Skocz do zawartości
Gość mieto11

Podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Rekomendowane odpowiedzi

Zdemontuj to z zewnątrz .Odkręć 2 wkręty krzyżakowe i odejdzie klosz lampki z żarówka .Zazwyczaj jedna nóżka co trzyma żarówkę odpada (ugniła) wystarczy dokupić ten klosz w serwisie koszt był około 25 zł i założyć.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodzi o zdemontowanie całości a nie instrukcja wymiany żarówki.

Po zdemontowaniu oprawki żarówki wszystko jest w porządku. ja muszę się zagłębić dalej bo nie dochodzi prąd do jednej lampki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, tylko ze u mnie nie dziala lampka przy lusterku pasazera, w bagazniku i jedna ktora oswietla tablice. Kupilem nowe zarowki, wymieniłem i to nic nie daje, prąd nie dochodzi. Co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest juz taki temat to chetnie sptam. Orientujecie sie czy można załozyc inny kolor zarówki podświetlającej tylna tablice?

 

od strony zgodności z przepisami oczywiscie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, tylko może być koloru białego. Za każdy inny kolor mandat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, tylko może być koloru białego. Za każdy inny kolor mandat.

 

Podłącze pod temat bo nie wiedzialem gdzie zapytać.

- Podświetliłem sobie tablice oraz postojówki na biało ( żarówkami LED ) i wszystko było by super gdyby nie fakt, że za kilka dni zauważyłem że jedna z żarówek non stop mruga - po czym się przepaliła / postojowa także padła za kilka dni mrugając.

Przeczytalem że efekt mrygania to tzw. "self test" z komputera - tylko po co ???

skoro auto nie posiada wskaźnika przepalenia żarówek.

Generlanie chyba instalacja w moim aucie nie bardzo się nadaje do LED-ow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłącze pod temat bo nie wiedzialem gdzie zapytać.

- Podświetliłem sobie tablice oraz postojówki na biało ( żarówkami LED ) i wszystko było by super gdyby nie fakt, że za kilka dni zauważyłem że jedna z żarówek non stop mruga - po czym się przepaliła / postojowa także padła za kilka dni mrugając.

Przeczytalem że efekt mrygania to tzw. "self test" z komputera - tylko po co ???

skoro auto nie posiada wskaźnika przepalenia żarówek.

Generlanie chyba instalacja w moim aucie nie bardzo się nadaje do LED-ow.

Ja mam od roku i działają...To zależy od diod jakie masz.Ten problem był już opisywany.Zmierz miernikiem jaką mają rezystancję Twoje diody,a jaką ma zwykła żarówka-od razu będziesz wiedział dlaczego migają...Podejrzewam że może być w niej za słaby rezystor i komp jej po prostu nie widzi...Zmień na inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk_;i...Zmień na inne

 

To sprawa drugorzędna - bardziej mnie interesowało w jakim celu robiony jest ten test

skoro kierowca nie jest informowany o jego wyniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co,że niby jak cały czas mruga to non stop robi self test??Pierwsze słysze...Poprostu komp.widzi brak żarówki i tyle(jak napisałem-chodzi o rezystancję LED)Powiedz mi jeszcze gdzie to wyczytałeś i jaki masz komputer w swoim Passku.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może napisz co jest powodem mrygania skoro żadne z teorii spiskowych nie mają uzasadnienia ( napisałeś że chodzi o rezystancję -w jakim sensie ? / zmienia się ? / prawo ohma każdy zna więc nie bardzo rozumiem związek jej z mruganiem) napięcie aż tak nie oscyluje.

- o ile się nie mylę dioda się albo świeci albo nie ( jesli przepływa przez nią prąd ) Więc co ? może cudownie przepala się struktura półprzewodnikowa i odbudowywuje co 0,5s ? - przecież podłączając tą żarówkę/diodę w domu świeci poprawnie.

 

Dodam tylko że zarówno postojowa jak i podświetlająca tablice posiadała efekt mrugania

i poprostu jestem ciekawy co jest jego przyczyną - wszak tyle ludzi z tym się spotkało

 

P.S> Ciekawy temat :D chyba za dużo wątków o led-ach może warto je scalić

P.S2> ładnie ogarnięte podstawy:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic673954.html

Edytowane przez tofana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki rodzaj żarówki jest stosowany w pasatach do 99r do podświetlenia tablicy rejestracyjnej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tofana-testowałem kilka rodzajów LED'ów i w końcu trafiłem na nie migające ;) zauważ że dioda ma o wiele mniejszy opór niż żarówka...Także wszystko zależy od tego na jakie wykonanie diod trafisz.W niektórych przypadkach te z "niższej półki"są wytrzymalsze...Ja mam flux'y i nie narzekam,jest OK.Wcześniej miałem jakiś szajs za 10 zeta i też nie migały tylko nie podobała mi się barwa.A co do diod stosowanych na nap.230V-zwróć uwagę na budowę całości...Ale to już OT.Nie ciągniemy tego dalej bo nie o to tu chodzi.Pzdr. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja tez mam problem z podświetleniem rejestracji czasem działa czasem nie, żarówki są ok bezpiecznik tez. Przed chwila sprawdzałem kabel i na plusie jest około 4 V czemu tylko tyle ?? Gdzie szukać przyczyny ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdzałem kabel i na plusie jest około 4 V
W stosunku do minusa na przewodzie lampki ?

Sprawdź przewody w gumowej przelotce między nadwoziem, a klapą bagaż., na okoliczność pęknięć, złamań przewodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W stosunku do minusa na przewodzie lampki ?

Sprawdź przewody w gumowej przelotce między nadwoziem, a klapą bagaż., na okoliczność pęknięć, złamań przewodów.

Minus jest ok 12 V. Plusa sprawdzałem w bagażniku już za gumowa przelotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Minus jest ok 12 V. Plusa sprawdzałem w bagażniku już za gumowa przelotka
Proponuję mimo wszystko sprawdzić, jakiego potencjału brakuje w lampce.

-sprawdzając obecność "+" wepnij miernik pomiędzy "+" w lampce, a sprawdzony, pewny "-"

-sprawdzając obecność "-" wepnij miernik pomiędzy "-" w lampce, a sprawdzony, pewny "+" np. aku

W ten sposób będziesz miał pewność jakiego brakującego potencjału szukać.

 

Jeżeli przy występującej usterce, podświetlanie piktogramów włączników działa ( zasilanie ich podpięte jest pod ten sam pin włącznika świateł- ta sama sekcja) , to uszkodzenia szukaj :

1. po stronie "+" :

-złącze 10-stykowe, brązowe, miejsce połączeń przy przednim słupku nadwozia z lewej strony

 

pb100008.jpg

 

-skorodowany przewód szary z żółtym paskiem między gumową przelotką, a 10-stykowym połączeniem

 

2. po stronie "-"

-połączenie z masą w tylnej wiązce przewodów

 

Jeżeli przy opisanej przez Ciebie usterce, poświetlanie włączników/przycisków również nie działa, wskazuje to na uszkodzenie głównego włącznika świateł.

http://forum.vw-passat.pl/threads/73467-Naprawa-wlacznika-swiatel-Passat-B5?highlight=naprawa

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proponuję mimo wszystko sprawdzić, jakiego potencjału brakuje w lampce.

-sprawdzając obecność "+" wepnij miernik pomiędzy "+" w lampce, a sprawdzony, pewny "-"

-sprawdzając obecność "-" wepnij miernik pomiędzy "-" w lampce, a sprawdzony, pewny "+" np. aku

W ten sposób będziesz miał pewność jakiego brakującego potencjału szukać.

 

Jeżeli przy występującej usterce, podświetlanie piktogramów włączników działa ( zasilanie ich podpięte jest pod ten sam pin włącznika świateł- ta sama sekcja) , to uszkodzenia szukaj :

1. po stronie "+" :

-złącze 10-stykowe, brązowe, miejsce połączeń przy przednim słupku nadwozia z lewej strony

 

[ATTACH=CONFIG]89800[/ATTACH]

 

-skorodowany przewód szary z żółtym paskiem między gumową przelotką, a 10-stykowym połączeniem

 

2. po stronie "-"

-połączenie z masą w tylnej wiązce przewodów

 

Jeżeli przy opisanej przez Ciebie usterce, poświetlanie włączników/przycisków również nie działa, wskazuje to na uszkodzenie głównego włącznika świateł.

http://forum.vw-passat.pl/threads/73467-Naprawa-wlacznika-swiatel-Passat-B5?highlight=naprawa

 

Jeśli chodzi o włącznik świateł to kupiłem nowy bo myślałem ze to on jest przyczyna ale nie pomogło. Dzisiaj sprawdziłem jeszcze raz na początku użyłem takiego próbnika: http://allegro.pl/probnik-elektryczny-iglowy-6-24v-made-in-germany-i2609627853.html i na minusie lampka się zapaliła a na plusie nie, sprawdziłem przy lampce i w bagażniku. Potem wziąłem taki mierniczek: http://allegro.pl/multimeter-miernik-pradu-napiecia-iglowy-uniwersal-i2597526095.html i w tych samych miejscach sprawdzałem (przy lampce i w bagażniku) na minusie było 12 V a na plusie tylko 5.92 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na minusie było 12 V a na plusie tylko 5.92 V
Zastosuj się do punktu nr 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności