Skocz do zawartości
marci_87

brak spryskiwaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś w czasie jazdy przestały mi działać spryskiwacze.Najpierw myślałem że skończył się płyn,ale po zjechaniu na stecje okazało się że jest połowa zbiorniczka,dysze pryskające też przepchałem i nic.Pnaciśnięciu spryskiwacza słychać tylko jakieś pykanie.

Prosze o pomoc co się mogło popsuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy silniczek dziala (podepnij na krotko). Jezeli silniczek sprawny i przewody drozne to pozostaje szukac przyczyny w elektryce (przekaznik, bezpiecznik, wlacznik zintegrowany). Ewentualnie zimne luty

 

Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że przełącznik zespolony się wysypał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproś kogoś o pomoc,niech wsiądzie do auta i uruchomi spryskiwacz(przełącznik zespolony)a ty zmierz czy na kablu przed silniczkiem pojawia się napięcie-jeżeli tak to silniczek padł,jeżeli nie-może to być przełącznik lub przekaźnik.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeżeli nie-może to być przełącznik lub przekaźnik.Pzdr.

Co do silniczka pompki i przełącznika - możliwe. (zakładając, że bezpiecznik nr.5 15A jest cały). - podłącz pompkę na krótko do aku.

Co do przekaźnika - to odpowiada on chyba wyłącznie za "czasówkę" wycieraczek.

Ewentualnie zimne luty

W czym?

Edytowane przez kdjk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego kdjk zle sie wyrazilem. Chodzilo mi o zasniedziale styki. Sorka moj bubel. Warto sprawdzic polaczenia elektryczne (styki) bo u mnie akurat to okazalo sie problemem. Psiknolem preparatem "Kontakt" i spryskiwacze odzyly :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Warto sprawdzic polaczenia elektryczne (styki) bo u mnie akurat to okazalo sie problemem.

To prawda. "Podstawą elektryki są dobre styki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności