Skocz do zawartości
Buniek85

regulacja swiatel

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam taki problem,kupilem autko 2tyg temu, wymienilem zarowki w lampach przednich. nastepnie chcialem wyregulowac recznie wysokosc swiatel w reflektorach, niestety sa uszkodzone sruby z do regulacji wysokosci. krece nimi i nic sie nie dzieje. Czy da sie cos z tym zrobic? Jakos to naprawic? Podniesc te swiatla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie masz elektrycznej regulacji ?

wymiana lamp bo z tymi nic raczej nie zrobisz ale moze sie myle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam elektryczna regolacje tylko ze jest na maxa ale to dalej za nisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jesli chcesz regulowac to elektryczna musi byc na 0 wtedy dopiero mozesz regulowac recznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i moze ja sie podepnę pod temat, moze i było coś wcześniej ale juz ślepne z czytania, autko mam dopiero 3dni ale nie dział mi elektryczne ustawianie lamp i nie mogę ustawiać oświetlenia kokpitu co moze byc przyczyna ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to i moze ja sie podepnę pod temat, moze i było coś wcześniej ale juz ślepne z czytania, autko mam dopiero 3dni ale nie dział mi elektryczne ustawianie lamp i nie mogę ustawiać oświetlenia kokpitu co moze byc przyczyna ??

moze włacznik sprawdz albo bezpieczniki oswietlenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo jesli chcesz regulowac to elektryczna musi byc na 0 wtedy dopiero mozesz regulowac recznie

znam ta zasade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż mielke mylisz się :D Buniek85,musisz sprawdzić czy te pokrętła poprostu luźno chodzą czy też kręcą sie razem z tym drutem na którym są mocowane.Jeżeli kręcą się całkiem luźno(drut regulacji stoi w miejscu)możesz spróbować to pokleić,da się.tylko uważaj żebyś nie przykleił tej regulacji do klosza lampy!! :) Istnieje jeszcze jedna możliwość-poprostu klucz kręci się bo plastik jest już wyrobiony-wtedy płaski śrubokręt i regulujesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
klucz kręci się bo plastik jest już wyrobiony-wtedy płaski śrubokręt i regulujesz...

 

to to napewno odpada poniewaz jak krece to ta zebatka wewnacz sie kreci ale nic nie powoduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otóż mielke mylisz się :D Buniek85,musisz sprawdzić czy te pokrętła poprostu luźno chodzą czy też kręcą sie razem z tym drutem na którym są mocowane.Jeżeli kręcą się całkiem luźno(drut regulacji stoi w miejscu)możesz spróbować to pokleić,da się.tylko uważaj żebyś nie przykleił tej regulacji do klosza lampy!! :) Istnieje jeszcze jedna możliwość-poprostu klucz kręci się bo plastik jest już wyrobiony-wtedy płaski śrubokręt i regulujesz...

oki

ale mnie uczonu ze jak chcesz wyregulowac swiatła to musi byc regulacja elektryczna na 0 i wtedy mozna sie bawic opkretłami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o tą białą zębatkę??Bo nie kumam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze krótki opis jaki to bezpiecznik od regulacji, i mam jeszcze problem z fotelami ale to innym razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mielke-tak,tu masz rację.Ale pisałem do Twojego postu #2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi ci o tą białą zębatkę??Bo nie kumam
czy ona jest biala to niewiem ale jak wymacalem palcem zaraz pod sruba do regolacji to jest chyba plastikowa zebatka czy sie myle, wsumie przydalo by sie jakies foto jak to wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie od regulacji tylko oswietlenia kabiny a co z siedzieniami moze maty grzewcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotele nie grzeja, sprawdziłem napiecie na kostkach to 3,40V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotek niestety nie mam ale przerabiałem ten temat już u mnie...Ta plastikowa zębatka o której piszesz jest właśnie osadzona na tym drucie(nazwijmy to tak) i powinna się kręcić razem z nim.Jak co to poprostu to poklej.Najlepiej wyciągnij lampę to będziesz widział dokładnie.Pzdr.

 

---------- Post added at 18:27 ---------- Previous post was at 18:26 ----------

 

kiko-co mają fotele do regulacji świateł??Użyj szukajki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega mielke pytał to odpisałem

a oswietlenie kabiny mi działa tylko regulacja oswietlenia deski rozdzielczej mi nie działa i regulacja wysokości lamp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fotele nie grzeja, sprawdziłem napiecie na kostkach to 3,40V

moze to ci sie przyda Zacznij od znalezienia pod fotelem,ktory nie grzeje dwoch wtyczek.Wtyk ZOLTY(poduszka) trzy przewody brazowy,bialy,zielony; wtyk ZIELONY (grzanie siedz.) cztery przewody brazowy cienki,brazowy grubszy,czarny z bialym paskiem cienki, czarny z zoltym paskiem grubszy( tak jest u mnie).Sa to kable widziane od strony instalacji,po drugiej stronie kostki powinny byc te same kolory i grubosci. Jesli sie da nie wyjmujac fotela,rozlacz wtyk ZIELONY.Przewody :brazowy grubszy i czarny z zoltym paskiem to te,ktore ida do maty grzewczej.Podlacz OMOMIERZ do nich od strony fotela(wtyk od strony instal.samochod.wisi luzno).Ustaw najwiekszy zakres miernika.Zmniejszajac zakres odczytaj dokladnie pomiar.Moim zdaniem powinno byc kilkanascie (kilkadziesiat) OHM.Jezeli miernik bedzie wskazywal "1" -nieskonczonosc to znaczy,ze mata jest przepalona.

Jezeli bedziesz musial wyjac fotel a co za tym idzie wypiac wtyke zolta,najpierw zdejmij klemy akumulatora. Nie zdjecie klem i odpiecie tej wtyki-blad poduszek. Klemy akumulatora podlacz po pomiarach , po podlaczeniu wtykow fotela. Na razie tyle.Daj znac co na mierniku.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=2204&highlight=grzanie+foteli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak co to poprostu to poklej
to jutro srubuje pokleic, klej dwuskladnikowy sie nadaje??? duzej sily tam chyba niema przy regolacji ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności