Skocz do zawartości
Gramz

Jak sprawdzic czy mam centralny zamek z pilotem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

własnie zakupilem Passata B5 dostałem niestety tylko jeden kluczyk i do tego zapasowy. Problem polega na tym ze nie mam pojecia czy mam centralny zamek otwierany za pomoca pilota nie wiem czy moja wersja to posiada.

 

1) mam centralny zamek kiedy zamykam/otwieram samochod przy pomocy kluczyka

2) moja wersja Passata to rok "96, BASIS, 81 KW TDI 5G, TYP 352 355

3) wersja jest chyba dosc wysoka bo samochod posiada Klimatronik elektryczne szyby i lusterka itd. wiec dziwi mnie czemu nie mialby pilota

4) Mam ksiazke serwisowa wiec ewentualnie moge sprawdzic jakies kody wyposazenia

 

Wiem ze jesli mialbym sterownianie pilotem to wystarczylo by kupic pilota i dostosowac czestotliwosc pracy pilota zgadza sie???

 

Bardzo prosze o pomoc

pozdrawiam

Gramz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyj szukajki.

ps. musisz sprawdzić nr modułu komfortu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukałem na googlach i na forum ale nie ma jasnej odpowiedzi mowia zeby sie zamykac w samochodzie itd...

mi własnie chodzi o to czy nie ma jakiegos kodu gdzie moge sie upewnic czy mam sterowanie na pilota czy nie bo nie chce wywalac na elektryka nie potrzebnie stowy...

 

zeby sprawdzic modułu komfortu trzeba niestety podpiac samochod pod komputer....czy jest to jedyna mozliwosc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ci powiem tak,nawet jak masz fabryczny alarm i centralny to tak jak byś go nie miał.Załóż sobie drugi i masz po kłopocie.Masz tajemniczy przycisk na słupku drzwi kierowcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz wyjąć moduł i sprawdzić jaki ma numer, innego wyjścia moim zdaniem niema. Jak już będziesz go znał to ktoś Ci sprawdzi w ETCE czy obsługuje scyzoryk czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja ci powiem tak,nawet jak masz fabryczny alarm i centralny to tak jak byś go nie miał.Załóż sobie drugi i masz po kłopocie.Masz tajemniczy przycisk na słupku drzwi kierowcy?

 

a dlaczego tak twierdzisz??

 

a jak wyglada ten tajemniczy przycis i gdzie go znalesc dokladnie???

a no i mam ta diode migajaca czasem na czerwono kolo przycisku zamykania drzwi a w srodku mam 2 przyciski do blokowania otwierania wszystkich drzwi kolo przyciskow strujacych szybami moze to cos pomoze

Edytowane przez Gramz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak mam ta diode migajaca czasem na czerwono kolo przycisku zamykania drzwi a w srodku mam 2 przyciski do blokowania otwierania wszystkich drzwi kolo przyciskow strujacych szybami

to akurat standard gdy masz centralny zamek, chodzilo o przycisk na słupku dezaktywujacy alarm.

Żeby sprawdzić czy masz alarm otwórz szybę, zamknij samochód od zewnątrz i spróbuj wejść przez szybę, jak nie będzie wyło tzn. że alarmu nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby sprawdzić czy masz alarm
Ale jemu chodziło o to, czy ma zamek z pilotem a nie alarm. A jak będzie miał alarm bez czujek ruchu to też nie zadziała alarm przy wchodzeniu przez szybę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jemu chodziło o to, czy ma zamek z pilotem a nie alarm.

No to ma odpowiedź wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i sprobowalem tak zrobic wchodzilem i nic sie nie wlaczylo wiec czujnika nie ma!

a to nie jest za stary rocznik(96) zeby mial sterowanie z pilota???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego,jak już było wcześniej wspomniane-dobierz się do modułu komfortu(Gdzie jest to chyba wiesz-jak nie-szukajka) i zczytaj numer!Wg tego można stwierdzić czy dany moduł "obsługuje pilota".Bo taki był temat.Alarm to już inna historia i do tego też wypadałoby użyć szukajki-wszystko jest opisane na forum.Pzdr.

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc zapytam. Czy może być spowodowane to, ze od jakiego roku czasu samochód nie wydaje mi odgłosu przy otwieraniu i zamykaniu (nie pika)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może moduł się przestawił :) Posprawdzaj vagiem,z tego co wiem jest możliwość odłączenia sygnału.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps

nie wydaje mi odgłosu przy otwieraniu i zamykaniu (nie pika)?
Funkcja beep,chyba w regionalnych.

PS jak sprawa z falowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo syrenka sie zepsuła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slawekcz-no na tak banalną rzecz nawet nie wpadłem...Masz rację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie natomiast nie pika przy zamykaniu i otwieraniu drzwi pilotem,alarm wyje i mrugają kierunkowskazy jak tworze drzwi pasażera po około 30 sekundach.

U ciebie chyba jest inny typ modułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie natomiast nie pika przy zamykaniu i otwieraniu drzwi pilotem,alarm wyje i mrugają kierunkowskazy jak tworze drzwi pasażera po około 30 sekundach.

U ciebie chyba jest inny typ modułu.

Ja mam tak samo-nie przeszkadza mi to,jest dobrze :) Jak już wspomniałem:VAG i do dzieła jeżeli ktoś chce zmieniać(zależne od modułu komfortu)Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to się dokładnie w tym vagu zmienia?

 

Było pikanie od początku jak był zakupiony, nie ma od roku.

 

 

 

P.S. falowanie zdecydowanie się zmniejszyło, jest raz na ruski rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie to się dokładnie w tym vagu zmienia?

 

Było pikanie od początku jak był zakupiony, nie ma od roku.

 

 

 

P.S. falowanie zdecydowanie się zmniejszyło, jest raz na ruski rok.

To już pytanie najlepiej do działu VAG...Tam Ci pewnie pomogą,zresztą nie wiem czy czegoś w tym temacie już nie było...Ja nie chciałbym namieszać :D Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności