Skocz do zawartości
Stochastic

Temperatura cieczy chłodzącej w 1.8T AWT.

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam, kanał 45. Tam masz coolant temperature. Wychodzisz ECONem.

 

Ciekawostka jest taka, że jak sprawdzałem równocześnie climatroniciem i vagiem, to była różnica dwóch stopni zawsze (vag pokazywał zawsze o dwa stopnie mniej niż climatronic).

 

U mnie miedzy vagiem, a climatronikiem jest tez 2 stopnie roznicy, z tym ze vag pokazuje wiecej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć.

wczoraj pytałem jak sprawdzić temperatuę cieczy chłodzącej klimatronikiem.

dzisiaj dzięki Siwemu bez problemu weszłem w to ale u mnie jest tylko 44 kanały. Z temperaturą znalazłem 8 ale żadna z nich niebyła zblirzona do temperatury pokazywanej przez wskazówkę 70stopni.:638:

kanał1 23 stopnie

kanał 4 -13

kanał5 -12

kanał6 -7

kanał7 40

kanal23 38

kanał24 81

kanał40 -51 i ta temperatura mnie zastanawia co może mieć taką temperaturę.

Co o tym myślicie:638::638::638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, no tak masz inną wersje. Niestety nie pamiętam jak to jest w innych, ale ja proponowałbym Ci, żebyś rano przy odpaleniu silnika, wszedł w tryb diagnostyki i w czasie jazdy przełączaj sie po kolei po kanałach i zobaczysz, na którym kanale zwiększa się temp. Prawdę mówiąc ja tak zrobiłem u siebie, bo nie byłem pewien na którym kanale mam temp. silnika. Nie zmyl się tylko, bo na kilku kanałach może iść temp w górę (np. temp. nawiewów) najlepiej widać wtedy, gdy na blacie wskazówka się dźwignie, wtedy wiesz że jest 50pare stopni i tak się szuka na kanale, aby się pokryło.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. dzięki jutro rano będę sprawdzał jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko weź pod uwage ze skazówka leci w górę a temperatura na vagu jest niższa dopóki się faktycznie nie rozgrzeje.ja bym proponował na zimnym i już na ciepłym jak będzie na blacie z 70(po przejażdżce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj sprawdziłem temperaturę płynu miedzy klimatronikiem a wskazówką wygląda na to że na klimatroniku jest to kanał 7.Ale czy jest to możliwe żeby różnica wynosiła 15 stopni na klimatroniku było 60 a wskazówka pokazywała 75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka jest okrutnie niedokładna. Dla niej 60, czy 75, to jest to samo. Climatronic lub vag, to jedyne poprawne metody sprawdzania temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne to jest, że teraz przy ujemnej temperaturze odpaliłem zimne auto, jechałem 4,5 km i popatrzyłem na kanał 45 na temp płynu chłodzącego i pokazał 81 stopni, postałem z 20 sekund żeby turbo się schłodziło i temp spadła na 79 stopni. Normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod obciążeniem powstaje większa ciepłota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0. Nie grzało w aucie - wymieniony termostat na vernet, dalej to samo.

1.Tydzień później nowy termostat wymieniony na oryginał + odpowietrzenie wraz z nagrzewnicą = ciepło w aucie.

1.a. Było po wymianie I termostatu ok 96-98stC, czasami 99st.

2. Po wymianie na II termostat (oryg.) podczas jazdy na budziku cały czas 91-92st. nieważne ile jest na klimatroniku.

3. TERAZ, podczas jazdy jest od 96-99stopni na klimatroniku, czasami gdy jadę z górki 94-95st., a nawet 93-94.

4. Dojechałem do domu po pracy (ok 40km), otwieram maskę i:

-zbiorniczek gorący, jak i dochodzące do niego rurki z góry, rurka dolna od zbiorniczka też ciepła

-chłodnica od góry gorąca wraz z wężem górnym

-chłodnica od dołu zimna, jak i wąż dolny

-rura od termostatu też zimna

 

Teraz się zastanawiam co jest grane, skoro przy wymianie termostatu dopiero po kilku minutach gazowania (~2000rpm) puścił termostat i wtedy załączyły się wentylator - normalnie w ogóle się nie włącza! (tylko kręci luźno wraz z obrotami).

 

Nie mam pomysłu (mechanik też).

 

Aha - wymieniałem czujnik płynu chłodzącego (oryginalnie niebieski i zakończenie płaskie), a otrzymałem zielony z bolcem) - chodzi o czujnik ten przy dolnej rurze chłodnicy.

 

-Wskaźnik w kabinie szybko się podnosi, ale różnią się wskazania na klimatroniku i vagu.:

 

- od 50 do 70st równo idzie z klimatronikiem, gdy stoję w korku w kabinie rośnie do 91-92, a na klimatroniku stoi na ok 70-73.

- Gdu ruszę dalej w trasę na klimatroniku podnosi się aż do 96-98st. czasami gdy jadę długo pod górkę do 99st (to samo jest w mieście gdy jeżdżę bardziej dynamicznie).

 

Podczas jazdy temperatura skacze na klimatroniku w zależności od obciążeniua, czyli:

 

(na budzkiku 91-92, a klimatronik ....95...97...99..98...96...97...i tak w kółko).

 

Pomocy, bo nie wiem co robić, a mechanik twierdzi, że jest dobrze, tylko dlaczego otwiera się termostat na luzie, gdy się długo gazuje, a podczas jazdy i po niej nie, nawet gdy są takie wysokie temperatury? Czyżby na luzie się odpowietrzał układ (chociaż w aucie cały czas już jest ciepło).

Edytowane przez ideally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego opisałem Ci to w innym wątku wszystko jest ok,tylko cieszyć się ciepełkiem w autku.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś 12 stopni na plusie i auto ma się tak sobie, tj.:

 

- przy dodawaniu gazu na luzie od razu wiatrak działa bardzo głośno, ale tylko przy dodawaniu gazu - inaczej tylko się kręci siłą pędu. Podczas jazdy tego nie słychać, nawet przez uchyloną szybę, bo dochodzi do tego szum kół.

 

- temperatura rośnie swobodnie już do 100-101*, a podczas jazdy (gdy wiadomo obroty są większe), temperatura spada do 98-97*

 

- raz się zdarzyło, że temperatura spadła na luzie do 89, potem do 87*, żeby za chwile wzrosnąć do 99* - ciepło w aucie jest.

 

- trochę przy dodawaniu gazu na luzie słychać jakby pęcherzyki powietrza w podszybiu. Mechanik odpowietrzał układ, jak i samą nagrzewnicę przy wymianie termostatu,

 

- wiatrak chodzi na bardzo wysokich obrotach przy dodaniu gazu

- termostat trochę puścił, bo wąż jest ciepły, ale nie gorący

- czyżby nadal był zapowietrzony?

 

 

PS: jakie metody odpowietrzania stosujecie, czy znowu trzeba jechać do mechanika i ma odpowietrzać układ, skoro nieraz słyszę w podszybiu te bąbelki, ale takie delikatne, nie zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrz go tak: stań, odkręć korek zbiornika wyrównawczego, niech sobie samochód pracuje na luzie o powinien sie odpowietrzyć w ten sposób. A to co jest u Ciebie, to mi się wydaje, że termostat nie puszcza. Tylko u mnie jest nieco podobnie, bo temp. rośnie do maks 96 stopni po rozgrzaniu, niemniej, jak patrzę na waż za termostatem, to jest raczej chłodny. A powinien być ciepły, bo termostat puszcze nominalnie przy 87 stopniach Celsjusza...

 

Sam, qrwa, nie wiem.

 

A powiedz mi jak ty osiągasz spalanie na lpg poniżej 10 litrów?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u mechanika i powiedział, że w passkach odpowietrza się poprzez odciągnięcie zacisku na wężu do nagrzewnicy (bo jest najwyżej w aucie) i jesli nie leci to jest zapowietrzony. U mnie to zrobił i wszystko pięknie odpowietrzone a i tak się nagrzewa spokojnie do 99, a pod mocnym przyciskaniem gazu 100-101*. Jechałem dziś do pracy i tak przyspieszając do 160-170 było 101*, ale po osiągnięciu tej prędkości spadło do 97-98, później 99 i tak w kółko.

 

Gotowałem ten poprzedni nowy termostat (vernet), ale nie mam termometru, ale wydaje mi się, że otwiera się dopiero tuż przed wrzeniem wody.

 

Mam wsadzonego nowego vw group i dalej to samo.

 

Na postoju udało raz się samo otworzyć dosłownie na chwile i spadła temp do 87-89*, a po 5 sekundach 92-93-96-97-99-101-97-98 i tak w kółko. Coś mnie już bierze. Tak jakby sam się zapowietrzał czy co..a może uszczelka? Gdyby to ona była, albo jakieś pęknięcie na bloku, to by przez bąble wodne ciepła w aucie nie było, ale jest cały czas. Sam już nie wiem. Mam niby namiary na gościa specjalizującego się w passatach w innym mieście, ale nie mam za bardzo czasu w tym tygodniu, bo jadę w góry. Mam nadzieję, że nic nie strzeli w samochodzie, bo mnie trafi. Dopiero mam go miesiąc, więc jeszcze na niego nie psioczę :)

 

Właśnie znalazłem na necie coś takiego:

 

"-gniazdo termostatu całe?? często tam problem siedzi. Taki mały pierdolnik plastkiokowy się ułamuje skutkiem czego termostat otwiera się dużo później lub wcale"

 

PS: co do spalania, to jeżdżę nim praktycznie do pracy codziennie a prędkości to 90-110, czasami 120, ale z reguły 100 nie przekraczam bo i tak nie ma sensu w korkach. Odległości to 40km w jedną stronę. Raz spalił mi 9,2l na trasie w góry i z powrotem: 270km. A tak jak jeździłem szybciej, tzn. wyprzedzałem, ale prędkości rzędu 120kmh - na trasie to wyszło 10,8l, z reguły wychodzi ok 10,2, a czasami 9,2, więc taka średnia mi wychodzi. Po mieście rzadko jeżdżę, a jeśli już jeżdżę to wynosi z 12-13, czasami 16l, bo odreagowuję :)

Edytowane przez ideally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawostka jest taka, że jak sprawdzałem równocześnie climatroniciem i vagiem, to była różnica dwóch stopni zawsze (vag pokazywał zawsze o dwa stopnie mniej niż climatronic).
Roznica jest pewnie stad, ze kanal 45 moze pokazywac wartosc czujnika tego co podaje wartosc na zegary, a temp na VAG sprawdzaliscie w grupie silnik, czyli czujnik podajacy wartosci do ECU.

 

Wartosc na climatronicu powinna byc identyczna z ta w 17-Instruments na VAG-u.

 

 

Nikt jeszcze nie poruszyl w tym temacie kwestii spalania przy walnietym termostacie.

O ile u was roslo, szczegolnie w wersji 1.8T.?

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaka najmniejsza temp. silnika pokazal Wam climatronic na kan. 45?? - na zimnym silniku przed odpaleniem.

 

U mnie nigdy nie bylo ponizej 4C, nawet przy ujemnych temp.

Nie wiem czy tak ma byc, czy cos u mnie nie teges z czujnikiem.

 

Poza tym informuje, ze ORI VW czujnik temp. wody, tez nie zawsze jest najlepszym wyborem. Wlasnie zamontowalem u siebie i zaniza mi srednio o ok 5C w stosunku do starego, ktory byl dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim awt zauważyłem cos takiego ze przewaznie na liczniku jest 90 i gdy jade normalnie lub agresywnie to tak jest, lecz gdy auto jedzie z góry ma mniejsze obciażenie to wkazówka lubi lekko opasc lecz po chwili wraca na 90.Choc nawet gdy auto stoi na wolnych obrotach w lecie to temperatura nie skoczy wyzej niz 95 st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam koledzy inny problem.

Od dwóch , może trzech dni jak auto postoi w nocy i rano go odpalam to wskazówka temp na desce idzie do temp. 90stopni w ciągu 1do 2 minut. po odpaleniu.

Ale dotykając nawet pokrywy silnika nie ma takiej temperatury.

Mam ustawione LPG na 35stopni temp.przełączania się na gaz.

Długo muszę jeszcze jechać żeby się przełączył przy obecnych temperaturach. ( około kilometra)

Wskazówka temp. cieczy na liczniku pokazuje cały czas podczas jazdy 90 stopni.

Węże od chłodnicy i do chłodnicy są po jakimś czasie ciepłe.

Jak auto postoi chwilkę to włącza się drugi bieg wentylatora.

Przelew do zbiorniczka jest ale jakiś taki słaby moim zdaniem.

 

Co się może dziać z tym moim paszczakiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Długo muszę jeszcze jechać żeby się przełączył przy obecnych temperaturach. ( około kilometra)
Porownujac do mojego w automacie to przelaczanie bedzie u mnie tak samo przy temp porannych ok 10-15C. W nocy spada nawet do +5C, wiec silnik chlodniejszy jest.

 

---------- Dodano o 23:53 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:51 ----------

 

Wskazówka temp. cieczy na liczniku pokazuje cały czas podczas jazdy 90 stopni.
Przed odpaleniem auta wejdz w kanal 45 klimatronica i obserwuj temp. w raz z kontynuacja jazdy.

Jesli wartosc na dzien dobry bedzie wysoka, to czujnik na 99% do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności