Skocz do zawartości
mariano2004

zmiana kierownicy na multifunkcyjną w passacie B5 FL

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma tragedii, za 600PLN można dostać taką jak wkleiłem na fotkach powyżej.

PS widzę, że sąsiad opanował podmiankę licznika na full FIS. Też bym to chętnie zrobił, mam akurat 1.8T ;)

Kiedy będziesz w PL może podpowiesz co i jak.

 

Tragedii nie ma, ale tanio tez nie ;) szkoda, że mój airbag nie podejdzie, bo same kierownice to za grosze są :( A do tego jeszcze ten moduł, który jak widzę jest chyba jakimś przekaźnikiem.

Czy konieczna jest wymiana manetki-nie może zostać ta ze sterowaniem od tempomatu?

 

Co do licznika to z opisem Pogromcy dziecko sobie poradzi :) jak będe na Wielkanoc to będę przerabiał licznik w pasku rodziców na europę, więc jakbyś miał full fisa to mogę Ci w nim wsad zmodyfikować-nie ma problemu.

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy konieczna jest wymiana manetki-nie może zostać ta ze sterowaniem od tempomatu?

 

Rozepniesz instalacje i już :) - możesz zostawić

 

ale kurde szkoda że nie jest prosto jak w omedze - ja mam trójramienną kierownicę ale chyba się szarpnę i wymienię ją na multifunkcję

 

Jak rozumiem schematu nie ma

 

czyli reasumując:

- kiera

- przekaźnik

- taśma airbagu

- okablowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i manetka-tu jak jest kiera multifunkcyjna to mimo, że masz sterowanie tempomatem z kierownicy to w manetce masz włącznik/wyłącznik tempomatu. I właśnie zastanawia mnie czy nie może zostać ta ze sterowaniem.Tylko ciekawi mnie jak wygląda instalacja do tego tempomatu z kierownicy-co jest na drugim końcu taśmy. Jak zakładałem tempomat to ciągnąłem instalacje z kompa do manetki, a tu jak jest, z taśmy do manetki-z manetki do kompa?

W omedze miałem już kiere ze sterowaniem i dlatego mi teraz brakuje, ale pamiętam, że chłopaki opisywali wymiane i było prosto w miare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W omedze miałem już kiere ze sterowaniem i dlatego mi teraz brakuje, ale pamiętam, że chłopaki opisywali wymiane i było prosto w miare.

 

 

do omegi to zrobiłem takiego manuala do wymiany więc wiesz - tam było prosto

 

tu się muszę narozkminiać jak długi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odgrzeję troszeczkę ale bardzo mi się podoba ta kierownica

http://allegro.pl/item884209156_kier...tapicerka.html

 

Jest juz ktoś kto pomoże coś takiego zamontować ? )

 

Wieloklin zapewne będzie pasował.

Do tego trzeba jeszcze dodać poduszkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie może banalne dla innych a jednak. Czy przekładając kierownicę z czteroramiennej na taką samą nie będzie żadnych problemów z kabelkami, mam ESP? Moja ma już 286 tyś. i się wytarła a na allegro można kupić dosyć ładnie obszytą za 150zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a nie chcesz obszyć swojej "starej" kierownicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie, może masz namiary w grodzie kraka gdzie mogą dobrze wykonać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chętnie, może masz namiary w grodzie kraka gdzie mogą dobrze wykonać ?

 

...szczerze to nie wiem :) Ale to dość duże miasto i ktoś napewno by się znalazł.

Ale widziałem na allegro dedykowane pod konkretne auto i rodzaj kierownicy, już gotowy obszyty brzegami kawałek skóry, trzeba było tylko igłą i dołączoną do zestawu nitką połączyć odpowiednio pasek skóry - powiem, że wynik tego był bardzo przyzwoity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro sprzedają już gotowe obszyte, na zdjęciach wygląda to nieźle tylko nie wiem czy jak kupię to później nie będzie problemów z podmianą?? Koszt to 150 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie, które proponuje Siwy_223 jest dobrym pomysłem lecz trzeba się trochę pobawić a sama czynność wymaga wprawnej ręki. Kiedyś wykonywałem takie zadanie w Golfie - rezultat był bardzo dobry. Na "prostych" częściach obwodu kierownicy założenie nowej skóry jest trywialnie proste. Jedyną "akrobacją" okazuje się jej powiązanie do ramiom - tu trzeba się nieźle wysilić a idealny efekt końcowy może być trudny do osiągnięcia.

 

Plusem rozwiązania jest fakt, że nie trzeba zdejmować kierownicy, co zaoszczędzi czas i pozwoli na uniknięcie ryzyka związanego z jej zdjęciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopuje temat...

czy trzeba zmieniać licznik na pełny fis aby działała kiera multi? oczywiście do FL

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat.

 

Mam obecnie B5 3BG z multifunkcją i chciałbym ją wymienić na kierownicę trójramienną z b6 (też z multifunkcją) Czy tą kierownicę da się tak podłączyć aby działała funkcja sterowania radiem i tempomat? No i co z poduszką? Domyślam się, że plug&play to raczej nie będzie :dolamam

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby to działało czeka cię spora rzeźba. Musisz kupić kierownice z poduszką, wybebeszyć z niej elektronikę i przełożyć z twojej starej aby mechanicznie pasowała ale i zarazem elektrycznie wszystko działało. Nie wiem na 100% czy to się tam zmieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się wydaje, to w bee6 jest sterowanie tempomatem z oddzielnej manetki, a więc ten bajer już odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzesiek_Pasek
Rozepniesz instalacje i już :) - możesz zostawić

 

ale kurde szkoda że nie jest prosto jak w omedze - ja mam trójramienną kierownicę ale chyba się szarpnę i wymienię ją na multifunkcję

 

Jak rozumiem schematu nie ma

 

czyli reasumując:

- kiera

- przekaźnik

- taśma airbagu

- okablowanie

 

Cześć.

Jestem w trakcie przekłądki kierownicy multi zamiast standardowej.

Założyłem kierownicę, zmieniłem przełąscznik tempomatu, ale nie wiem gdzie wpiąć sterownik do multi funkcji.

z opisu na nim i na skrzynce przekazników wychodzi mi, że ma byc podpiety zamaist pzrekażnika/sterownika 192. ale jak go założyłem, to nawet wycieraczki mi zgineły :).

Dodam że wcześniej miałem ESP i kabel na 6 pinów.

Nic więcej nie robiłem.

Cyz mam dodać jescze jakąs wiązkę czy samo kodowanie mi załatwi temat ?

No i jak to kodowanie zrobić ?

 

Prosze o pomoc.

Grzesiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu litości... ;)

Przekaźnik 192 jest od wycieraczek i tylko od tego.

Do kierownicy multifunkcyjnej idzie przekaźnik 452, który musisz dołożyć.

A tak poza tym to tutaj masz piękny manual.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie powiedzcie mi czy do wymiany na multi wymagana jest także obowiązkowo poduszka czy zostaje ta od zwykłej kiery????

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A i czy ten nie będzie problemu ze sterowaniem radia MFD ?? tak samo się podłącza jak do zwykłego radia Beta??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam panowie powiedzcie mi czy do wymiany na multi wymagana jest także obowiązkowo poduszka czy zostaje ta od zwykłej kiery????

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A i czy ten nie będzie problemu ze sterowaniem radia MFD ?? tak samo się podłącza jak do zwykłego radia Beta??

Obowiązkowo poduszka.

Co do MFD - działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności