Skocz do zawartości
mgrzech1

czy pompa wspomagania o więkrzym ciśnieniu nie zepsuje maglownicy

Rekomendowane odpowiedzi

witam

siadła mi pompa wspomagania o nr:8D0 145 155Q ciśnienie 100 bar typ ZF

czy mogę wstawić inną pompę o ciśnieniu 110 bar lub 120 bar bez szkody dla maglownicy?

 

 

B5 1,9 tdi ahu 97r nr vin WWWZZZ3BZVE014744

czy ta pompa nie została wycofana i zastąpiona innym typem proszę o podanie numeru innej pompy ktura pasuje

Edytowane przez mgrzech1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy mogę wstawić inną pompę o ciśnieniu 110 bar lub 120 bar bez szkody dla maglownicy?

Nie mam pojęcia. :(

czy ta pompa nie została wycofana i zastąpiona innym typem proszę o podanie numeru innej pompy ktura pasuje

Tak została wycofana 31/01/1998 r a zastąpiono ją pompą o numerze 8D0145156K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za numer pompy ta pompa jest 110 bar a więc maglownica wytrzyma chyba jak to jest zamiennik tej pompy na 100bar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta ale chyba nie ma sensu zakładać nowego tematu.

Czy ktoś doszedł do tego czy nic się nie stanie jak do mojego silnika założę pompę 120bar? Zna ktoś może oznaczenie pompy wspomagania do mojego modelu bo muszę wymienić pompę a na starej nie ma żadnego oznaczenia, na allegro znalazłem kilka wizualnie pasujących pomp ale mają różne oznaczenia i różne bar-y :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w audi a4 pompy 120bar były w silnikach v6 tdi i benzyniakach. Smiało można ładować te mocniejsze do słabszych aut. O ile pompy są różne, to maglownice w większości takie same więc nie ma żadnego ryzyka. Sam mam na podwórku 2 auta z pompami 120 bar i jezdza bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nikt nie odpisywał i dałem pompę 110bar bo taka akurat pasowała co dziwnego to fakt, iż ta pompa co powinna pasować inaczej wyglądała niż ta co była u mnie. U mnie pasują pompy o następujących nr 8D0145156k oraz 8D0145156k mocowane na trzy śruby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dwie te same pompy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności