Skocz do zawartości
pyza99

Nie gasnie podswietlenie regulacji szyb i lusterek??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam problem.Po praniu samochodu ( a może to zbieg okoliczności ) nie gaśnie mi podświetlenie przycisków do opuszczania/podnoszenia szyb, regulacji lusterek ,otwierania bagażnika i wlewu paliwa.Poza tym świeci się także pokrętło od włączania świateł. Problem występuje tylko w drzwiach kierowcy. pomaga tylko odłączenie akumulatora..ale to dość uciążliwe na dłuższa metę;) może ktoś się orientuje gdzie szukać awarii.??

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zalałes praniem moduł komfortu ktory jest pod dywanikiem kierowcy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....pokrętło wł/wył świateł świeci sie cały czas.

 

To chyba po to, żeby kierowca szybko znalazł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w którym miejscu najbardziej "kąpałeś" auto??Bo jak pod nogami kierowcy to masz problem...Jak moduł komfortu jest zalany to niefajnie.Spróbuj pożądnie całe auto wysuszyć,powywalaj dywaniki,poprostu co się da :) i zobaczysz czy to przyniesie jakiś efekt.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w którym miejscu najbardziej "kąpałeś" auto??Bo jak pod nogami kierowcy to masz problem...Jak moduł komfortu jest zalany to niefajnie.Spróbuj pożądnie całe auto wysuszyć,powywalaj dywaniki,poprostu co się da i zobaczysz czy to przyniesie jakiś efekt.Pzdr.

 

caly w srodku kąpałem :( dokladnie w ktorym miejscu jest ten modul, musze jakos dywany od podłogi uniesc? jak najbardziej bezbolesnie to zrobic? trzeba wyciagnac fotel?

 

czy jest w tym miejscu co podany w tym topiku: ??

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=40108&highlight=modu%B3+komfortu

Edytowane przez pyza99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat zalanego modułu komfortu było już wiele postów :) użyj szukajki.Wszystko jest opisane co i jak.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec sprawa wyglada tak. Uniosłem dywanik lecz nie moglem wyjąc modułu komfortu ( chyba musiałbym wyciągnąć fotel ), włożyłem tam rękę i nie czułem żeby był wilgotny, chyba ze może w środku. Za to rozkminilem gdzie szukać awarii. Gdy odłączyłem przełączniki do otwierania bagażnika i wlewu wszystko jest ok. Jak podłączam kostkę od wlewu, zapalają sie lampki całych drzwi przednich mimo ze jest wyjęty kluczyk, gdy podłączam kostkę od otwierania bagażnika, bagażnik otwiera sie sam bez używania przycisku ( to samo robi sie gdy jest wszystko podłączone i przekręcam kluczyk w stacyjce, bagażnik otwiera się bez powodu ). Na razie mam te przełączniki odłączone,ale irytuje mnie to. Macie jakieś pomysły o co chodzi????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj je pożądnie wysuszyć,może są zawilgocone.A jak masz możliwość to spróbuj zamienić na inne(mogą być używki).Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...w ogóle nie gaśnie? (tzn. przychodzisz rano do samochodu i nadal świeci?) czy gaśnie po 1 minucie od zablokowania drzwi i włączeniu alarmu z pilota? co VAG na to (moduł komfortu może zgłosi jakiś error?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..w ogóle nie gaśnie? (tzn. przychodzisz rano do samochodu i nadal świeci?) czy gaśnie po 1 minucie od zablokowania drzwi i włączeniu alarmu z pilota? co VAG na to (moduł komfortu może zgłosi jakiś error?)

 

 

wogóle nie gasnie..dopiero jak odłacze kostke od otwierania wlewu paliwa,ale musze tez odłaczyc kostke od otwierania bagaznika bo po przekreceniu kluczyka sam otwiera mi sie bagaznik..czary :P narazie przełaczniki mam w domu zeby porządnie wyschły,moze to jednak moduł komfortu.. ale nie mam vaga wiec nie moge sprawdzic błedow :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i zrobione..wysuszylem przelaczniki w domu i wszystko dziala jak nalezy :) wiec jakby ktos mial podobny problem to wiadomo gdzie szukac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slaweknysa

pyza 99 dobrze to zlokalizował przypadkiem kiedyś nasypało mi śniegu na te przełączniki od wlewu i klapy i zaczęło świecić bez przerwy podświetlenie można się poratować wyciągnięciem bezpiecznika do momentu wysuszenia tych przycisków ale na 100% to wilgoć w tych przełącznikach bo w nich jest ciągle napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zrobić gdy nie działa podświetlenie w owych przyciskach poza konsolą w drzwiach kierowcy? Diody sprawdzone, są ok. Sprawdziłem też że na kostce (4 pin) która wchodzi do przełącznika jest tylko jeden pin zasilający, niezaleznie od właczonych i wyłaczonych świateł zasilanie jest stałe, wnioskuję więc że jest to pin sterujący szybami a nie podświetleniem tego przycisku. Posiada ktokolwiek schemat podłączenia tej kostki?

 

Dodam że nie pojawiają się żadne błędy z modułu komfortu.

Edytowane przez cola_no

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ponawiam pytanie. Pomóżcie proszę i odpowiedzcie - na którym PINie w kostce do przełącznika regulacji szyb jest zasilanie do podświetlenia tego przełącznika? MOje podświetlenie jest sprawne tylko w drzwiach kierowcy, pozostałe jest kaput. W tej kostce mam tylko zasilanie na PINie 4 któy steruje szybami. Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy A jak się nie kąpało tapicerki A cała strona od kierowcy się podświetla i nie gaśnie to gdzie szukać przyczyny? Jest tak od paru dni 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności