Skocz do zawartości
bula02

Na gazie ubywa sporo paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli świszczy znaczy kończy żywot a ito nie jest oki jak pracuje na gazie bo zalewa ci silniki i auto może być słabe etcetera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ono nie jest takie słabe, tylko coś własnie sporo mi paliwa ubywa, no ale robie krótkie odcinki. A świszczy moze troszke źle ująłem, bardziej buczy, tak jak sie drzwi otworzy to też słychac tą pompkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dźwięku to nie wiem, trzeba usłyszeć ;) Dopóki zapala i jeździ na benzynie to się nie przejmuj :D

 

Jeśli chodzi o pracę pompy podczas zasilania LPG, to wszystko jest w porządku i tak powinno być. Benzyna chłodzi wtryskiwacze, aby się nie zatarły/nie zapiekły (nie wiem dokładnie, ale mniejsza o to). Gdyby praca pompy nie była potrzebna, stosowano by odcinkę pompy paliwa w celu wydłużenia jej żywota.

jeśli świszczy znaczy kończy żywot a ito nie jest oki jak pracuje na gazie bo zalewa ci silniki i auto może być słabe etcetera

że co? Jak coś jest niesprawne i daje 2 paliwa na raz to zgodzę się. Ale jeśli wsio szczelne to nie ma takiego prawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpinam sie do tematu nie dawno kupiłem passata 2.8 V6 na sekwencji LandiRenzo z wtryskami (białe MED) jak zatankuje LPG za 50zł (zrobie na tym koło 120km) ubywa mi paliwa za 40zł nie ma wycieków bęzyny bo sprawdzałem wszystko teraz pytanie czy spala mi LPG i bene i czemu? czy to wina zaworu odcinajacego bęzyne po przełączeniu na LPG ? u gaziarza stwierdzili ze wszystko ok jest z instalacja ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W LndiRenzo jak i innych sekwencjach nie ma czegoś takiego jak zawór odcinający dopływ benzyny, ta instalacja również nie podpiera się benyną jak to często bywa w inny instalacjach więc szukaj winny w aucie albo uszkodzonym sterowniku lpg i jeździ auto na dwóch paliwach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka! Może i mi ktoś podpowie...nie znalazłem takiego problemu jak mój na forum..A mianowicie:

Mam b5 1.6 AHL z 98 lpg STAG300 wtryski Magic reduktor Tomasetto...

Na początku lata miałem problem z komputerem gazu, złapała go wilgoć, i słychać było z głośniczka ciągły pisk, gazownik go oglądnął, coś tam w środku porobił, osuszył założył z powrotem i była cisza, mówił że już pomału umiera i sugeruje wymianę kompa na nowego STAGA, ale auto jeździło do tej pory jak z nową instalacją więc nic nie robiłem...aż tu nagle...

Na zimnym silniku odpala na tzw. "dotyk" ale jak się nagrzeje to kręci rozrusznikiem trochę dłużej a jak zapali to słychać strzał (wydaje się że w wydechu)...aha i potrafi od tak sobie zgasnąć, np. na skrzyżowaniu, wciskam sprzęgło i silniczek sobie gaśnie - odpalam jak wcześniej pisałem z hukiem i jadę dalej, no i czasem przy wciśnięci gazu w podłogę zaczyna szarpać jakby gazu czy paliwa nie dostawał, niezależnie czy jadę na LPG czy Pb...

Założyłem nowe kable i świece, wszystko BOSCHA, wymieniłem filtry gazu...

... czy to wszystko może być wina kompa bo mi się wydaje że bardziej chyba reduktor? Czy tez gazownik może mieć rację czy chce mnie naciągnąć bo za kompa chce 500zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc szukaj winny w aucie

problem niby rozwiązany chemik211 miałes racje że trzeba szukać przyczyny gdzie indziej, np jak u mnie zepsuty pływak.. troche to dziwne ale zatankowalem auto w ciagu paru dni za około 100zł i wskazówka paliwa zeszła do rezerwy na kompletne 0 (powoli w przeciągu paru godzin) i swieciła sie cały czas rezerwa wczoraj przy odpaleniu auta padł mi aku (nie 1 raz już) po odpaleniu auta na "kable" zauważyłem że wskazówka paliwa jest na kolejnej kresce powyżej rezerwy (i tak do dziś) czyli wnioskuje z tego ze pływak sie zawiesił jak bede miał chwile wolnego czasu wyciągne go i zobacze w jakim jest stanie

 

pc-et - też miałem podobny przypadek w mazdzie xedos na instalce 2 genu strzelało (z dolotu powietrza wsysało mi filtr) brakowało mocy na LPG jak i na Pb itd znajomy miał taki sam komputer jak ja tyle że nowy założył mi go na 2 dni i niestety nic to nie dało poprawiało mu sie na jakieś 50km jak go przygazowałem do 8k obroty po 50km problem wracał u mnie wina leżała w filtrze i silniczku krokowym od gazu wymieniłem te 2 rzeczy i chodził jak nowy (u mnie oczywiście był elektroniczny u ciebie może być na śrube)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brajan008

Witam koledzy rowniez mam taka sytuacje z moja instalacja konkretnie Necam.Nie wie ktos moze gdzie serwisuja takie to instalacje?intersowal by mnie najbardziej Poznan lub Gorzów Wlkp pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ono nie jest takie słabe, tylko coś własnie sporo mi paliwa ubywa, no ale robie krótkie odcinki. A świszczy moze troszke źle ująłem, bardziej buczy, tak jak sie drzwi otworzy to też słychac tą pompkę.

sprawa moze wygladac banalnie, do rzeczy- ostatnio 1 raz po kupnie wymienialem filterek paliwa i co sie okazalo jakis tluczek zalozyl filtr odwrotnie do kierunku przeplywu - przez to pompa buczala :D

co do ubytku paliwa to chyba taka choroba tych passatow z plywakami, ja zawsze jak zejde ponizej rezerwy( nie czesto sie tak zdarza) to jak zaleje sobie np za 40 zl to przy jezdzie na gazie wskazowka po 1 krotkiej trasie potrafi spasc do 1 czerwonej kreski :D

pozniej po jakims czasie jak tak leje i leje to okazuje sie ze mam 3/4 baku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności