Skocz do zawartości
Deca-Durabolin

Zabezpieczenia antywłamaniowe B3 . POMOCY !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem. Co najmniej raz w tygodniu mój passat jest otwarty przez jakichs skurwieli. W środku nie mam nic co mogłoby się im przydać. Wczorajszej nocy próbowali odpalić ale nie udało się im do końca przekręcić stacyjki a pozatym mam zabezpieczenie przeciw odpaleniu.

Zamek w passacie można otworzyyc kluczem od innego. Wiem bo sprawdzałem.

Powiedzcie mi w jaki sposób mogę go zabezpieczyć przed włażeniem do niego ?

Miał ktos podobny problem ?

Passat ma centralny i stoi pod blokiem.

Pozdrawiam prosze o pomoc.

Kamil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mając jeszcze B3 wywaliłem zamki i włożyłem zaślepki, takie zaślepki wytoczył mi tokaż i były w kształcie walca najlepiej wyjmij zamek i rączke i idź do tokaża niech ci dotoczy a na końcu otworek na zawleczke co by zaslepki nie wydłubali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest mały problem bo ogólnie mój passat jakiś chrzczony i kiadyś jak go kupowałem nie było pilota do centralnego i otwieram go z kluczyka... :/ zaślepienie odpada...

 

A może uda się gdzieś dorobic pilot ? jest w ogóle taka możliwość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz alarmu ?? kolego alarm do B3 o ile masz fabryczny centralny kosztuje jakieś 300 zł z montażem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jacyś amatorzy są, bo profesjonalista przyszedłby po Twój samochód tylko raz. Weź ze 2-3 kolegów, posiedźcie ze 2-3 nocki przy oknie, złapcie ich i zróbcie z nimi porządek. Jeśli masz sprawny centralny to pomyśl też nad alarmem. Za 100zł z groszami kupisz w miarę dobry alarm, jeśli masz trochę zacięcia i nie masz dwóch lewych rąk to zamontujesz go sobie sam. Podłączysz od razu centralny do alarmu i będziesz mógł wstawić zaślepki w zamki. Tylko pytanie, czy wtedy nie przyjdą z łomem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie alarm reagujący na otworzenie drzwi (zwarciowy) albo załóż w warsztacie alarm profesjonalny. Na pewno będzie odstraszał złodziei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrób sobie alarm reagujący na otworzenie drzwi (zwarciowy) albo załóż w warsztacie alarm profesjonalny. Na pewno będzie odstraszał złodziei.

Złodzieja to raczej nie odstraszy ale gówniarzy którzy chcą się popisać lub pojeździć to tak.

 

PS: To wogóle jeszcze kradną Be trójeczki

Edytowane przez cysiokysio
ort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem właśnie przed chwilą na policję i pogadałem sobie na spokojnie z policjantem i zapytał, czy mój passat jest kombi...

okazało się że dzisiejszej nocy otworzono 3 takie same, mój był czwarty a jeszcze jednego skradziono.

To jakieś dzieci i tyle. Konkretny koleś nie miałby problemu ze stacyjką i zabezpieczeniem zapłonu...

Zobaczę tak to będzie w tym tygodniu.. jak otworzą jeszcze raz to spedzę tydzień przed oknem i jak się ktoś pojawi to żeby pomóc mu odpalić zniosę mu łom... albo jakiś kij...hm

 

Moim zdaniem komuś potrzebny taki pasiak na cześci :)

Myślę na tym alarmem.

Dzięki za pomoc koledzy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup alarm z centralnym, popodpinaj i powinno jakoś być. Mi też weszli do samochodu, ale na szczęście nie wiele zwinęli. Teraz jak będę miał czas to myślę jeszcze żeby do przodu włożyć takie klamki jak na tyle (o ile będą pasowały)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zabezpieczenie alarm plus centralny oraz zabezpieczenie blokady skrzyni biegów. To ostatnie zabezpieczenie założyłem bo wszedli do auta wyrywajac bebenek zamka ale na szczescie nic nie buchneli a bylo to by legalne zwiniecie auta bo akurat tej nicy nie zabralem dokumentow z schowka hyh i nie ukradli ani jednego ani ani.. A klapa byla otwarta normalnie jak by klucz ich pasowal co tez nic nie ukradli na szczescie a byly glosniki wymontowane i przykryte kocem ech po prostu fart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy wyciągał z samochodu zawsze przewody zapłonowe i zabierał je ze sobą, więc jak ktoś chciał mu buchnąć auto to tylko z lawetą ( chyba, że złodzieje mają je zawsze przy sobie:D ). Tylko, że w dieslu musiał byś znaleźć jakiś przewód w aucie który można łatwo wypiąć i bez którego silnik nie mógł by pracować.

W sprawie zamków gdzieś kiedyś ktoś na forum pisał żeby wyciągnąć jakąś część z zamka i jak włożysz kluczyk to będziesz mógł nim kręcić do usranej śmierci, dlatego nie potrzeba wyjmować zamków i dorabiać zaślepek, ale w tym temacie niech się wypowie ktoś kto zna te ten temat.

Edytowane przez ManiekWRC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba żadnych zaślepek ,wystarczy wyjąć klamkę, wyciągnąć element w kształcie V na bębenku (jak zobaczysz to na pewno będziesz wiedział o czym mówię), podłożyć podkładkę żeby wkładka nie latała i tyle. Ewentualnie obciąć ramiona tego elementu. Dodatkowo odłączyć wtyczkę od klamki, jeśli masz centralny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja to u siebie powyciągałem :D Chwila roboty :D

Klamki chce takie jak na tyle żeby ładnie wyglądało :D ale nie wiem kiedy się za to wezmę.

Mam jeszcze takie pytanie, jak założę klamki takie jak z tyłu to będzie działało ryglowanie zamków? Jak wyciągnąłem ten element w kształcie V :D nie podłączyłem wtyczki od centralnego i zauważyłem, że po doryglowaniu zamka, drzwi mogę normalnie otworzyć od środka, a po podłączeniu nie da się wyciągnąć rygielka. (w tylnych drzwiach rygielki wyciągają się normalnie nawet po zaryglowaniu - to normalne?)

Mam nadzieje, że ktoś to zrozumiał :D

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy tylne klamki pasują do przodu?

 

W moim Szadzie jest centralny niefabryczny, sterowany tylko z pilota - klamek przednich nie podpinałem.

Zatem mogę zaryglowane drzwi otworzyć z zewnątrz z kluczyka a od środka wyciągając rygielek. Centralny jest na siłowniczkach elektromagnetycznych więc rygielki po zamknięciu można od wewnątrz wyciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności