Skocz do zawartości
b3tomek

wymiana skrzyni biegów 2.0 16V automat ?!

Rekomendowane odpowiedzi

chciałem sobie samy wymienić skrzynie w moim pasku meczyliśmy sie dośc długi czas aby ja po odkręcać, przegóby itp..

Mimo trudu skrzynia nie chce opaść do konca ! szarpaliśmy ją z 2 h i nic! zaczepia od wewnątrz wałkiem a jak ją podnosimy do góry aby wysunąć w strone koła to ni ma miejsc na to !!

Czy ktos jest w stanie opisać może jakiś patent na to ??

Bo przecież jakoś ją tam włożyli !!!

pozdrawiam i czekam z niecierpliwością!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włozyli razem z silnikiem i tak ja trzeba wyciagac niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli musze cały motor podnieść do góry żeby włożyć i wyciągnąć skrzynie !!! ???

może jest jednak jakis sposob, jak nie to nizlego bigosu sobie narobiłem !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak złóz skrzynie tak by sie sam czasem nie wyjeła i wyjmi ja razem z motorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba jestem w kropce... ja sam tego nie dokonam z kumplem.A teraz auto nie wyjedzie nigdzie z garażu. Ale lipa mogłem wczesniej sie zapytać na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mogłes :/ ale złóz ja do kupy i moze da sie odholowac auto do mechanika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkrec konwerter od zamachu. wtedy trzeba cofnac skrzynie tyle zeby wieniec zębaty minąć. w golfie wychodziło na pelnym luzie, pomocne bedzie wyjecie flanszy prawego przegubu z skrzyni. szarpiąc skrzynią bez demontazu kowertera od kola zamachowego uszkodzisz w nim panewkę lub nawet caly konwerter!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez otwor w obudowie skrzyni widać jest ze wałek już wyszedł. Przeguby zarówno jeden jak i drugie zostały wykręcone. A gdzie sie znajduje ten konwenter ? Wykręca sie go od góry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odkrec konwerter od zamachu. wtedy trzeba cofnac skrzynie tyle zeby wieniec zębaty minąć. w golfie wychodziło na pelnym luzie, pomocne bedzie wyjecie flanszy prawego przegubu z skrzyni. szarpiąc skrzynią bez demontazu kowertera od kola zamachowego uszkodzisz w nim panewkę lub nawet caly konwerter!

Nic dodać, nic ując.

Panewka i uszczelniacz w skrzyni raczej już do wyrzucenia

 

---------- Post added at 19:47 ---------- Previous post was at 19:45 ----------

 

przez otwor w obudowie skrzyni widać jest ze wałek już wyszedł. Przeguby zarówno jeden jak i drugie zostały wykręcone. A gdzie sie znajduje ten konwenter ? Wykręca sie go od góry ?

:D

ten wałek ma zostać w skrzyni, odkręć 3 nakrętki od konwertera(sprzęgła) i wyjmij skrzynię razem z konwerterem(sprzęgłem hydrokinetycznym). Te 3 nakrętki są od strony silnika, pod misą jest dostęp do nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagne mechanika jakiegoś w poniedziałek , bo widze ze namotałem i jeszcze mogliśmy popsuć kilka rzeczy :( ale porażka, ale tak to bywa jak sie ma zapał a nie umiejetności i wiedze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie tak jak ci napisali po odkręceniu flanszy prawego przegubu konwenter zostaw, wychodzi bez wyjmowania silnika sprawdzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie poszło musieliśmy opuścić cześciowo zawieszenie i wydarliśmy ją dopiero.

Zaraz doda fotke bo ta skrzynia co mam w zapasie i nie wiadomo czy jest dopbta ( niby jest) troche nie zgadzajuą sie numery a własciwie w jednym miejscu jest 10 na starej skrzyni a w nowej jest 11, chciałbym abyście sie wypowiedzieli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numery nic nie mówią i mogą się różnić, musi zgadzać się symbol skrzyni np cff, cnk, apb, ape itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

df573cead11a1c1amed.jpg

 

tutaj gdzie są numery te na samym dole to zamiast 1105 na starej skrzyni jest 1005 czy jest to w jakiś sposob istotne i może coś nie pasować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w którym miejscu są wytłoczone numery ? nie widze nic takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego wystarczy flansze ściągaczem ściągnąć i równocześnie podnieść na maxa silnik odkręcasz poduszki przednią i lewą pod skrzynią lewarek pod miskę prze jakąś deskę i heja do góry ile wlezie, wyskakuje nie ma bata-zmieniałem ze 2 tyg temu sprzęgło i wyszło.

 

---------- Post added at 16:00 ---------- Previous post was at 15:59 ----------

 

Numery są u góry skrzyni blisko łączenia z silnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie teraz sie zastanawiam jak najlepiej ją wkładać, możesz sie wypowiedzieć jak ją wkładałeś ?

co do wyciagania to flanszy od przegubu nie sciagnie, jest za mało miejsca ! No i skrzynie nie bardzo podniesie bo zacznie ją kantować na górze.. podnosiłem ją i opuszcząłem kilka razy. az opusciliśmy zawieszenie. grunt że wyszła teraz ide szukać numerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDI ty wyjmowałeś kiedyś automatyczną skrzynie że tak piszesz, wogóle widziałeś taką na oczy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności