tez będzie w tej samej wtyczce w tym słupku ??

Na tym zdjęciu to ta ciemno brązowa na dole tak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Angliku tez będzie w lewym słupku
Nie wiem.
Nie działa mi prawy tylny postój czy on tez będzie w tej samej wtyczce w tym słupku ??
Tak, w tym samy wtyku.
Na tym zdjęciu to ta ciemno brązowa na dole tak ??
Na zdjęciu, ta na dole ma kolor pomarańczowy. Brązowa to ta po środku.

 

Przewód postojówki prawej tylnej jest koloru szary z czerwonym paskiem,

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem.

Tak, w tym samy wtyku.

Na zdjęciu, ta na dole ma kolor pomarańczowy. Brązowa to ta po środku.

 

Przewód postojówki prawej tylnej jest koloru szary z czerwonym paskiem,

Dzieki za pomoc wszystko już działa :D kostka była poluzowana docisnąłem teraz wszystko działa tablica i postój. Jeszcze raz Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za pomoc wszystko już działa kostka była poluzowana docisnąłem teraz wszystko działa tablica i postój. Jeszcze raz Dzieki
Proszę bardzo. Nie za ma co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki rodzaj żarówki jest stosowany w pasatach do 99r do podświetlenia tablicy rejestracyjnej ?

 

Tablica: C5W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź po 3 latach. :bezzebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje temat :P

Panowie mam problem z jedną oprawką, tj nóżka przegniła i odpadła. Szukam więc taniego, chałupniczego sposobu na jej naprawe/zastąpienie. Może ktoś z Was miał podobny problem i wie czym mogę taką nóżkę zastąpić.

Dodam, że jest to ten element nóżki, który jest odpowiedzialny za styk z pinem w klapie. Żarówka stabilnie się trzyma (ledowa od kolegi Tomka z forum, jeśli to ma jakieś znaczenie) jednak coś jakby nie łączy, czasami jak docisne poruszam to na chwile się zaświeci ale to na chwilkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym chciał kupić nową to nie pytał bym o takie "mody". Z kabelkiem to nie bardzo, bo musiałbym przylutować go do pinu w gnieździe w klapie, a to trochę kiczowaty pomysł. Zastanawiam się bardziej nad zastąpieniem czymś tej blaszki/pręcika. Przy standardowej żarówce 5w5 na tzn spince od dokumentów śmigało, teraz jednak na ledówce jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kawałek ocynkowanej blaszki w jednym z pinów (nie pamiętam w którym) w tej lampce i było ok na ledowóce do Tomka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MaTT_ZST

Otóż pozwolę sobie odkopać stary temat.

Wszystko zaczęło się w grudniu 2012 kiedy chciałem kupić u kolegi tomnik'a moduły led.

Wtedy zauważyłem, że nie mam podświetlenia tablicy + oświetlenia bagażnika + od strony kierowcy kratka nawiewu nie jest oświetlona. Dodatkowo odkąd to auto mam cały czas pali się światło w aucie (tak jakby drzwi otwarte, a ostatnio czasami w ogóle przestaje działać) + nie zamyka się centralny zamek (tzn. po naciśnięciu przycisku na pilocie mrygnie dioda, ale bez reakcji).

 

Z podświetleniem była taka sprawa, że jak otwierałem bagażnik (sedan) do góry to podświetlenie gasło, zamykałem to zapalało się, aż umarło całkowicie.

Sprawdziłem żarówki wszystko gra, wizualnie patrząc na kable w tej gumie przy klapie bagażnika, jest ok (nie wiem co pod izolacją).

Natomiast pewnego razu zaciekawiło mnie co się dzieje w harmonijce w drzwiach tylnych (strona kierowcy) wszystkie kable są tam załamane, za co one odpowiadają?

 

Miernikiem sprawdzić czy dociera prąd w miejscu gdzie się wkłada żarówkę, czy gdzieś wcześniej? Jestem niestety laikiem i jak czytam te wszystkie tematy to mi ręce opadają.

Którędy idą kable od podświetlenia tablicy? Pod wykładziną?

Edytowane przez MaTT_ZST

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejdzie taki moduł do passata b5 sedan bo do b5fl niby podchodzi. Kupiłbym moduł LED od Kolegi Tomnik ale mam pękniętą całą tą obudowę i wolę kupić komplet.

Link do aukcji: http://allegro.pl/led-podswiet-tablicy-vw-golf-v-plus-caddy-jetta-i5012090544.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem takie coś http://allegro.pl/led-podswietlenie-tablicy-vw-golf-v-passat-b5-fl-i5005043309.html ale nie wiem jak działa bo niemam auta w domu żeby sprawdzić :/ na stole wygląda solidnie i tak jak ori więc powinno pasować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co pisze: VW Passat B5 FL KOMBI 11.2000-05.2005 .. Do mojego sedana przed liftem nie spasuje chyba..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak racja :wmorde zapomniałem że zmieniłem klapę na tą od FL :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedynie co pisze: VW Passat B5 FL KOMBI 11.2000-05.2005 .. Do mojego sedana przed liftem nie spasuje chyba..

 

Przedlifty maja skośne dwa rogi wiec najpewniej czeka cię rzeźbienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko spiłowanie dwóch rogów a reszta będzie pasować? Np. otwory ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko spiłowanie dwóch rogów a reszta będzie pasować? Np. otwory ?

 

Sprawdz rozstaw śrub. W fl jest równo 6 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem też czy wtyczki są takie same bo dawno tam nie zaglądałem i nie pamietam, ale jak swoje ściagniesz to porównasz z tą na zdjęciu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności