Skocz do zawartości
GreeGWhite

Maglownica wymiana.Opis wymiany,jak wyciągnąć??

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

maglownica w moim Pasku wyzionęła nagle ducha. Objeździłam dzisiaj warsztaty w okolicy i podjęłam decyzję- nie regeneruję, kupuję używkę. Ponieważ jest akurat  okres "świąteczny" terminy na warsztatach są bardzo długie i nie za bardzo chciałabym zastawiać kogoś autem na 3 tygodnie, żeby zdemontował magiel i podał mi numer części.

Postanowiłam stawić temu zadaniu czoła, ale tu robi się pod górkę. Dotarłam już do ETKI i tam są wypisane faktycznie numery części, ale niestety nie mam żadnej pewności, że ja to dobrze robię.

Rzecz nie jest tania, nie chce ryzykować, tym bardziej, że mam już za sobą pomyłkę podczas kupna.

 

Czy ktoś z Was Drodzy Forumowicze posiada może wiedzę na temat numerów przekładni, które będą pasować lub jest w stanie potwierdzić mi na podstawie ETKI dobór części?

 

Podaję dane techniczne:

Passat B5 Kombi 1997

Benzyna 1.8, 92kw, 125

 

W załączniku- znalazłam coś takiego, są 3 numery przekładni, różne, jak mam to rozumieć, że każda z nich będzie pasowała? I tylko te trzy numery i żaden więcej?

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Patrycja

 

Przekładnia Passat B5.jpg

Edytowane przez Passerattti
Uzupełnienie o grafikę - PrtScn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście ja mam ten problem za sobą @Passerattti. Miałem bardzo podobny problem do Twojego - jaki magiel kupić?! Po ciężkich dwóch tygodniach u mechanika do dziś wszystko ok. A wyglądało to tak: u mnie w aucie była zamontowana przekładnia producenta KOYO(podobno te gorsze) i tak samo jak Ty zdecydowałem się na wymianę na używaną przekładnie zamiast regenerowanej. Mechanik zalecał aby do auta wsadzić przekładnie tego samego producenta, jednakże ja poczytałem trochę w necie(u kolegów z forum Audi A4) i się dowiedziałem, że ZF również podejdzie bez problemu. Kupiłem za 300zł używaną przekładnie ZF z silnika 2.8 V6(!) i do tej pory hula i problemów z włożeniem nie było. Prawdopodobnie jedyne przekładnie które nie podejdą do "zwykłych" passatów to te od W8. Oczywiście ja piszę o po-lifcie :) Powodzenia!

 

Ahh, zapomniałem dopisać, że też próbowałem szukać wg. numerów z przekładni i porównywałem te z ETKI ale ani jednej takiej samej przekładni nie znalazłem na ALLEGRO.

Edytowane przez skrxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrxp, spędza mi to już sen z powiek, ;-) zazdroszczę Ci, że już u Ciebie jest po..

 

Wracam z auta, nie daje mi to spokoju, z jednej strony widzę, że z gumy maglownicy leci płyn (coś dziwnie pofalowanego i metalowego z niej wystaje, jakby jakas obdziobana obejma), a z drugiej strony słyszę przy kręceniu na odpalonym silniku jakby piszczące obcieranie. W zbiorniczku poziom na minimum, jak odpaliłam to tak zassało, że go ledwo było widać i tylko widziałam, że podskakuje. Także jednak i tak się do tego mechanika muszę przejechać na diagnozę (wydębię wtedy numer części), bo zwątpiłam czy to problem na pewno leży tylko w maglownicy. Czekam teraz na płyn z uszczelniaczem, doleję choćby na drogę do mecha do przyzwoitego poziomu.

Nagrałam też film zza nadkola od dołu, jednak moja wiedza nie pozwala mi na dostrzeżenie światełka w tunelu ;)

 

Też czytałam o ZF, że są lepsze, mam przedlift, doczytałam się też, że ważne, żeby początek oznaczenia się zgadzał np. "8D1...".

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

2 miesiące temu wymieniałem w swoim pasku maglownice oraz pompę wspomagania. Po zabiegu została mi stara przekładnia która ciekła z prawej strony od strony listwy.

Wpadłem na pomysł aby spróbować ją rozebrać i wymienić wszystkie uszczelniacze/oringi. Lecz tu pojawił się problem. Na listwie od strony wycieku jest plama (Około 1cm średnica) delikatnych wżerów. Nie są głębokie i da się je napewno szybko spolerować.

I w tym miejscu mam do was pytanie. Czy jeżeli oddam listwę do spolerowania nie będzie to potem powodować wycieków? (Przez delikatny ubytek materiału który zostanie spolerowany).

Z góry dziękuje za odpowiedzi jak i również przepraszam jeżeli post jest nie tu gdzie trzeba.

Jeżeli ktoś by chciał zdjęcie ów uszkodzenia mogę dosłać. Pozdrawiam

Edytowane przez tom4612

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności