Skocz do zawartości
bula02

Na gazie ubywa sporo paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

nie wiem czy kiedyś się z czymś takim spotkaliście ale od jakiegoś czasu zauważyłem że jak jadę na gazie to ubywa mi sporo benzyny tzn. na ok 400 km przejechanych na gazie znika 1/4 zbiornika benzyny.

Wiecie może czym to może być spowodowane ?

 

Instalacja Stag4, wtryskiwacze magicJet, reduktor zawoli

Silnik 1.8T AWT 2001r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A paliwo Ci gdzieś "nie ucieka"?Jest jeszcze możliwość że spala i gaz i benzynę...Lepiej zajedź sobie sprawdzić instalację gazową.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A paliwo Ci gdzieś "nie ucieka"?Jest jeszcze możliwość że spala i gaz i benzynę...Lepiej zajedź sobie sprawdzić instalację gazową.Pzdr.

Paliwo nigdzie nie ucieka bo nic nie czuć i nie widać. Może instalacja nie odcina wtryskiwaczy benzynowych ? Nie wiem czy to jest możliwe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jest to możliwe(że nie odcina)i poprostu miesza obydwa paliwa.Nie pomogę Ci więcej,jedyne co mi przychodzi na myśl to sprawdzić instalację gazową jak już wspomniałem.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

check ci się nie oświeca?? bo gdyby paliło naraz oba paliwa to byś miał za bogato i troszkę by ci silnikiem szarpało ...jedyne co mi przychodzi do głowy to, to że podpiera się paliwem znaczy przełącza na Pb przy jakiś tam obrotach. hmm a ile ci spala gazu?? czy nadal w normie a Pb znika?? ..zresztą nie ma co gdybać do gazownika czeka cię wycieczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na źle wyregulowaną instalację bądź niewłaściwe działanie któregoś z komponentów tj,wtryskiwaczy lub reduktora,komp gazu posiada funkcję "podpierania się" Pb w razie zbyt ubogiej mieszanki bądź zbyt niskiego ciśnienia.Pospolitym złodziejem jest BRC.Stag posiada funkcję "wyłącz przy pierwszym"-czyli jeżeli będzie zaznaczona wtedy auto przełączy się na Pb czego będziesz świadom,gdyz będzie migała kontrolka i usłyszysz pikanie.Natomiast jeżeli będzie wyłaczona to nic nie będziesz wiedział że jeździsz na Pb ,trik stosowany przez "drut team-y".W tym wypadku poszczególne wtryskiwacze chodza na Pb,nie dochodzi tu do mieszania paliw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że jak jadę na gazie to ubywa mi sporo benzyny tzn. na ok 400 km przejechanych na gazie znika 1/4 zbiornika benzyny.

 

A te 400 km przejechane jednym ciągiem, czy w cyklu miejskim - odpalamy, jedziemy 5 km, gasimy - wracamy za kilka godzin, znowu jedziemy 5 km ? Bo jak w cyklu miejskim to normalne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie jaka jest temp przełączania na gaz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno pytanie jaka jest temp przełączania na gaz ??

to temp eksploatacyjna silnika czyli jakies 80 stopni C -nagrzanie sie sady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to jaką masz temp przełączania na gaz ?? Powinno być w granicach 30 stopni.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=67432

P/S I jeszcze pytanie jaki masz dokładnie reduktor Zavoli Zeta S ?? Miałeś może przypadki zapalania sie checka ze zbyt ubogą mieszanką ??

Edytowane przez aswywiadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S ka może nie podołać 150 siarczystym.

aswywiadu widziałeś co wymontowałem ze swojego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, normalnie ręce opadają co za ludzie biorą się za montaż LPG.

Nie masz już czasami dosyć walki z LPG i nie żałujesz że nie masz diesla ??

A propo reduktora, podobno Zeta S obrabia 1.8 T :

http://lpg-forum.pl/viewtopic.php?t=3434

"S spokojnie wyrobi a co do matrixa to takze wyrobi nie, w passacie 1,8T spokojnie to wyrabia i nic sie nie dzieje,,,moze masz inne przekonania ale ja juz to auto przerabialem i jest oki

 

[ Dodano: 2009-11-26, 15:47 ]

Moze myslales o N ta jest akurat max do 150km"

 

Myślę nad wymianą reduktora i nie wiem na jaki, bo podobno ze Scorpionami też się dzieją jakieś cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam żałować że nie jeżdze na Pb.Od czasu zakupu z instalacją,wydałem już 3000(nowy komp stag,silver,valdemary/później zmiana na magiki/teraz reduktor wziąłem z AC R01).

Faktycznie machnałem się z N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chodzi o to jaką masz temp przełączania na gaz ?? Powinno być w granicach 30 stopni.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=67432

P/S I jeszcze pytanie jaki masz dokładnie reduktor Zavoli Zeta S ?? Miałeś może przypadki zapalania sie checka ze zbyt ubogą mieszanką ??

Samochód odpalam dwa razy dziennie i jadę jakieś 40 km za jednym razem.

35 stopni

dokładnie Zeta S i dwa rzy zapalił mi się check z tego powodu

 

szczerze to też już zaczynam mieć dosyć LPG i zastanawiam się nad zakupem diesla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile km zrobiłeś już na tej instalce ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karol27...........

nie prosciej bylo zalozyc sequenta 24 pod turbo z reduktorem max??

koszt 3000 zł - 2 lata gwarancji na silnik i instalacje - i bezcenny swiety spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy.

Mam również problem z gazem.Miesiąc temu założona instalację lpg AGIS + wtryski i reduktor ONVL.Na początku było O.K. tylko trochę dużo palił ok.12l w trasie, a więc gazownik podłożył drugą mape gazu i zaczęło się passat nie ma mocy na gazie i na benzynie,choć wolne obroty są równe , najgożej jest od 3000 w górę.Ponadto po zdjęciu nogi z gazu obroty spadają z lekkim opużnieniem.

Odnośnie pierwszego wątku w temacie też mam wrażenie jakby passat podbierał mi benzyne podczas jazdy na gazie.Jadąc na gazie zapaliła mi się lampka rezerwy od benzyny, a więc po przejechaniu ok. 20km dolałem benzyny za 10 zł (ok. 2,5l) ale rezerwa nie zgasła. Podczas dalszej jazdy wydawało mi się że wskazówka ilości paliwa opada.Gazownik twierdzi że przy sekwencji nie ma możliwości jazdy na dwóch paliwach jednocześnie.

Proszę o wasze sugestie.Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez screenów map nie pomożemy, wróżką nikt nie jest. Daj ewentualnie fotki spod maski. Instalka nowa to męcz "druciarza" bo jak podłączysz kompa we własnym zakresie to może ci powiedzieć że gwarancja przepadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie utraty mocy to sprawa się wyjaśnia, ułamane cięgiełko przy kolektorze ssącym ale na 100% będę wiedział jak zamontuje drugie.

 

Skanów map nie wrzuce ponieważ nie mam w tej chwili możliwości technicznych , a zdjęcia jaką mam instalacje , myślę że uda mi się zamieścić:

http://img215.imageshack.us/g/p1020294i.jpg/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie, czy to dobrze jak na gazie cały czas chodzi pompa paliwowa?? Bo słyszę ja przy prawym tylnym kole, dość głośno świszczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności