Skocz do zawartości
zeus1982

Woda/Ciecz za filrem powietrza 1.8t

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.mam pytanie. Dzis podczas wymiany przeplywomierza zauwazylem ze w wezu za filtrem powietrza (ten gruby waz)jest jakas ciecz brazowa gesta.Filtr powietrza jest suchy...skad tam moze sie dostawac woda....z Odmy?? Panowie jakies sugestie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze byc olej wlasnie z odmy ale dlaczego w dolocie powietrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro zrobie fotki i wrzuce na forum.ale na olej mi to nie wyglada.czy jest mozliwosc ze uszczelka pod glowica puszcza i jakos sie tam dostaje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie uszczelka pod głowica bo wtedy bys w zbiorniku wyrównawczym miał kolorowo od oleju albo w misce olejowej zaduzo by go było rozcienczonego przez wode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to moze byc olej wlasnie z odmy ale dlaczego w dolocie powietrza?

 

..a no dlatego że jakieś 25-30cm od filtra powietrza jest wpięta odma, a co za tym idzie dostaje się tamtędy gorące powietrze z odpowietrzenia silnika wraz z mgiełką olejową a w kontakcie z zimnym i wilgotnym powietrzem wytrąca się osad oleisty o kolorze kawy z mlekiem z przewagą kawy ;) ...więc nie ma obaw że coś nie tak, wystarczy przy wymianie filtra powietrza odkręcić rurę idącą do turbiny i ją wytrzeć do czysta.

Zresztą w takim okresie jaki mam obecnie (zimno i wilgotno) mogą się też pojawić białe osady(takie masełko) na korku wlewu oleju i na trzonku (zaraz przy uchwycie) bagnetu przy niedogrzanych silnikach które robią krótkie przebiegi dzienne ...osobiscie jeżdże w tej chwili około 90 km na dzień a czasem potrafi się to pokazać, więc bez paniki rzecz normalna ...jeżeli nie ubywa oleju i płynu chłodniczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plynu ubywa:) ale mam mala nieszczelnosc w chlodnicy Dzieki za podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności