Skocz do zawartości
kriss555

Rozrząd 1.8 20V ADR

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy niedawno wymieniałem rozrzad auto chodzi znacznie gorzej punkt GMP na wale korbowym to pozycja 0 czy czy ten drugi znak I,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zamierzam wymienić rozrząd wraz z pompą wody i mam pytanie, który zestaw będzie waszym zdaniem lepszy(chodzi o trwałość itp.)?

 

http://allegro.pl/rozrzad-audi-a4-a6-a8-vw-passat-skoda-superb-1-8t-i4102113082.html

http://allegro.pl/ina-rozrzad-pompa-a6-c5-passat-b5-fl-1-8t-150km-i4105379012.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
który zestaw będzie waszym zdaniem lepszy(chodzi o trwałość itp.)?

Bierz ten z pierwszego linku, bo ten drugi ma pompę wody Kraft (totalny szajs).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za pomoc :) Dzwoniłem do warsztatu by zamówili ten zestaw i też przyznali, że pompa firmy Kraft do najlepszych nie należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowszych wersjach (bez Wizka )da sie to zrobic bez sciagania przodu zarówno w Tdi jak i w benzynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawi mnie opinia osób które wkładały nowy typ rozrządu do silnika aeb, czy pasek rozrządu idzie wam równo po kole czy coś lekko jest nie tak bo u mnie z 2 mm pasek wystaje za kolo, a prowadzi go tak rolka napinająca, bliżej silnika się nie da jedynie to może jeszcze zejść z koła z 2mm. Czemu tak to wygląda? dsc03826ij.jpg[/img]

Cos nie tak z napinaczem hydraulicznym lub szpilka trzymajaca rolke napinajaca lekko zgieta. Powinno isc po srodku kola walka rozrzadu. Zapewne tez pasek ucieka ci na rolse napinajacej i zagina sie do srodka, uwazaj bo mozesz miec niespodzianke. PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,moze posiada ktos fotorelacje z wymiany rozrzadu 1.8t?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki,mysle ze wielkiej roznicy nie ma pomiedzy AWT a AEB.pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkiej nie ma. Pompa wody nie jest na pasku rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jestem nowy na forum tak że proszę o wyrozumiałość podpinam się tutaj bo silnik jak rozumiem ten sam. Dziś zarejestrowałem swojego pierwszego passata. Wersja amerykańska 1,8t 170 KM 4Motion w automacie. Frajda z jazdy nieziemska! ale nie o tym miałem pisać. Musze jak nakazuje zdrowy rozsądek rozrząd zrobić. I tutaj od razu pytanie? pod jaki typ kupować części? bo nie mogę znaleźć nic pod AWM a szpecem nie jestem. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nic nie znajdujesz do AWM to sugeruj się silnikami 1.8T w Passacie po FL 00-05r. Różnica w rozrządach była znaczna pomiędzy silnikami przed FL, a po FL. A, że po FL było aż 2 silniki 1.8T AWT i AWM to rachuba prosta. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie ponieważ u mnie w aucie ubywa płynu chłodniczego. Na 1700km ubyło w zbiorniku od miejsca w którym zbiornik jest łączony do poziomu minimum czyli jakies 8mm na poziomie. Poprzedni właściciel wymieniał pompe wody w tamtym roku ale ja po zakupie auta w styczniu robiłem rozrząd i też wymieniłem pompe ponieważ mimo wymiany przez poprzedniego właściciela pompa rownież ciekła...Pytam o pompe ponieważ nie widać u mnie zadnych wyciekow a jednak plynu ubywa, ale czy mozliwe jest żeby 3 pompa tez ciekla? Bo podejrzewam ,ze popsuc sie moze tylko sama z siebie a nie z jakis innych czynnikow. Wymieniałem tez przewody od instalacji gazowej z plynem chlodniczym ale to tez nic nie dalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na pewno nie masz jakiś wycieków?? Po trasie spradz jak ostygnie czy gdzieś nie ubywa pojawia się płyn, bo bardzo często po nagrzeniou na oringach się uszczelnia a dopiero jak stygnie to się pojawiają plamy i wycieki.

 

PZDR>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopię temat. Czytałem wszystkie tematy związane z moim pytaniem, ale nic konkretnego nie ma. Mianowicie, szykuję się do wymiany rozrządu i chciałbym ważniejsze części przy tej okazji wymienić. I tutaj moje pytanie. Jakie dokładnie części trzeba lub wypada wymienić razem z rozrządem?

Czy chodzi o takie:

- rozrząd, czyli pasek, rolka napinająca, rolka odwracająca, napinacz

- pasek wielorowkowy

- pompa wody

Czy napinacz paska rozrządu, to tłumik drgań? Są dwa rodzaje zestawów rozrządu, z tłumikiem jest większa cena. Trzeba go wymieniać?

Pasek wielorowkowy jest od wspomagania, alernatora razem? I jeszcze trzeci jest pasek od klimy?

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasi klienci zawsze wymieniają tłumik drgań, w niektórych zestawach on nie jest uwzględniony ale jak robić komplet to tak jak to wychodziło z fabryki.

W oryginale ten tłumik drgań to ntn japan.

 

Pozdrówki

marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czeka mnie wymiana pompy wody i mam pytanie czy jest możliwość wymiany pompy wody bez rozpinania rozrządu?

 

Szukałem jakiegos tutka wymiany pompy i nic nie znalazłem a z tego co inni pisza silnik 1.8 adr jest troche inny niz pozostale 1.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej możliwości. W ADR-rze jedna ze srub mocujacych pompę wody, jest śruba wspolna dla rolki rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znajde jakiegoś tutka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności