Skocz do zawartości
Gość laka21

Kontrolka awarii układu spalin -błąd P242B

Rekomendowane odpowiedzi

Gość laka21

Witam . W moim passacie 2.0tdi 2005r B6 nr WVWZZZ3CZ6E świeci się kontrolka awarii układu spalin. Po podłączeniu do komputera, wykazało błąd nr P242B – czujnik temperatury spalin (rząd 1, czujnik 3).

Jaka jest przyczyn ww. błędu i czym on skutkuje. Czy czujnik jest do wymiany, jak tak to na jaki???

[email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vw-passat.pl/newreply.php?p=703470&noquote=1

Witam.

Mam pytanie odnośnie postu wyżej, mianowicie czy został problem rozwiązany i jeżeli można byłoby coś bliżej o nim napisać - ponieważ zdiagnozowano u mnie ten sam problem i szukam jakichkolwiek informacji. Chciałbym sobie to sam zrobić a jeszcze nie jestem w posiadaniu VAG-a. błąd nr P242B – czujnik temperatury spalin (rząd 1, czujnik 3)-zdiagnozowano w ASO. Proszę o pomoc. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość t_e_z_e_t

Witam,

Posiadam Passata 3C z 2007 roku, 1,8 benzyna, Turbina 160KM wypuszczonego na Niemiecki rynek. U nas najbardziej zbliżony to podobno B6. Niedawno pojawiła się żółta kontrolka spalin. Dodam, że auto jeździ bez zarzutów. Czy to jest częsty i poważny problem? Czy da się skasować bez VAG to ostrzeżenie? Proszę o podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Odświeżam temat bo mam podobny problem. Komputer zgłasza dwa błędy:

P242D

P242B

 

Oba błędy dotyczą czujnika temperatury spalin 3, chcę ten czujnik wymienić. W ASO mi powiedzieli, że aby mogli podać mi numer części muszą wiedzieć, który to jest dokładnie.

 

Może wiecie o który czujnik chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem po wykasowaniu błędu P242B -Obwód czujnika temperatury spalin Blok 1 Zakres/parametry czujnika 3 problem znowu powstał. Proszę o pomoc gdzie ten czujnik dokładnie się znajduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności