Skocz do zawartości
Barth

Ruszanie na zimnym silniku

Rekomendowane odpowiedzi

egr zaślepiony już dawno i u mnie nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to szarpanie w niektórych avf-ach to jakaś wada fabryczna dwumasy mi sie wydaje i nie koniecznie musi świadczyć o tym że kończy żywot sporo szukałem o tym i nikt nic sensownego nie napisał a bardzo dużo avf-ow to ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam AVB i ten sam problem. Każdy pisze co innego. Wymień to, wymień tamto. Szkoda gadać. Przez takie coś to możemy pół auta wymienić a problem pozostanie. Po prostu od jakiegoś czasu stwierdziłem, że passaty nie są dobrymi autami. Super passaty to mit. Często się psują jakieś pierdoły, które naprawdę potrafią denerwować. Jedna rzecz na plus - nigdy nie zawiódł mnie w trasie.

Zaczynam myśleć o zmienie Vw na coś innego (toyota avensis?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał jwlalek AVB też się z tym borykają.

U mnie powoli zaczyna się ten problem nasilać.

Kumpel tak śmigał aż zajechał dwumasę do końca (od zdiagnozowania problemu jeszcze ponad pół roku).

Po wymianie jak ręką odjął. EGR nie ma tutaj nic do rzeczy, zresztą i tak są zaślepione. :)

Pozdro.

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam podobny problem ale w 1.8T (AEB):

 

1. pierwszy problem jest następujący:

nie ma raczej znaczenia czy zimny czy ciepły, ale jak jadę na jakimkolwiek biegu i wrzucam na luz to obroty spadają do ok. 500 na chwilkę i wyrównują się do 800 i tak co parę sekund falują.

Gdy już się zatrzymam to efekt ten znika jest 800 obrotów i czasami się zdaży że się zadławi ale sporadycznie.

 

2. drugi problem jest następujący: dosyć często podczas jazdy, przeważnie podczas przyśpieszania ale podczas jazdy na danym biegu szarpie tak jakby zanikało mu napięcie, bo szarpanie jest dosyć silne z częstotliwością ok 1-2 szarpnięcia na sekundę.

 

Objaw pierwszy pojawił się latem i dało sie jeździć ale objaw drugi pojawił się na początku zimy i teraz to już jest męka i szyja boli od szarpania.

 

Czy spotkał się już ktoś z czymś takim i jekie jest lekarstwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie jest to wina EGR. Proponuje zacząć od sprawdzenia, wymienienia czujnika temperatury płynu chlodniczego, sterującego pracą wtrysków i grzaniem swiec żarowych, jezeli pokazuje on sterownikowi że silnik jest ciepły, daje my mniejszą dawkę paliwa, po czym szarpie . Może być też lekko krzywa tarcza sprzegla, ale to by szarpalo cały czas, tak samo jak 2-masa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ja tylko dodam cos moze to pomoze. Mam tez AVB i tez szarpalo przy ruszaniu z jedynki. Nie zawsze i nie czesto, ale szarpalo czy byl cieply czy zimny silnik. I tak jezdzilem ze 2 lata. Szarpanie ustało, kiedy to samodzielnie wymieniałem kompletny płyn hamulcowy w układzie i od razu wymieniłem płyn z wysprzęglika (tak to się nazywa chyba, no ze wspomagania sprzęgła). Płyn czarny tam był, dawno nie wymieniany. Rok wcześniej wymieniałem u mechanika i ze sprzęgła już nie zlewał. Nie wiem może to dziwny przypadek (wymieniałem płyn bo zmieniałem wężyki giętkie hamulcowe, ale to inna historia opisywałem w innym wątku), ale jak wymieniłem płyn tak ręką odjąc nigdy nie szarpnał. Spróbójcie bo sam się zastanawiałem kiedyś nad wymiana dwumasy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja akurat wymieniałem płyn w układzie sprzęgła też, ale może wina leży w wysprzęgliku lub pompce sprzęgła????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LEO,

 

jak się nazywa ten płyn (i jaki mniej więcej koszt) od tego wspomagania sprzęgła? Jakieś ma konkretne parametry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie Panowie pokolei nalezy wykluczycz wszytskie okolicznosc przyczyny szarpania

1. filtr paliwa

2 kolo dwumasowe

3 pompowtryski

U mnie akurat byla to dwumasa tarcza sprzegla jeszcze w dobrym stanie a auto szarpalo na zimnym silniku po wymianie kompletu tj DM i sprzeglo calosc Luk objawy ustapily

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

działo sie to zawsze na zimnym silniku czy bylo tak ze poszarpało ze 3 dni z rana a później nawet tydzień ok i znowu ? ja mam także szarpnie mi ze 2 dni tak każdego ranka a później zapominam o temacie na jakiś czas i później znowu to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie natomiast na zimnym silniku, przez chwile jakieś 100m do 200m silnik nie ma siły dusi się, muszę ująć mu gazu i zaraz przechodzi i idzie normalnie.To samo dzieje się po przełączeniu na gaz tęż chwile 0k. 10sek. nie ma siły i zaraz samo mu przechodzi. Co to może być ?

Silnik 1.8t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do watku tematu: wezcie pod uwage jeszcze przeguby wewnetrzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeguby wymienione i jest ok

Edytowane przez marcin990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia mam to samo co Marcin990 i tylko na zimnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy chyba to mają tylko nieliczni mają odwagę napisać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam, ze okresowo występują u mnie silne szarpania przy ruszaniu na zimnym silniku. Czasem wystepowało to po dłuższej trasie, ale też pierwsze ruszenie. Wymieniałem niedawno przewody hamulcowe gietkie z przodu i jednoczesnie odpowietrzyłem układ hamulcowy. Od tego momentu zauważyłem zminiejszenie szarpania. Może tu nalezy szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten sam dylemat i stawiam na dwumase przy delikatnym ruszaniu 1 2 szarpie jak mu dam troszke gazu nie szarpie w moim przekonaniu dm ma luz i to jest powod tzn dm ma na pewno luz bo to jest stwierdzone i sadze ze to jest powodem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam ten sam dylemat i stawiam na dwumase przy delikatnym ruszaniu 1 2 szarpie jak mu dam troszke gazu nie szarpie

 

Strzał w dziesiątkę, u mnie to samo jest :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności