Skocz do zawartości
norbert2205

Trzeszczące zawieszenie-Tuleje wahaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.

Dzisiaj doszły do mnie nowe wahacze przednie, więc wziełem się za wymianę. I napotkałem pewien problem, a mianowicie może mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyc jak mogę odkręcic górną nakrętkę od sworznia wahacza? Wahacze chcę wymienic całe ze sworzniami a nakrętka o której mówię jest już dosyc porządnie zjechana i nie chcem jej dobic. I drugie pytanie, w śrubie sworznia jest u góry otwór na klucz torx potrzebny do zblokowania sworznia podczas dokręcania nakrętki, ale tam nie ma miejsca na przełożenie klucza oczkowego nie mówiąc już o wsadzeniu torxa (kiedy wahacz jest zamontowany). Myślałem już nawet, żeby starą śrubę / nakrętkę przeciąc kątówką ale boję się, że bez zblokowania nowego sworznia torxem nie docisnę wystarczająco nowej nakrętki.

Z góry dziękuję za wszelkie porady.

Pozdrawiam

Edytowane przez divide

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podluz z dolu sworznia lewarek i podnies do gory sworzen sie zblokuje i bez problemu dokrecisz co do nakretki jesli wymieniasz caly wachacz to poprostu sie pobaw i przetnij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja u siebie wymienilem łożyska górne mocowania amortyzatora. Samochód teraz prowadzi sie jak po sznurku. Przedtem były objawy jak by luzu w kierownicy. Wymieniłem również mniejsze tuleje, te większe były w dobrym stanie. Wszystko robiłem samemu.

I najlepsze jest to ze jak stukało podczas jechania np droga polną tak nadal stuka. I to raz z prawej strony raz z lewej. Później stuki ustają i jest cisza. Ale jak wjadę na duże nierówności to problem sie powtarza. Po deszczu jak rano wyjadę samochodem to przez pierwsze pare kilmoetrow stuka dosc czesto. Potem problem znika. Nie mam pojecia co to moze byc. Czy to moze speżyny tak trzeszcza albo amortyzatory pukaja w srodku? Chociaz amorki mialy po 72%.

Czy ktos mial juz cos takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tez mi sie wydaje ze to amorki chociaz maja po 72%. Ciekawe czemu. Wymienilem rowniez laczniki stabilizatorow ale i to nie pomoglo. Odglos dochodzi jakby z gornej czesci MC Persona. Wiec jak najbardziej moze to byc amorek.

Dzisiaj sikne jeszcze oleju w te duze tuleje. Moze to pomoze ale watpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem tuleje wahaczy, poduszki amortyzatorów, łożyska McPersona... I dalej jęczy i trzeszczy... Łączniki stabilizatora mam podobno ok - serwis twierdzi, że ogólnie zawieszenie jest sztywne. Jeśli to nie amortyzatory to już chyba tylko pozostaje trzeszcząca i jęcząca karoseria... :haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sie tak zastanawiałem czy to czasami nie moze byc jakas poduszka od mocowania silnika albo skrzyni biegow. Wczoraj padal desz i dzisiaj jak wyjechalem to na kazdej nierownosci piszczalo. Po okolo 2 - 3 kilometrach sie uspokoilo i bylo cicho. Najbardziej to czus na duzych nierownosciach ale lagodnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało kto na to zwraca uwagę, ale mi na stuki pomogła wymiana stabilizatora. Nie gum, nie łączników, ale całej części. Żaden mechanik na to nie wpadł, bo niby co miało się tam zepsuć, a jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu sie mogę z tobą zgodzić, ponieważ słyszę to raz z jednej raz z drugiej strony i to mniej wiecej w miejscu stabilizatora. Może materiał z ktorego jest to zrobione albo mocowanie w gumach tak piszczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja juz tez zamówiłem z febi bo podobno to idzie na pierwsze montowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ja juz tez zamówiłem z febi bo podobno to idzie na pierwsze montowanie

pierwsze słysze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam przed sobą wymianę tuleji w przednim wachaczu tylna , oraz w tylnym w wahaczu wzdłużnym. Mechanik polecił mi tuleje poliuterynowe. Czy ktoś zmieniał na takie tuleje. Podobno dużo więcej wytrzymują i zawieszenie się trochę utwardzo.

 

Słyszałem że na przód montuje się takie pełne tuleje, podobno auto zachowuje się dużo lepiej na zakrętach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ASO też to stwierdził, popytałem i dowiedziałem się, że jeśli robi się to umiejętnie żadna geometria nie jest potrzebna. Na wahaczu są przednie i tylne, zalecili wymienić komplet.

 

ASO 1100 zł - IDCZAK :) Sądzę, że cena przyzwoita jak na ASO i wiadomo z gwarancją i pewnym tego, że znów wytrzyma te 100 tyś km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do poliuteranowych,

faktycznie są fajne, mialem takie w Audi, tylko ze są bardzo sztywne i automatycznie auto staje się sztywniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego "Cronos", jeśli jeszcze nie rozwiązałeś problemu, to u mnie powodem takiego jęczenia / skrzypienia okazała się dzwigienka od poziomowania xenonów zamontowana na przednim zawieszeniu, dokładnie po lewej stronie. Nigdy bym sie nie spodziewał, że może powodować tak donośne odgłosy. Zacierała się na przegubach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do wymiany w aucie podobno silentblocki, czy jak to się fachowo nazywa. Podane są tu w temacie właśnie. Chcę wymienić komplety. Ale w ASO częsci są drogie. Wie ktoś może jaki nr mają zamienniki?

 

3C0199231D

1K0407182

 

Może ktoś poleci jakąś firmę?

 

Co sądzicie o takim zestawie?

http://allegro.pl/tuleje-zestaw-tulei-vw-passat-b6-05-10-tiguan-07-i3118384855.html

Edytowane przez korexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam do wymiany w aucie podobno silentblocki, czy jak to się fachowo nazywa. Podane są tu w temacie właśnie. Chcę wymienić komplety. Ale w ASO częsci są drogie. Wie ktoś może jaki nr mają zamienniki?

 

3C0199231D

1K0407182

 

Może ktoś poleci jakąś firmę?

 

Co sądzicie o takim zestawie?

http://allegro.pl/tuleje-zestaw-tule...118384855.html

lemforder to najlepsze co możesz włożyć, także będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj udałem się do warsztatu w moim mieście, który jest polecany w tym wątku http://forum.vw-passat.pl/threads/110271-POLECAM-Mechanik-warsztat-adresy-kontakty-telefony (nawet nie wiedziałem o tym warsztacie) powiedziałem, że potrzebuje wymienić TYLNE TULEJE WAHACZY PRZÓD -> interesują mnie tylko oryginalne. No i wycena jest 245 zł za sztukę + robota 120 zł = 610 zł.

Jak zapytałem o zbieżność czy trzeba robić to powiedzieli, że przy wymianie przednich nie trzeba.

 

Z tego co widzę to przepłacam? z tego co napisał wyżej

Chyba gościa pogięło, na rysunku poniżej nr 2 i 3, jak najbardziej wymienialne. Koszt mniej niż 100zł za sztukę na alledrogo za te duże i poniżej 50zł za małe. Po wymianie wypada zrobić zbieżność.
no chyba, że autor miał na myśli zamienniki - bo koszt zamienników trochę powyżej 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, wczoraj udałem się do warsztatu w moim mieście, który jest polecany w tym wątku http://forum.vw-passat.pl/threads/110271-POLECAM-Mechanik-warsztat-adresy-kontakty-telefony (nawet nie wiedziałem o tym warsztacie) powiedziałem, że potrzebuje wymienić TYLNE TULEJE WAHACZY PRZÓD -> interesują mnie tylko oryginalne. No i wycena jest 245 zł za sztukę + robota 120 zł = 610 zł.

Jak zapytałem o zbieżność czy trzeba robić to powiedzieli, że przy wymianie przednich nie trzeba.

 

Z tego co widzę to przepłacam? z tego co napisał wyżej

 

no chyba, że autor miał na myśli zamienniki - bo koszt zamienników trochę powyżej 100zł.

 

jets tak jak piszesz orginal okol o250 zl , zamienniki od 130 zl w dol, wiem bo sam musialem wymienic jakes 2-3 tyg temu

 

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności